Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtathatnék az...

Hogyan változtathatnék az életemen, mit kellene csinálnom hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
Most érkezett el nálam az a pillanat hogy már nem tudom mit csináljak. Eléggé visszahúzódó ember vagyok, mindig is ez voltam. Nem tudom miért nem tudok,tudnak közösségben elfogadni. Nincsenek barátaim soha nem is voltak. csak az általános iskolában de velükkel már évek óta nem tartom a kapcsolatot. Soha senkit nem érdekelt mi van velem. Sokszor próbáltam már nyitni mások felé. Mindig levegőnek néznek és nem csak iskolában, hanem a saját családtagjaimon észreveszem. Én vok az aki mindig mindent utoljára tud meg. Ha elmegyünk rokon látogatásra az unokatesómékhoz senkisem kérdezi meg hogy mi van velem. De a nővéremmel ez más van. Az unokatesóm vele mindig beszél, őt külön behívja a szobájába beszélgetni, én meg ott maradok a szüleimmel és a többiekkel. Nem tudom mit tehetnék még. Próbáltam nyitni, beszélgetésekbe belekapcsolódni, de akkor sem nyitnak felém. Anyukám szokta megkérdezni, hogy mi van velem, amikor látja,néha milyen szomorú vok. És utána mindig azt mondja,ő nem is érti, hogy nemlehetnek nekem barátaim. neki biztos lenne. És ez nekem rohadt szarul esik. Néha nem értem minől alakulhatott ki ez az állapot nálam.Nevelésből vagy vagy nem tom. Régen amikor kicsi voltam mindig érzékenyebb voltam hamarabb sírtam meg minden és motanra az érzéseimet amit tényleg érzek soha senkinek nem mutatóm mert nem érzem úgy hogy bárkiben megbízhatok.
2011. márc. 12. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
rokonoknál én is így vagyok. kussban ülök mindig pedig 20F vagyok. ツ korod nemed?
2011. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak így tovább, próbálj meg még több beszélgetésbe bekapcsolódni!

Ami a legfobntosabb: kell hogy érdeklődésed legyen az emberek felé (ez lehet hogy így van, nem tudom).


Hogy hogy nem tartjátok a régi barátaiddal kapcsolatot?

Nem voltatok annyira jóban? Vagy a tipikus :"ahányan voltunk a csapatban, annyi fele mentünk?"


Na, használható tanácsot adtam Neked?:)

Nagyon remélem!

Sok sikert!

2011. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van így ,mert ebben hiszel.
2011. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem, mintha én írtam volna... Mit csináljunk kedves kérdező, ez így valóban nem mehet tovább! :(
2011. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

huh szintén , mintha én írtam volna :(

megoldás nem tudom , de manapság elkezdtem levelezgetni több emberrel is neten , találkozni nem tudok hogy mernék e majd később velük , de jó hogy beszélek emberekkel valamilyen szinten

2011. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

20/L vagyok.

A régi barátokkal meg nem volt olyan erős a kapcsolat, hogy megkeressük egymást.

2011. márc. 12. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején, amikor viszonylag antiszociális voltam, meg úgy éreztem nem is lehetne rosszabb az életem, myvipen beléptem egy klubba, aminek a neve "Szar az élet" klub volt, ott tudtam társalogni hasonlóan boldogtalan emberekkel.. Na ez sokat segített, így közvetlenebb kapcsolatba tudtam kerülni más tagokkal, msn-en felvettük a kapcsolatot, sokat tudtunk beszélgetni, mert volt közös témánk..

Keress hasonló lehetőséget, és meglátod, lassan, de biztosan jobb lesz. Velem ez kb serdülőkoromban lehetett, talán gimi első 2 évében, már nem emlékszem.. Most pedig mondhatni már nagyon szuper életem van, van pár közeli barátom, velük nagyon jól érzem magam mindig..


De lényeges, hogy ez csak a kezdőlöketet adja meg, aztán szép lassan kinövöd ezt az érzést és új irányokba fogsz nyitni meglátod :)


f/19


ui.: Én mostmár nevetek azon a korszakomon, dehát ilyen emberek is kellenek. ;)

Remélem tudtam segíteni:)

2011. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ahogy fent írták sok múlik azon, te hogy állsz a helyzethez, először a hozzáállásodon, felfogásodon kell változtatnod, a környezeted meg idővel úgyis észreveszi, hogy másként állsz a dolgokhoz, és alkalmazkodni fognak az új helyzethez. az ilyen dolgok fejben dőlnek el. figyeld a körülötted lévő embereket, hogy közelednek egymáshoz, beszélgetnek, próbálkozz te is, szervezz a családod tagjaival közös programokat egyenként vagy a rokonaiddal, unokatesóddal. ha rájönnek milyen jó fej vagy közeledni fognak hozzád. gondolj bele miért állnak most úgy hozzád, ahogy, milyen jelzéseket küldesz feléjük, lehet, hogy ők is bizonytalanok feléd és félreértenek. vagy/és légy őszinte, hogy mit érzel és min akarsz változtatni. ha szeretnek megértenek majd és közeledni fognak. jó dolgokat írtak a többiek is. hajrá!:)
2011. márc. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!