Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Neki szabad, nekem nem? Hogy...

Neki szabad, nekem nem? Hogy is van ez? : /

Figyelt kérdés

Összeveszünk, de nem szakítunk, csak haragból 2-3 nap "hatásszünetet" tartunk. Nem szólunk egymáshoz stb. Ilyenkor az egyik fél elmegy bulizni, amit korábban SOHA nem tett, talán 15 évesen, most huszonéves. Baráti társasága rángatja el. Nem történt a bulin semmi, csak iszogatás, barátokkal beszélgetés. Ezt el is mondja a másiknak, kibékülés után otthon. A másik meglepődik, lehet féltékeny is volt de nem mutatta ki. Hetekkel később kérdezte csak meg, hogy akkor mi is történt valójában. Azonban amikor ő ment volna bulizni, az ő barátaival, akkor az a fél aki ugyanezt megtette nem engedi. Nem akarja elengedni a másikat, féltékenységből vagy valami hasonló.

Az egyik fél elmegy a barátaival kikapcsolódni valamelyikük lakásába, addig a másik nem (vagy csak ritkán) megy el, és inkább a párjával lenne, ez idő alatt többször is felhívja mikor jön már?

Szerintetek milyen ez? Amit az egyiknek szabad azt a másiknak miért nem? És mi az oka annak, hogy az a személy, aki eljár barátokkal, illetve szabadabban él a másiknál, pont az tiltja meg a párjának, hogy ő ne tegye?? Mi van ennek a hátterében?


2012. jan. 5. 22:33
 1/9 mmT ***** válasza:
BIRTOKLÁSI VÁGY gyanús a dolog. vigyázz az ilyenekkel! szerintem ez nagyon önző dolog. az sem kizárt, h félrelép az, aki ilyen hevesen tiltja a másik kikapcsolódását.
2012. jan. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És azt gondolod, hogy akkor amelyik fél szórakozni jár, esetleg pasizgat/csajozgat vagy talán félre is lép, az azért nem engedi a másikat el, mert ugyanezt feltételezi róla, mivel az illető saját magából indul ki?
2012. jan. 5. 22:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Legközelebb te is a szünetben bulizz.
2012. jan. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert te érzelmileg jobban függsz a párodtól, mint ő tőled. Ő nem kérdez téged, hogy mehet-e bulizni, megy és kész, nem tart attól, hogy elveszít emiatt. Te viszont nem mész bulizni, mert tartasz a reakciójától.

Az, hogy ő megy, mert szereti a társaságot, téged meg nem enged, mert féltékeny, teljesen szokványos dolog. Az emberi érzelmek nem logikai alapon működnek.

2012. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 BlackSword ***** válasza:
Ő a hatásszünetben volt... Neked is akkor kellett volna...
2012. jan. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te ne haragudj, mi az, hogy nem enged el? Hány éves vagy? A kapcsolatodról beszélünk vagy apukádról??
2012. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én alapból nem lennék olyan emberrel együtt lenni, aki megtiltja, hogy nélküle menjek valahová, vagy bármi hasonló módon korlátozni akarna (nyilván nem pasizgatok, csak vannak barátaim és szeretek velük lógni).. A barátomnak eszébe sem jut, ő is oda megy, ahová akar. Legtöbbször úgyis együtt megyünk ide-oda, de ha van valami jó, és egyikünk nem ér rá, vagy valami, a másik is üljön otthon?

Az meg, hogy neki szabad valami, neked meg nem, abszurd, ezt az kapja, aki engedi (tizenévesen nekem is volt egy ilyen kapcsolatom, de tanultam belőle). Állj ki magadért, basszus, a srác elnyom, korlátoz és bizonyára élvezi, hogy hatalma van feletted. Kell ez neked? Ha szeret, akkor is szeretni fog, ha elvársz egy kis szabadságot, amennyi kapcsolatban is igenis jár mindenkinek.

23/N

2012. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó olyannak együtt lenni, aki bármiben is korlátozni akar. Olyan nincs, hogy nem enged el, mert felnőtt ember vagy, nem tilthat meg semmit.

Én veled értek egyet, szerintem magából indult ki. Azt feltételezi, hogy a másik is megcsalja, ha lehetősége adódik rá, mert aki korlátoz az általában ilyen, persze nem minden esetben.

2012. jan. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mmT ***** válasza:

Nem állíthatom biztosan, h félrelép, de ez is benne lehet a pakliban.

A 4. válaszadó meglátását nagyon hitelesnek tartom!

2012. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!