Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki? Meg...

Hogyan kezdjek neki? Meg szeretnék változni a holnapi naptól, úgymond új ember szeretnék lenni

Figyelt kérdés
Már sok éve meg kellett volna változnom de sajnos nem sikerült :( DE most már elég, ma csúnyán összevesztem az egyik barátnőmmel, az én hibámból és többet nem szeretnék vele veszekedni. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy csináljam. Mondanátok tippeket , hogyan legyek felnőttesebb gondolkodású? Mert ez az egyik fő ok, hogy gyerekesen viselkedem és gondolkozom. Vagy az is jó ha könyveket ajánlotok. Volt már valaki hasonló szituációban? Ő, hogy oldotta meg? Köszönöm a válaszokat! 20/L
2012. jan. 8. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Csernus: A nő, illetve a Felnőtt húsleves szerintem egész jó olvasmány, az utóbbi főleg... Nem kifejezetten személyiségfejlesztő könyvekről beszélek, de nagyon sok mindenről komolyan elgondolkoztat, és (nekem legalábbis) sokat segít(ett) a változásban.
2012. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem megy egyik napról a másikra és nem felnöttebbnek, hanem érettebbnek kell lenned.

Az elsö dolog, hogy megtaláld azokat a dolgokat, amik miatt gyerekes vagy, ha ezek megvannak, akkor megtalálod a választ!

2012. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak akkor fog menni, ha 'felnőtt' szituációkba kerülsz. Ha még egyetemre jársz, örülj neki,hogy még gyerek tudsz maradni. Majd ha elkezdesz dolgozni úgyis kénytelen leszel felnőni. Ha nagyon akarsz menj el nyáron dolgozni!
2012. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Zsani te vagy az?? Ha igen, akkor én nem akarom hogy megváltozz!
2012. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első a számból vette ki a szót. Csernus könyvei tényleg erről szólnak.

Azt írod holnapi naptól új ember szeretnél lenni. Csakhogy nem lehet egyik napról a másikra megváltozni, ilyen rövid idő alatt max. afféle maszkot ölthetsz magadra, önmagad előtt is színészkedhetsz hogy te bizony most megváltoztál. Pedig:


"Amíg a rút kiskacsából hattyú lesz, addig nagyon sok mindenen átmegy a kiskacsa. Sajnos, ez fájdalommal jár. Amikor azt hiszi, hogy ő soha nem fog repülni, majd elkezdi bontogatni a szárnyát, majd a sok munka következtében kiderül, hogy képes erre, az mind-mind-mind sok energiával és fájdalommal jár. Csak így lehet azonban, másként nem." (Csernus Imre)

2012. jan. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ember személyisége fokozatosan fejlődik ki, ahogy a tiéd is. Az, hogy te elismered, hogy hibáztál, gyerekes voltál, és megbántad, az egyik biztos jele annak, hogy ez a fejlődés nálad is zajlik, nem egy helyben toporogsz.

Ebből a helyzetből úgy tudnád kihozni a maximumot, ha bocsánatot kérnél a barátnődtől, elmondod, hogy miben hibáztál és miért, hogy miért nem értesz egyet az akkori viselkedéseddel, és szeretnél ezen változtatni. Ez egy elég érett lépés lenne, amitől biztos jól éreznéd magad, mert megindultál abba az irányba, amerre fejlődni szeretnél.

A fejlődés szerintem hullámokban történik. Vannak lassabb és gyorsabb időszakok. A gyorsabb időszakok a nehezebbek, mert általában valamilyen probléma, nehézség hatására szokott az ember fejlődése lendületet venni – a nehéz helyzetek kényszerítenek rá a személyiségfejlődés gyorsulására. Az ilyen időszak mindig sok bizonytalansággal, útkereséssel jár, és az a jellegzetes érzés jellemzi, hogy már érzed, milyen szeretnél lenni, de még nem jutottál el odáig, hogy ezt meg is tudd valósítani. Persze ezek általában megfoghatatlan, szavakkal nemigen körülírható "célok". Ilyesmiben vagy most te benne ha jól sejtem.

Amikor pedig az ember kiegyensúlyozott és nem különösebben történik vele semmi, akkor a fejlődés lassabb (illetve egy bizonyos kor fölött már stagnálás van).

Szóval azzal, hogy te változni akarsz, érzed is, hogy hogyan, és megbánást is tanúsítasz, azzal te már kezdesz felgyorsítani ezen a fejlődési úton. De olyasmire ne számíts, hogy elolvasol néhány hozzászólást, meg egy Csernus könyvet, és másnap már úgy ébredsz, hogy te vagy Buddha.

2012. jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!