Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek (kezdjek) "anyósomm...

Mit tegyek (kezdjek) "anyósommal" ha ilyen?

Figyelt kérdés

Olyan természete van, hogy ő mindig mindenkinek mindent, de ő soha senkitől semmit nem akar elfogadni.

Engem nyaralni visznek, vásárolnak nekem ajándékokat (nem is akármiket...), étterembe visznek, ő meg nem fogad el tőlem semmit. Ha elfogad nagy ímmel-ámmal.

Folyamatosan meg akarja tudni mennyire vásároltam a páromnak, mekkora értékben vittem ajándékot karácsonyra, nehogy "alul maradjon". Nem az érdekli, hogy én mennyit költök, hanem az, hogy "ő ne legyen adós". Vettem karácsonyra a párommal közösen magunknak egy társasjátékot, addig veszekedett, ameddig elvettem az árát, pedig eszemben sem volt...

Legutóbb azon akadtam ki, hogy megszámolta múlt héten hányszor evett nálam a párom, hogy hívjanak meg ők is...

A tavaly karácsonyt nem is említem...


Mi a párommal közösen kezeljük a pénzt, nincs enyém, tiéd, csak miénk, és nem csak a pénzt, minden mást is. Mikor kinek van az ad. Tudjuk, hosszú távra tervezünk, nem akadunk fenn...de anyós folyton számolgat, folyton úgy érzi "tartozik"...állandóan kellemetlenséget okoz ezzel. Már rég óta együtt vagyunk 4,5 éve, de semmit nem javult...az őrületbe kerget. Mit kezdjek vele?


2012. jan. 6. 22:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar senkinek az adósa lenni, valószínűleg régen a fejéhez vágták, vagy ha szakítanál, akkor ne lehessen követelésed.
2012. jan. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz vele, ő ilyen - gondolom a barátod még otthon lakik, de majd ha együtt laktok a pároddal, akkor úgyis változnak a dolgok
2012. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

persze, mert "követelnék":) nem hiszem, hogy ez, bár nem tudom miért csinálja.

Minden esetre sokszor érzem, hogy megbolondulok.

Vajon változni fog, ha lesz egy eljegyzés vagy esküvő?

2012. jan. 6. 22:13
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
En egyaltaln nem örûlnék ennek, hogy mindig ad és utana majd egy nap felhantorgatja.Sajnos sokan igy vannak ezzel.
2012. jan. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem lakik otthon, de anyagilag támogatják a páromat.

Nyáron költözünk össze.

2012. jan. 6. 22:15
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha összeházasodtok, akkor abbahagyja!!! szerintem is azért ügyel ennyire, hogy "ha majd szétmentek ne maradjon adósod"...
2012. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Soha egyetlen egyszer sem hánytorgatott semmit, és soha nem is fog, ahogy ismerem. Ő tipikusan az az ember aki mindig mindenkiről jót vagy semmit.

Főleg engem első perctől nagyon "tisztel" és vigyáz, hogy meg ne bántson...ott kiszolgál, ahol tud (az más, hogy ez engem zavar...:-S)

2012. jan. 6. 22:20
 8/15 A kérdező kommentje:

Ha belegondolok ez azért durva...szóval azt feltételezné, hogy hánytorgatnék bármit is, vagy követelnék??? :-S

Nenaaaaa...:(

2012. jan. 6. 22:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még mindig jobb helyzet, mintha mindig te adnál, ők meg semmik. Örülj, hogy ilyen kedvesek veled.
2012. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze, de azért amikor még egy fél kg cseresznyét is ki akar fizetni, vagy 2 kötés salátát, amit akkor hoztam a kertből, az azért túlzás.

Idegennek érzem magam, akinél folyton "tartozást" kell törlesszenek...

2012. jan. 6. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!