Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom azzal piszkál,...

Az anyósom azzal piszkál, hogy nem látogatom elég gyakran. Mit válaszoljak neki?

Figyelt kérdés
Hetente 1-2 alkalommal mindenképp látogatom, eddig volt, h gyakrabban is mentem, mert erőszakoskodott, de elhatároztam, h nem engedek ennek és maradok a heti 1 (-2)-néll, ahogy kedvem tartja. Párom természetesen mehet gyakrabban is, ha akar.
2010. márc. 25. 09:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

heti 2 még kedves rokonból is elég,én saját anyámhoz heti 1x megyek haza...

mit akar? költözzetek oda?

keress neki vmi elfoglaltságot,unatkozik

2010. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A saját anyukámmal sem találkozom heti 1-2 alkalomnál többször, pedig itt lakik 15 percre gyalog. Nem értem, miért lenne ez olyan kevés. Ha beszélgetni akar, nincs neki kivel? Nincsenek barátnői? Vagy ha már annyira veled akar beszélgetni, akkor miért nem hív fel telefonon? Vagy igazából nincs konkrét mondanivalója, csak szerinte ezt így "kell"? Én megkérdezném tőle, hogy pontosan miért szeretné, ha gyakrabban mennél. Mert szerintem minden ember szeret néha csak úgy otthon lenni, úgy, hogy nem kell még szaladnia sehova, hanem a saját életével is tud foglalkozni. Vagy az anyósnak nincs saját élete?
2010. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el, hogy amikor jössz, nagyon szívesen jössz. De ha ilyenkor ahelyett, hogy örülne neked, piszkál, eléri vele, hogy nem érzed jól magad nála, és nem lesz kedved meglátogatni. Döntse el mit akar. Nálunk ez bevált. Anyósom megértette, csak oda megy szívesen az ember, ahol örülnek neki. Ahol piszkálják, azt a helyet elkerüli. Egyébként csendben megjegyzem, a heti 1-2 alkalom is bőséges. Anyukám annak is örül, ha 5-6 hetente végre le tudunk utazni hozzájuk. Ezen is gondolkodhat a drága mama!
2010. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőven elég heti 1 egy anyósból...legalább is az ilyen fajtából, aki még erőszakoskodik is. Szerintem nyugodtan mondd meg neki, hogy megvannak a saját dolgaid (gondolom, dolgozol, vagy esetleg gyerek van...) és a saját életed. Azt hogy ezt milyen stílusban magyarázod el neki, csak rajtad múlik...:)
2010. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
29%
Egyszerű, mondd meg neki, h. látogasson meg ő téged, ha kevesli.
2010. márc. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
engem azért nyaggatnak a dédik, nagyszülők, mert a gyereket nem viszem elégszer....igazából én mindig azt mondom, h menni kell ide meg oda és nem jut mindenre idő,azért ezek általában pofavizitek....valljuk be....sajna aki akarja az megérti, aki nem az nem....dolgozol, fáradt vagy...stb. ez nem is hazugság, ha nem akarja nem fogja elfogadni!
2010. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Mond neki: Anyuka, ha azt akarja, hogy aggódjak is, akkor a kórházban a helye!
2010. márc. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
engem azért nyaggatnak a dédik, nagyszülők, mert a gyereket nem viszem elégszer....igazából én mindig azt mondom, h menni kell ide meg oda és nem jut mindenre idő,azért ezek általában pofavizitek....valljuk be....sajna aki akarja az megérti, aki nem az nem....dolgozol, fáradt vagy...stb. ez nem is hazugság, ha nem akarja nem fogja elfogadni!
2010. márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azért akar többet, hogy jobb legyen a kapcsolat. De nem érti meg, hogy ezzel éppen az ellenkezőjét éri el. Ha kötelességből megy az ember, utál ott lenni, míg ha kivárná, h hetente egyszer magamtól menjek, még tudnám is élvezni (valamennyire).
2010. márc. 25. 10:09
 10/23 A kérdező kommentje:
Szép szóval már próbáltam neki ezt elmagyarázni, nem ért semmit.
2010. márc. 25. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!