Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérte volna a kezem, ha. (? )

Megkérte volna a kezem, ha. (? )

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt, ő 26 (ff) én pedig 24 éves, nő. Kimondottan jó a kapcsolatunk, már a kezdetektől fogva tudtuk hogy közös lesz a jövőnk, még most is így gondoljuk, csak ezt úgy érzem az anyukája megakadályozza. A barátom 21 éves kora óta dolgozik, vagyis már 5 éve, és mióta dolgozik, havi szinten több 10 ezer forinttal kell támogatnia az édesanyját és a férjét (a férj nem segít semmit otthon, csak kötözködik). A havi szinű támogatással semmi bajom, ha megteheti akkor segítsen is a költségekbe, de azt már túlzásnak találom, hogy valamikor elkér a barátomtól 50-80 ezres összegeket, mikor a barátom sem keres fényesen.

A barátom most év elején akarta az összegyűjtött pénzét lekötni, később lakásra, közös élet elkezdése érdekében. Én is gyűjtök évek óta, amennyit tudok, csak én idén fogok diplomázni, és az órarendem nem engedte meg a munkát:S

Az verte ki a biztosítékot, hogy a barátom anyukája fél millió forintot követelt karácsonykor a barátomtól, hitel végtörlesztés címén. A barátom húzta a száját, de csak segített édesanyján. Később elmondta nekem és a családjának, hogy ebből a pénzből akarta megvenni az eljegyzési gyűrűnket és az esküvő egy részét leszervezni... Jóban vagyok az anyukával, eddig semmi bajom nem volt vele... de ez szerintem már túlzás. HAdd kezdje már el az életet 26 évesen! Nem magam sajnálom ebben a történetben én gyűrű nélkül is szeretem, csak ez már túlzás az anyuka részéről szerintem. Ti hogy látjátok?


2012. jan. 5. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A barátod a töketlen... Akinek ilyen önző szülei vannak, csak saját maga terelheti normális mederbe ezeket a dolgokat... Én is jónak tartom h támogatja a szüleit de azért na... A fiuk se kéri hogy fizessenek helyette hitelt, vagy akármit... Anyuci pici fia, és ha most nem akad le erről az idióta helyzetről, szerintem nem nagyon lehet vele közös jövőt építeni...
2012. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom súlyos gondog vannak anyósoddal!

Elvárja hogy az kisfia mindig minden helyzetben a karját és pénzét nyújtsa.


Most még nem is akkoras probléma, hisz ha jól értem nem éltek együtt.

DE! Mi lesz ha valóban elkezdődik a közös jövőtök? Elárulom: anyósod folyton a fia nyakán fog lihegni, folyton miatta fogtok egy idő múlva majd veszekedni, mert a párod képtelen lesz az anyjáéknak nemet mondani, mert nem akar sem balhét sem az anyját megbántani.


Egyszerűbb lesz ha más városban kezdtek új életet. Lehetőleg anyósodtól minél távolabb!

2012. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajnos én is arra gondoltam, hogy hosszú távon ebből gondok adódhatnak... én benne lennék a messzire költözésben, de a párom nem szorgalmazza az ötletet. De megbeszéltük, hogy ez attól is függ, hogy én hol kapok munkát. Köszi a válaszokat!:)
2012. jan. 5. 10:48
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

ne haragudj, én megértelek, kicsit a másik felet is megértem.

A végtörlesztést mindenki, aki tudta, igyekezett erőn felül kihasználni. Kölcsönkért a rokonoktól, barátaitól, feltörte a megtakarításait, stb.

Ennek lehetett az áldozata a párod is. MEgértem, ha a családja ki akart törni az adósságokból és ezért mindent beáldoztak.

Mondjuk innentől viszont elvárható lenne, hogy ha még otthon lakik, akkor a minimális támogatáson túl ne kérjenek odahaza tőle pénzt, és amennyiben tudják, fizessék vissza neki a félmillát.


Sokak álmát és terveit döntötte romba a devizahitel. Sajnálom, hogy veled/veletek is ez történt :(

2012. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!