Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit válaszoljak, miért nem...

Mit válaszoljak, miért nem kell minden lépésünkről tudnia?

Figyelt kérdés

Anyós-téma, akit zavar, most hagyja el az oldalt..:S Aki viszont anyós nevelésben otthon van, kérem, válaszoljon!

Szóval ki-be menet anyósék háza előtt megyünk el, és anyósom előszeretettel minden egyes alkalommal megkérdezi, h hova megyünk/hol voltunk, esetleg mikor jövünk/kikkel megyünk/stb. kérdéseket. De ha így nem, átcsalogat minket magukhoz és kiszedi belőlünk ugyanezeket az információkat és a napi programunkat percre lebontva.

Nem tudom megmagyarázni, h miért, de ez engem szörnyen zavar! Miért kell minden lépésünkről beszámolni?? Próbáltuk már elütni a helyzetet viccesen, de abból meg sértődés lett ("Miért, titok, h hova mentek?").

Hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani?


2009. máj. 22. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Fúú nálunk dettó volt a helyzet. A férjem a végén már csak azt mondta a hová mentek kérdésre : csak a közelbe a mikor jöttökre: majd

Kivel mentek: nem ismered

Biztos hogy megsértődnek de pár nap után úgy is rá jönnek hogy semmi közük hozzá!! Sok sikert!

2009. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Úgy,hogy a férjed leül velük erről nyíltan és egyenesen beszélni.Ha nem veszik a célzást akkor szépen nem veszekedve de határozottan mondjátok meg nekik,hogy nem vagytok már gyerekek,hogy be kellene minden percetekről számolnotok.Ezen nincs mit megsértődni,természetes,hogy zavar téged ez a túlzott kíváncsiság.Joggal érezheted úgy,hogy nincs magánéletetek,mert nekik mindenhez közük van.Hát nincs,és ezt jobb ha megértik.Mondd meg nekik,hogy Ti sem számoltatjátok el őket az idejükről,hogy mikor mivel töltik,és Ti sem tartoztok számadással.Majd ha ezt teszitek akkor tegyék ezt Ők is.Az én anyósomék is így kezdték,de leszoktattuk őket róla.Néha még most is előfordul,hogy keresik telefonon a férjem,mondom,hogy nincs itthon és kész.Nem kötöm az orrukra hol van.Van,hogy rákérdeznek,és hova ment?Akkor azt mondom dolga van,ha megjön majd visszahívja,ennyi.

Aki nem akar érteni a finom vicces célzásból,azzal nem lehet mást kezdeni,mint nyíltan megmondani neki,hogy ez nagyon zavar benneteket.Nem neked kell emiatt kellemetlenül érezned magad,hanem annak aki ennyire tolakodó.

2009. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet, hogy anyós csak beszélgetni akar, mert unatkozik? Nem ismerem a szitut, de mivel nem részletezted a helyzetet, én erre is gondolhatok, és ez is egy lehetőség, ha ez van, akkor néha át kell hozzájuk menni és egy jó nagyot beszélgetni, pletyizni, aztán megint végezni a dolgotokat tovább. Ha nem ez van, akkor csak valami sablon semmilyen választ kell adni, ennyi.
2009. máj. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, jó tudni, h nem vagyunk egyedül ezzel a problémával, és hogy van, akinek sikerült megoldania, ezek szerint nem reménytelen :)


A sablonos válasz ötlete nekem tetszik, de szinte biztos a sértődés (ha van joga hozzá, ha nincs :( ).. Mondjuk jobb híján ez lesz :S Akinek még van jó ötlete, írjon!

2009. máj. 22. 17:06
 5/12 anonim ***** válasza:

Hu, az 1. valaszolo super valaszt irt!!!! Nagyot nevettem rajta, es mennyire igazat irt.

Unatkozik a mama, ennyi. Kivancsi is, es gondolom felt benneteket.

Nincs jo otlet, ha flegman valaszoltok ti vagytok a rosszak, de mindent meg megse lehet az orrukra kotni.

Gyorsan, sietve valaszoljatok neki, es probaljatok minel rovidebben csak igen-nemekkel valaszolni.

Aztan ha megsertodik akkor mi van? Nem lesz semmi szerintem.

2009. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na,a minden lében kanál anyósok pontoznak ám:):):)

Szánalmas mikor valakinek nincs annyi esze,hogy nem mászunk bele a másik életébe.Még akkor sem,ha az a gyereke és annak családja.Aztán nem értik miért utálják őket,miért tartják távol az unokáktól őket...stb...

Azt hiszem én szerencsésnek mondhatom magam,értelmes emberek a férjem szülei.Ha vannak is nézet különbségek meg lehet velük beszélni.

Akik meg nem értenek semmiből,azokat elégítse ki,hogy itt lepontozhatnak,ez legyen a legnagyobb örömük,a családjuk meg tudjon tőlük jó messzire menekülni:):):)

2009. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a választ!

Nem tudom, ki pontozgat le, de abbahagyhatná! Inkább leírhatná ide a véleményét, mint ahogy más normális emberek is teszik..

2009. máj. 22. 18:34
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
16:58-as kérdésre nem válaszolt a kérdező, hogy nem lehet-e olyan a háttérben, amit baromi egyszerűen lehetne orvosolni, de mindegy, pontozzátok csak lefele tovább, csak az a helyzet, hogy én ismerek olyan idős korú anyukát, aki egyedül van már, illetve egyedül volt már, elvált vagy megözvegyült, és unatkozik, olyan is van, aki eljárkálni is nehezen tud, mert beteg a lába, és nehezen mozog, keresi a gyerekei társaságát (illetve aki már nem él, de hasonló helyzetben volt, szintén kereste a gyerek társaságát), és ha ilyenről van szó, ezt egyszerűen meg lehet oldani. A tolakodás teljesen más, de mivel a kérdező nem válaszolt, feltételezem, hogy nem is óhajt erről bővebben írni, csak a saját oldalának a megerősítésére vár anélkül, hogy tudnánk, milyen helyzetben van a másik oldal. Ez így nem korrekt, de hajrá.
2009. máj. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem válaszoltam, bocsánat - viszont nem is pontoztalak le (felpontoztalak).

Szóval a férjével él a mama, elvileg jól megvannak, továbbá a férjemnek van egy testvére, aki szintén otthon lakik velük. Ja, és még nem nyugdíjas, dolgozik. Tehát elvileg van társasága, meg elfoglaltsága - ettől még persze unatkozhat..

Mondjuk akkor sem ez lenne a legcélravezetőbb megolás szerintem.

2009. máj. 22. 18:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy nem kell az időseknek mindent tudni, ez nem az ő életük. Csak azért az zavar, hogy olyan ellenséges hangon beszéltek.(írtok) Mert lehetne úgy is, hogy segíteni az időseknek, megbíztatni, hogy keressék meg a maguk időskori életét, valami hobbi stb. vagy ha van pénz utazás, sport, klub, nyelvtanulás, hogy legyen valami céljuk az életben. Mert hiszen ők úgy tudják, hogy az élet célja a CSALÁD, és ezért nem akarnak kiszállni belőle. Szóval csak annyival toldom meg az slőzőeket, hogy nem kell bevonni őket az életetekbe, de szeretettel kell maradni.
2009. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!