Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nem pofátlanság...

Szerintetek nem pofátlanság alig ismert emberektől megkérdezni, hogy mi a szülei foglalkozása?

Figyelt kérdés

Tőlem már többször megkérdezték alig ismert ismerőseim, hogy mit dolgoznak a szüleim. Nekem eszem ágába sem jutna megkérdezni senkitől. Ez magánügy, amivel könnyen behatárolható egy ember anyagi körülménye, szerintem ilyet nem kérdezünk, max ha vkivel nagyon jóban vagyunk. Nektek mi a véleményetek erről?

(Persze abban az esetben, ha az illető olyan fiatal, hogy a szüleivel él még.)


2011. dec. 14. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt azért is lehet kérdezni, mert éppen más nem jut eszébe a kérdezőnek, de így nyersen odaszegezve valakihez valóban lehet taszító. Mindenesetre, ha valaki megkérdezi, nem hiszem, hogy bárkinek is szégyellni vagy eltitkolni kellene a munkát, csak azért, hogy nehogy következtessenek akármilyen anyagi helyzetre. Azt sem hiszem, hogy minden esetben ez lenne a háttérben (mármint az anyagi érdeklődés), de pár rávezető kérdéssel, finomabbá lehet tenni mindent.
2011. dec. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
Önmagában nem pofátlanság, csak fölösleges kérdés. Egyébként pofátlanság, mert a kérdést rendszerint az anyagi körülmények kifürkészése miatt teszik fel, csak azt hiszik az okosok, hogy nem jön rá senki :-))
2011. dec. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szerintem hülyeség ezen megsértődni.

bármit is melóznának szüleim, mindig tisztelném őket,sosem szégyellném, ha takarítanának heti 5 napban,akkor sem!!

mellesleg aki ilyet kérdeznek,nem feltétlenül az agyagi háttérről szeretnének többet megtudni.

ez egy hülyeség szerintem:)

(19/l szüleivel élö)

2011. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én nem sértődöm meg ezen, csupán szerintem ha valakivel beszélgetek semmi közöm a szüleihez úgymond, mert az emberrel beszélgetek és szerintem teljesen felesleges és pofátlan a rokonaimról kérdezgetnie, amikor mi ismerkedünk, beszélgetünk, bármi. Én is tisztelem a szüleimet, őket szeretem a legjobban.

Amikor megkérdezik, mindig vágok egy ilyen "ezakérdésmeghigyjönide" fejet és akkor már mondták páran, hogy bocsi, ez nem vallatás. Tehát a kérdező is érezte, h ez olyan saját dolog.

2011. dec. 14. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezőnek IGAZA VAN!!


Sajnos a magyar emberek,

állandóan kutatnak a többiek zsebében, vagy magánéletében.

Előbb kérdezik meg, hogy mennyit keresel,

mint azt, hogy milyen könyvet olvastál legutóbb !!

2011. dec. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 2. kedvenc kérdésem az, hogy mennyit fizetek az albérletért, ahol élek. :))))
2011. dec. 14. 15:58
 7/8 anonim válasza:
Hát tény h nem illik mongyuk sztem meg az a magyar ember rossz szokása h minden kérdést aminek köze van icipicit az anyagiakhoz azt személyes támadásnak vesz XD Nekem nincs vele bajom de mongyuk tényleg nem illik iet kérdezni
2011. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel minden kérdést támadásnak vél, aminek a megkérdezését pofátlannak tartja! ;D
2011. dec. 14. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!