Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a tesom akár...

Mit tegyek, hogy a tesom akár naponta egy szót is szoljon hozzám?

Figyelt kérdés

Már nagyon rosszul esik az egész helyzet. Kiskoromban nagyon szeretett. Mesélte anyú,hogy ha kelett még pelenkázott is engem, meg etetett. Nagyon a korkülömbség köztünk, pontosan 13. Nem egy apától vagyunk. De most,hogy 16 éves vagyok, levegőnek néz. Mikor hazajön a melóból hozzám sem szól,, nem is köszön. Anyúval sem beszél nagyon, de ők még beszélnek, leülnek s megtárgyalják a dolgokat. De hozzám soha egy szava sincs.

Mit tegyek? Ez nekem nagyon fáj. Évek óta ez megy.


2011. aug. 14. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő már felnőtt, más gondjai vannak, más foglalkoztatja. Az egy dolog hogy otthon lakik.
2011. aug. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
sajnos(bocsi) nem tudok semmi biztatót írni,én is szinte ugyan így vagyok. annyi különbséggel,hogy nálunk az apa azonos és a tesóm külön él. elvileg régen mi is jóban voltunk, mint rendes testvérek de mostanában ha találkozunk köszönésen kívül egy árva szót nem beszélünk,meg nem kérdezné, hogy vagyok vagy akármi... én már úgy vagyok vele, hogy nem is érdekel. az i-re akkor tette fel a pontot amikor szülinapomkor közölte velem tavaly, hogy "milyen jó, hogy már jövőre érettségizel" mindezt úgy, hogy még 3évem van a gimiből;) ennyire nem tud rólam semmit. szóval... segíteni sajnos nem tudok,de átérzem,mert ez tényleg nagyon szar érzés.
2011. aug. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kezdeményezz! Érdeklődj, őt mi foglalkoztatja. Milyen örömei, félelmei, bánatai vannak? Nem biztos, hogy bejön, de néhány próbát megér.
2011. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
összevesztetek valamin,?vagy csak elidegenedtetek egymástól?azért nem ugyanaz a kettő,és nem is mindegy.
2011. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mi nem veszekedtünk soha.

csak napról napra kevesebbet és kevesebbet beszéltün

ma már semmit.

még köszönésre sem nyilik a szája,

2011. aug. 14. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:
A hugom és köztem is 13 év korkülönbség van, mi is másik apukától vagyunk. Bár ő még csak 8 éves, nem hiszem, hogy 8-10 év múlva ilyen viszonyban leszünk. Én már alig várom, hogy egy kicsit nagyobb legyen és vihessem magammal mindenfelé. Bár mi külön lakunk ( elköltöztem, de kocsival kb 5 perc). Szóval fel a fejjel, menj te oda, próbálj vele kommunikálni, esetleg amikor anyuddal beszélgetnek, ülj oda... stb. biztos a te tesód is nagyon szeret téged, csak a korkülönbség miatt nincs közös témátok. találj ki valamilyen családi közös programot, esetleg hívd el vásárolni (ruhát)...
2011. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát nagyon ritka az a pillanat mikor anyuval is leülnek beszélgetni. olyankor meg valahogy kényelmetlen odamennem. azhiszem azt kifelejtettem,hogy ő fiu én meg lány. a ruhavásárlás nem lesz megoldás.
2011. aug. 15. 10:34
 8/8 anonim válasza:
bunkó paraszt.ez van.ne érdekeljen,hanem foglalkozz a barátaiddal.azok biztosan jobban megérdemlik.az csak van.nem?
2011. aug. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!