Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen érzelmi éretlenségen/...

Az ilyen érzelmi éretlenségen/infantilitáson Ti hogy léptek túl? Hogy kezelitek az ilyen személyiségeket?

Figyelt kérdés

A barátom iszonyú nehéz eset.

Képtelen bocsánatot kérni, de ami a legújabb heppje, attól a falnak tudnék menni.


Tegnapi példa: sokadjára, saját butaságából és figyelmetlenségéből adódóan elrontotta azt az egyik háztartási gépet, amit még én hoztam a háztartásba és nagyon szerettem. Most javíthatatlanul elromlott, nem ez volt az első eset hogy tönkretette. Reggel a sietség miatt csak futólag sopánkodtam egy picit, mire ő elhessentette a témát, hogy "jó-jó, majd kapsz másikat".


Engem egész nap evett a méreg, mert ő megrögzötten vigyáz pl. a telefonjára, és mikor én egyszer leejtettem egy műszaki dolgát véletlenül, egy rövid sor üvöltést kaptam cserébe.


Mikor hazaértem, nyugodt, kimért de határozott hangon elmondtam, hogy nagyon rosszul esett amit tett, tudom hogy nem szándékos, de mégsem az első eset, így mindenképp élek a javaslatával, hogy majd vegyen egy újat.


Ekkor jött a besértődés. Nem szólt hozzám, tett-vett kis ideig, mikor láttam hogy nem találja az ollót és odanyújtottam, kirántotta a kezemből és azt morogta "nem kell a segítséged". Jó, gondoltam, épp elég beteg voltam/vagyok, nem kell nekem az ő hisztije. Átöltöztem, ő meg szó nélkül elment.

Belázasodtam, és lefeküdtem aludni.

Valahogy 3 óra hossza után, jó estefelé jött meg. Elég rongyul voltam, kimásztam hozzá, nem is köszönt rám, gépezett. Láttam, hozott új gépet. Odamentem hozzá és megköszöntem, mire ő, hogy ő biztos nem fogja használni.

Majd mikor megkérdeztem nyugodtan, miért nem akart beszélni velem, a válasza: "ugyanazt csinálom, mint te!"

Mondom aligha, hisz ő kezdte el az ellenségeskedést, én szerintem korrektül elmondtam a bajom, és örülnék ha ezt le tudnánk zárni.


A válasz? "Na jó akkor ezt a beszélgetést most hagyjuk abba."

Eszem megáll hogy 29 évesen ilyen infantilis lehet valaki, mikor a párja nyugodtan áll a dologhoz. Tudom hogy sérült a hülye kis egója, de szerintem nekem volt igazam és normálisan mondtam el ami engem bánt.


Pitizni meg a bocsánatáért esedezni mikor bunkózik velem meg nincs kedvem. Ma se nagyon szóltunk egymáshoz. Ha tud valaki jó trükköt az ilyen jellemű ember kezelésére, igazán megírhatná...


2012. jan. 6. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
A lehető legnyugodtabb hangnemben mondd el neki, hogy neked férfi kell, és nem gyerek, azt majd tőle szerettél volna, de így nem lehet komoly kapcsolatról beszélni.
2012. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kérdés, minek vagy még vele? Ez kőbunkóság, ahogy a pasid viselkedik.
2012. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

:D:D:D

Néha mi is ilyen "idegbetegek" vagyunk a párommal.

De ez szerintem még nem infantilisség...

Persze nem a "felnőttek" tipikus viselkedése, de néha belefér. Persze ha komolyabb dolgoknál is ez a helyzet akkor az "gáz".


Mi is képesek vagyunk puffogni, durrogni, nem szólni a másikhoz, játszani a hattyú halálát, érezni, hogy mindennek vége, aztán fél óra múlva röhögünk az egészen...

Ez van:)



Én úgy kezelem, amilyen ő ha hisztizik én is, ha puffancskodik én is:D


Persze van amikor elegem lesz és kiabálok. Egyik sem jó megoldás, de itthon nem lehetek pszichológus:D:)

2012. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én általában kinevetem és otthagyom.
2012. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én otthagynám.

De előtte még odaszólnék neki, hogy kár, hogy most jutott eszedbe, hogy nem fogod használni a gépet, az előzőnél kellett volna ezt tenned.

2012. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok, mint a barátod. De nem tartom magam infantilisnek.

Párom ugy oldja meg a dolgot hogy természeténél fogva konflktus kerülő. Hagyja, hogy kipuffogjam magam. Van hogy 1-2 napig ugyan azt fújom. Ő hallgatja, majd mikor elege lesz határozott és kemény hangon megkapom, hogy "befejezted"?!!?

Ilyenkor tudom, hogy elérte a tűréshatára csúcsát és nem hisztizhetek, puffoghatok tovább és tényleg befejezem....és minden happy.


Szerintem ti nem illetek össze. Nem tudjátok egymást kezelni.


De ez csak az én véleményem!

2012. jan. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lesz ez még rosszabb is. Ahogy múlnak az évek, úgy válik egyre zsarnokabbá, irányítóvá a kapcsolatban. Ha valami nem tetszik neki, jön a hiszti. Huszonéves pasinál is gáz, de egy vénembernél meg már undorító lesz. Biztos láttál már olyant. Morog reggeltől estig, asszonyka meg próbál megfelelni. Akarod?
2012. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha jól értem,30 körül lehettek és még nincs közös gyermek.

Jó ötlet új kapcsolat után keresgélni? Az élet elszalad felettetek!


Én mást javaslok:


Főzd meg a kedvenc ételét s miután együtt megettétek egy pohár bor, sör után, kedvesen mond el mi bánt.(A kirohanása arra utal, hogy valami kínos emlékét idézte fel benne az ügyetlenkedése. A dühe okozója nem te voltál.)


Ha rendben kibékültek,pecsételjétek be egy jó szexel!


A társas kapcsolatok sok türelmet, munkát igényelnek.


Akik minden konfliktus után szakítást ajánlanak,azok saját boldogtalan életüket akarják ajánlani neked(nekünk).

Ne hallgass rájuk!

2022. febr. 12. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hú 8-as, ez a kérdés már 10 éves is elmúlt. :D

Mivel vetted a fáradtságot hogy írtál, megírom én is, hogy ez a tanács annál a jóembernél, aki szerencsére már rég az exem, nem vált volna be, mert nagyon kemény gondok voltak a fejében, a kérdés kiírása után kb 1 hónapra szakítottunk is, mert se önmagát, se engem nem szeretett, borzalmas habitusa volt, én meg fiatal voltam és hülye. :D


Azóta történt elég sok minden, de már családom van, boldogan élünk a férjemmel 6 éve, és igen, a társas kapcsolatok türelmet, munkát igényelnek - MINDKÉT FÉLTŐL, nem csak az egyiktől, és nagyon meg kell találni a megfelelő partnert is.


És bizony van, amikor annyira feszül a húr, hogy a szakítás a megoldás, áldom az eszem hogy nem maradtam együtt azzal a fráterrel 10 éve. :D

2022. febr. 12. 15:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!