Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményeket és lehetséges...

Véleményeket és lehetséges megoldásokat szeretnék olvasni. Tudnátok majd komolyan válaszolni?

Figyelt kérdés
Nos. 30-asként a párommal elővettük a házasság és a gyerek kérdést...újra. Mind ketten túl a harmincon lehet kicsit későn gondolkodunk a gyerekvállaláson, és a házasságon, de eddigi anyagi helyzetünk nem tette lehetővé a vállalást és az esküvőt. Kb 1 hónapja kezdtünk rágódni újra, de sajnos megint oda lyukadtunk ki, hogy ma ebben az országban egy két átlagkeresetű ember nem ud gyermeket vállalni és egy közös élet sem elég egy esküvőre való összekuporgatására. A párom 89eFt-ot én 99eFt-ot keresünk. Fizetem a lakásomra felvett törlesztőt, ami nem sok, (elidegenítési hullámba vettem, olcsón 10 évre 2006-ban) de a rezsivel és az egyéb kiadások, életbiztosítás stb. az én fizum ugrik is. Marad a páromé 1 hónapra két felnőtt embernek, kaja ruha, autónk nincs így BKV felnőtt bérlet 2x -20.000Ft marad 69eFt. Megtakarítási kassza -10000Ft 59000Ft kaja két főre 1 hónap -40.000Ft minimum marad 19Eft. Ebből nem lehet gyereket eltartani... :( Van olyan aki mégis bevállalta, hogy tudja ezt túlélni? Vagy utód nélkül halunk meg? Nekem már tényleg csak álom a 4 kerék 3 gyerek... stb?
2012. jan. 6. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kulfold? En most jottem ki,persze csak ha beszeltek nyelvet,es van piackepes szakmatok,bar akkor talan otthon se tartanatok itt. Mondjuk Magyarorszagot ismerve, ezt mar nem merem kijelenteni igy.
2012. jan. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

140ezerből élünk egy hónapban.

40 az albérlet

30 a fűtés

20 a fennmaradó rezsi

5 a pelus

2 a törlőkendő, popsikrém

10 az életbiztosítás


Húzós, de nem megoldhatatlan. Csak mint kismama, szinte a társadalom számkivetetjének érzem magam.

A munkahelyeken

a: Lecsesznek, hogy nem a gyerekkel lennék, hanem dolgoznék

b: elküldenek, mert nincs tapasztalatom

c: elmondom hogy gyerekem van. Itt vagy elküldenek rögtön, vagy megígérik, hogy majd felhívnak. Ötször hallottam ezt, de még senki sem hívott vissza.

21l

2012. jan. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem író mondja húzós de megoldható....pedig én külföldről jöttem vissza ( több helyen is laktunk) hidd el ott sem volt jobb sőt....
2012. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem érdemes lenne kicsit félretenni ,1- 2 évig, és így azért lenne több pénzetek a gyermekre.

(Ebben a megoldásban tudnék segíteni,ez a munkám,ha gondolod irj privátban)

A másik megoldás pedig tényleg az lenne,ha esetleg megpróbálnátok külföldön.

2012. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát... csak ma több olyan kérdés volt, hogy az anyuka nem tud enni adni a gyerekének.
2012. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi sem kerestünk sokkal többet, amikor bevállaltuk a lányunkat... Hát nem könnyű, de ahogy ott a gyerek kicsit átrendeződnek a prioritások. Eleve, amíg ott van anyuka a babával nem biztos, hogy kell neki bérlet... Jó ez csak egy kisebb tétel. Viszont állami támogatást is kaptok a babára. Családi pótlék 12,200/hó + 6 hónapig az anya a fizetésével majdnem egyenértékű TGYÁSt kap, van valami egyösszegű támogatás is, amit a szülést követően adnak. (tavaly mi kb. 65-70 körül kaptunk...)

Megoldásként én első lépésben elkezdenék jobban fizető állást keresni a leendő apukának. Esetleg a anyukának is, mert amíg nincs meg a baba addig biztos dolgoztok mindketten.

Vagy másodállást.

Ha 30 felett vagytok, akkor nagyon sokat már nem érdemes várni arra, hogy majd jobb lesz, mert a biológiai óra azért halad...

2012. jan. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Napkiraly ***** válasza:
Ha szülsz kapsz családi pótlékot, adókedvezményt, ezeket kalkuláld bele!
2012. jan. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
le leszek pontozva, de a BKV-n olyan ritkán látok ellenőrt, hogy szerintem fölösleges bérletet venni, olcsóbb helyben kifizetni a büntetést... kivéve, ha metrózik az ember
2012. jan. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!