Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai nehéz, kiszámíthatatlan...

A mai nehéz, kiszámíthatatlan világban szabad gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősömtől hallom ezt, és sokszor mondják szeretik annyira a gyereket, h nem vállalják be azt. Vagy csak kifogást keresnek?
2011. aug. 26. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
86%
Szabadni szabad, de hogy jó e...
2011. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
78%
Hát a mai gazdasági helyzetben tényleg elég nehéz de szerintem aki annyira szeretne gyereket az úgyis bevállalja aki meg nem az meg erre fogja.
2011. aug. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez a legjobb mércéje annak, hogy mennyire iszonyatosan anyagiasak az emberek. Ésszel élve ugyanis a mai világban is gyönyörűen fel lehet nevelni 1-2-3 gyereket.
2011. aug. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
53%

Legtöbbször csak kifogást keresnek. A nők ilyen szempontból hátrányosabb helyzetben vannak, mert ha teszem azt ötven évesen jönnek rá, hogy utód nélkül kell, leéljék az életüket, akkor már nem igen tudnak ezen a helyzeten változtatni.

Aki nem vállal gyereket, soha nem tudja továbbadni azt, amit ő egykor a szüleitől és nevelőitől kapott. Nagyon sok jóról mond le, és nem is hiszem, hogy nem lesz hiányérzete emiatt.

2011. aug. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
87%
Szabad vállalni, de tudni kell lemondani bizonyos dolgokról akkor. Ellenben a gyerek kárpótol rengeteg mindent.
2011. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
79%

Ésszel élve???

Persze... Végül is ma Magyarországon nincs olyan, hogy munkanélküliség, sem olyan, hogy hátrányos megkülönböztetés a munka világában, mert gyereket nevelsz.

TE HOL ÉLSZ????

2011. aug. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem kifogás...

Én gyermekekkel képzelem el a jövőmet, szóval nekem fontos. Úgyhogy amint lesz annyi, hogy megadjuk a szükségeseket nekik, befejeztük az egyetemet, elkezdünk gondolkodni a baba témán:)

2011. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
95%
Ezt a kérdést fel kéne tenni egy roma nagycsaládnak. Kíváncsi lennék, mit válaszolnának.
2011. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim válasza:
37%
Az ember nem önként vállal gyereket, hanem a nyamvadt szaporodási ösztön hajtja rá. Ésszel nézve semmikor nem jó ötlet gyereket nevelni.
2011. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
87%
Nagymamám harmadik testvére 1942 augusztus 7-én született. És ember lett belőle. Pedig a mai kiszámíthatatlan világ hol van ahhoz a világhoz képest, ami akkor volt :P És ha akkor is fel tudták nevelni a gyerekeket, szerintem akkor valahogy most is meg lehet oldani, ebben a BORZALMAS világban ami most van :D Bár igaz, lehet ebben a gazdasági válságban a gyerek nem plazmatévét fog nézni, csak rendeset, de hát ez van...
2011. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!