Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Konfliktuskerülő pár. Hosszabb...

Konfliktuskerülő pár. Hosszabb távon hogyan lehet elviselni?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve vagyunk együtt a párommal, 1 éve költöztünk össze.

Tipikus konfliktuskerülő alkat, ha valami bajom van nem vigasztal, ha haragszom menekül, nem lehet még egy jót veszekedni se vele :)

Többször volt, hogy nem védett meg különböző helyzetekben.

Egyszer pl. az egyik barátja anyja ugatta le a fejem valami félreértés miatt, és ő még csak meg sem nyikkant...


Eddig jól tűrtem a dolgot, de mostanában egyre jobban irritál. Főleg, hogy én a rosszfiúsabb alkatot kedvelem, tehát szorult helyzetben azt várnám hogy megvédjen akár ököllel is, nem hogy bámuljon mint egy faszent...


Vajon lehetne valahogy változtatni a helyzeten? Régen nem volt ennyire "túlhiggadt".

Nem szeretném elhagyni, nem szeretném egy bőrszerkós motorossal sem megcsalni, de kezdem hiányolni belőle a férfiasságot :(


2012. jan. 4. 23:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha te a rosszfiús alkatot szereted (ez alatt feltételezem nem rosszfiút értesz hanem valakit aki akár rosszfiúkkal is képes szembemenni érted) akkor mit keresel mellette? Ja hogy ha nincs ló akkor jó a szamár is? Hát nem jó a szamár, annyi de annyi példa mutatja hogy soha nem sül ki semmi jó abból ha az ember alább ad az igényekből, mert abból csak a szenvedés jön meg a félrelépés.


"Tipikus konfliktuskerülő alkat, ha valami bajom van nem vigasztal, ha haragszom menekül, nem lehet még egy jót veszekedni se vele :)

Többször volt, hogy nem védett meg különböző helyzetekben.

Egyszer pl. az egyik barátja anyja ugatta le a fejem valami félreértés miatt, és ő még csak meg sem nyikkant..."


Nem igazi férfi, ismerve ezt az embertípust valószínűleg még saját magát se lenne képes megvédeni, de TE voltál az aki összejött vele. Az ilyen emberekről hamar kiderül hogy ilyenek, te mégis máig együtt vagy vele. Bár lehet hogy egész jól játszotta hogy mennyire férfias meg erős, hát most kipukkadt a lufi...


"Hosszabb távon hogyan lehet elviselni?"


Hosszú távon sehogy, rövid távon meg minek? Egy kapcsolat nem arról szól hogy olyannal legyek együtt akit képes vagyok elviselni (csak azok számára akik "ha nincs ló jó a szamár is" alapon gondolkodnak, de az ő kapcsolataik olyanok is...). Egy kapcsolat arról szól hogy olyannal legyek együtt akiben megvannak azok a tulajdonságok amik nekem fontosak a másikban (nálad pl. a férfiasság, és hogy biztonságban érezd magad mellette). Ha ezt nem találom meg a másikban akkor nyilván nem tudom szeretni se, ergo miért is vagyok még vele?

2012. jan. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hát,ha ő alapvetően ilyen,akkor sajna ilyen is marad.Én nem bírom az ilyet,ott is hagytam.Nem bántam meg,sőt,fellélegeztem.
2012. jan. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mikor összejöttünk, még nem volt ilyen. Vagyis, már akkor is higgadt volt, de nem ennyire.

Elég ramaty családban nőtt fel, mellettem komolyodott meg.

Bukdácsolásból év végére szakmai versenyt nyert, leszokott a cigiről a piálásról, a bulizásról.

Ennek én nagyon örülök, mert egyiket sem gyakorlom a fentebb említett rossz szokások közül, és büszke is vagyok rá.

Viszont ezzel egyenesen arányosan kaptam egy teljesen más embert: mint amit fent fölvázoltam.

