Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig vártatok az halott...

Meddig vártatok az halott szülőtökre?

Figyelt kérdés

Tudom jól, hogy már meghalt (idén lesz harmadik éve), de még mindig reménykedek abban, hogy egyszer majd szembejön az utcán, illetve rengeteget álmodok vele. Múlt éjjel például azt, hogy tudtam, hogy ez csak átverés volt, és nem is halt meg.


Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ezzel csak én vagyok így, vagy más is érez/érzett ilyet?


2012. jan. 4. 19:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
71%
3 éves koromban halt meg anyám, 5 éves koromra már kinőttem a várakozásból, vagy csak meguntam nem tudom...
2012. jan. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Látod, ugye, milyen kegyes tud lenni az álom. Képes összehozni az elválasztottakat. Minden úgy van jól, ahogy van. Ők ott, mi itt. Nem fog szembejönni az utcán. De ne is jöjjön, mert az elválás fájdalmát nem bírnám ki még egyszer.
2012. jan. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A Jóistennek hála, az én szüleim még élnek. De pl. a kedvesem a mai napig álmodik az édesapjával, aki 7 éve halt meg.
2012. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az utolsó véleményét.

Két éve volt, h elment anyukám, a mai napig benne van a száma a telefonomban, sokszor kapom azon magam, h jaj, de felhívnálak Anyu!


Reggel néha úgy ugrok ki az ágyból, h mennék hozzá puszit adni.


De álmomban ő is megjelenik, pillanatnyilag ennyi jutott belőle, de hiszem, h ha eljön az én időm, ott fog várni rám, mosolygósan, mintha sosem váltunk volna el.

Addig is igyekszem vigyázni a családomra, a fiamra, akit annyira szeretett.És igyekszem úgy élni, ahogy tőle láttam.

2012. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
4. vagyok, közben írtak, a második válaszolóval értek egyet:)
2012. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a testvérem halt meg lassan már nyolc éve, de mai napig várom...
2012. jan. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem Anyu fél éve halt meg és ugyan kezdem elfogadni (amit szerintem nem lehet soha), hogy meghalt, de még mindig abban bízom sokszor, hogy talán tévedés és egyszercsak belép az ajtón! Nekem is itt van a mobilomban a száma... Én is álmodom Vele, valamelyik nap is megesett. Eléggé feldúltan ébredtem aztán. Valahol még mindig reménykedem, hogy egyszer belép az ajtón...

2012. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak az hal meg, akit elfelednek!Amíg emlékszel rá, a szeretetére, addig ő ott él veled, benned.Apu 7 éve, anyu 4 éve nincs már velünk.Nagymamám 25 éve ment el.Néha még mindig látom valamelyiküket az utcán.Vagy szembejön, vagy előttem ballag.Főleg anyu.Ez van.Remélem, én is fogok majd szembejönni a fiaimnak.
2012. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám idén lesz 7 éve , Apu pedig 5 éve hogy meghalt.

Apuval csak nagy ritkán álmodok, viszont Anyuval nagyon sokszor. Ezek az álmok olyan életszerűek. Ilyenkor fel sem merül bennem, hogy meghalt lenne. Úgy érzem mintha valóságban. Beszélgetek vele , már nem beteg és közben eszme jut, hogy az ő ruháját viselem , a fülbevalóját hordom és hirtelen neki szegezem a kérdést, hogy nem e baj és ő akkor milyen ruhában lesz? Ő azt mondja, hogy nem baj, neki van másik. Ha pedig nem álmodok akkor vannak olyan napjaim amikor egyáltalán nem gondolok rá mással vagyok elfoglalva. Viszont vannak olyan napok amikor az emlékek úgy levesznek a lábamról, hogy bőgök mint egy kisgyermek.

Néha én is reménykedek benne, hogy szembe jön velem vagy eltűnődők egy rá hasonlító személy láttán, de mindig eszemben van hogy ő már nincs többé.

Egyetlen egyszer volt ( még a temetése előtt), a házassági évfordulónk ami Anyu halála után 2 nappal volt.

Minden évben megszoktuk tartani, így a férjem már Anyu halála előtt megszervezte. Persze neked nem volt otthonról kedvem kimozdulni, de ő rá beszélt hogy van egy meglepetése számomra. Elmentünk egy étterembe ahol én teljesen meggyőződve azt hittem, hogy az lesz a meglepetés, hogy Anyu is ott lesz és nem halt meg. Csak valami félreértés volt az egész. Abban a pillanatban olyan szívbemarkoló reményt éreztem mint még soha azelőtt és ezek után sem! Mindez annak ellenére történt, hogy én aznap amikor meghalt a saját szememmel láttam őt holtában. Akkor is ott voltam amikor a halottas kocsi érte jött.

2012. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
7 éve halt meg anyum, de a mai napig álmodok vele, kb. hasonlókat, mint te, hogy csak vicc volt a halála, hogy a mentősök benézték és még él, beszélgetünk, együtt vagyunk, nem értem, hogy sikerült feltámadnia 1-7 év után, mikor meghalt én találtam meg jéghidegen, ez már sajnos a valóság. (mikor álmodtam, attól függ az év)
2012. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!