Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibéküljek anyámmal?

Kibéküljek anyámmal?

Figyelt kérdés

/Pár adat: 20-as éveiben járó "felnőtt" vagyok, aki a barátnőjével él, pszichiáterhez jár a gyerekkori problémái, félelmei miatt és jelenleg munkanélküli. Anyámtól már évek óta elköltöztem./


Általános suli vége felé kezdett elhidegülni a kapcsolatunk. Nem olyan volt, mint a szokásos anya-lány viszony, nem éreztem, hogy bízhatok benne, hogy fontos vagyok neki.

14 éves voltam, mikor először csalódtam anyámban. Szüleim elváltak, anyám pasizott, nem tudtam mi lesz, féltem a jövőtől, mi lesz velünk...

Azóta úgy érzem többször is cserben hagyott engem. Például a fickóját választotta a gyerekei helyett, anyagilag sem támogatott, pedig most is munkanélküli vagyok, nem éreztem, hogy szeret vagy, hogy törődik velem, máig fel sem hív, nem ír e-mailt sem, abszolút semmi, pedig ott van az internet nem nagy dolog. Most úgy érzem semmi nincs ami összekötne (a biológián kívül).

Az lenne a kérdésem, szerintetek érdemes lenne vele felvenni a kapcsolatot, mert vannak nagy problémáim, pszichológiai dolgok, amelyek talán megoldódnának, ha jobb lenne a viszonyunk. Egyszerűen nem tudom mit tegyek, mert egyrészt nem akarom, hogy megint találkozzunk, beszéljünk, mert félek a csalódástól, hogy egy darabig törődik velem, majd megint elfelejt. Másrészt mégiscsak az anyám...

Én hajlok a NEM válaszra, de gondoltam megkérdem, hátha valaki más oldalról megközelítve a dolgot, mond valami okosságot.

Köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 6. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fogadd el,hogy mint anya nem számithatsz rá. De attól még lehettek jóban,valami barátságféle kialakulhat köztetek, szeirntem te is jobban éreznéd magad . Meg aztán,egy életünk van, nem érdemes örök haraggal mérgezni magad.
2012. jan. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Napkiraly ***** válasza:
Kerüld el nagyívben, és keress munkát magadnak!
2012. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyámmal nekem is ilyen kaliberű volt a kapcsolatom, 16 évesen elköltöztem otthonról, mert a pasija állandóan kukkolt, recskázott a szobám ajtaja előtt és hasonló dolgok. Mikor anyámnak elmondtam ezeket a dolgokat, meg hogy rettegek otthon lenni, azt mondta hazudok, az ő boldogságát akarom tönkretenni. Boldogság az volt a javából, pláne mikor jól agyon vert minket a faszi nem is egyszer... Hosszú-hosszú ideig nem tartottuk a kapcsolatot, a faszi elhagyta egy fiatalabb nőért, nem maradt senkije, most szívét-lelkét kiteszi értem, én meg próbálok megbocsátani neki, de 100 százalékosan nem sikerült, hiszen elvette a gyermekkoromat. Próbálkozunk azért mindketten, és ez így van rendjén. Próbálj felülemelkedni a sértettségeden, hátha ő is nyitni fog feléd, és rájön mennyi időt vesztegetett el nélküled értelmetlenül! Nem biztos hogy célt érsz, de akkor már tudni fogod mit várhatsz el tőle, és a következő eset már nem fog rosszul esni, nem ér váratlanul! Bocs, hogy ilyen hosszú lett, remélem segítettem!

29L

2012. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

utolsó, hát igen, "hátha ő is nyitni fog feléd", ezt gondoltam sokáig, de máig semmi.

Amúgy megbocsátani nem kell a szülőknek! Ezt olvastam a Mérgező szülők című könyvben nemrég, és totálisan így gondolom!

2012. jan. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!