Amúgy sem volt soha szamár, inkább a kémia jöhet szóba, mert első találkozásunkkor már úgy vonzott mint a mágnes, de sajnos mostanra ez a vonzalom kikopott, és kezd idegesítővé válni ez a dolga.

2012. jan. 5. 00:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Kifogtál egy papucsnak valót. Ha nem szeretsz uralkodni egy kapcsolatban és irányítani, akkor bizony melléfogtál.

Sokan azt hiszik papucsférjet a nő gyárt, de nem így van, vannak erre hajlamos férfiak.

2012. jan. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Valójában én is ettől félek.

Nem vagyok egy elveszett nő, de ha már férfi van az oldalamon, akkor az legyen is férfi.

2012. jan. 5. 00:58
 6/15 anonim ***** válasza:

"Bukdácsolásból év végére szakmai versenyt nyert, leszokott a cigiről a piálásról, a bulizásról."


Megváltoztattad, és csodálkozol, hogy megváltozott?

2012. jan. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, csak az én párom nem ennyire szélsőséges, viszont már a kezdetekkor ilyen volt. Sztem ha valóban szereted, és komoly terveid vannak vele, akkor nem elviselned kell, hanem elfogadnod. Meg kell tanulnod, h bizonyos helyzetekben ő ilyen, és hogy Ti ebből a szempontból egészítitek ki egymást. Illetve a papucsságról annyit, hogy annak van papucs férje pl, aki nőként papucsnak használja. Azzal, h tiszteletben tartod a "higgadtságát" épp hogy a saját egyénisége fog kibontakozni. Ha viszont csettintésre pofozógép válik belőle, akkor lesz papucs, mert nem saját maga miatt cselekedett, hanem mert Te úgy akartad. Szerintem beszélj Vele, mond meg neki kerek-perec mi bánt ezekben az ügyekben. Az ilyen pasiknak jobb nem lelkizni, hanem egyértelműen megfogalmazni. És várj, adj időt, h változik. Viszont amit magától nem változik, ott megáll a dolog, és fogadd el őt olyannak, amilyen. Ne akard megváltoztatni a személyiségét! Remélem boldogultok majd!
2012. jan. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen pasim, kész voltam tőle. 5 évig voltunk amúgy együtt. Nekem, ha problémám volt, én elmondtam neki. Ő SOHA nem hozott fel velem szembe semmilyen gondot, mindig azt mondta, hogy nincs gond, őt nem zavarja semmi, jó vagyok így stb.

Majd egyszer, kb. 3 év után vmin nagyon kiborult a bili és akkor rám zúdított mindent, amik gyülemlettek benne. Pitiáner dolgok voltak kb. olyan, hogy miért nincs 2 fajta felvágott a hűtőben stb.

Mondtam neki, hogy ezeket nem szabad magában tartania, mert megmérgezi a kapcsolatot. Igenis mondja el. Ezek után sem mondta el a többi gondját. Eltelt újabb 2 év, a problémák velem kapcsolatban csak gyűltek a fejében, míg nem egy szép napon közölte, hogy ez a kapcsolat nem működik, neki már nem jó velem stb. Kicsit sem bánom, hogy így alakult a helyzet, de alakulhatott volna másképp is, ha meg lehet vele normálisan beszélni a dolgokat.

Vele sem lehetett vitatkozni, ha én mondtam valamit, az volt a válasza, hogy jó jó. Aztán megcsinálta újra és újra.


A férjem pont az ellenkezője, képes mindenért felhördülni, ez 100X jobb, mint az, ha nem szól semmit. Adott esetben kiabálunk egyet, 10 perc múlva pedig már semmi gond, nem gyülemlik bennünk a feszültség stb.

2012. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"nem lehet még egy jót veszekedni se vele"


Nektek nőknek ez létszükséglet?

2012. jan. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

" "nem lehet még egy jót veszekedni se vele"


Nektek nőknek ez létszükséglet?"


Látom megragadtad a dolog lényegét..

2012. jan. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!