Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom magamrol hogy rossz...

Tudom magamrol hogy rossz ember vagyok, de megakarok változni mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Ezt kicsit bővebben is kifejthetnéd...
2011. ápr. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
legyél minden erőddel azon,hogy megváltozz!
2011. ápr. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg tanulmányozni a buddhista tanokat. Nekem sokat segített,sok minden átértékelödött bennem. Nem kell felvenned a vallást vagy ilyesmi,csak olvass el néhány könyvet a buddhizmusról vagy Dalai Lámáról/tól.

Az már jó kezdett,hogy felismerted hogy "nem vagy jó ember".

2011. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A változáshoz csak akarat kell és hit! Hidd azt, hogy megtudsz változni akármi is történjen.
2011. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy rossz ember? Rossz körökben rosszat teszel, vagy rossz gondolataid vannak? Rosszul bánsz másokkal? sokmindentől függhet. Sokmindenből adódhat. Akár hívő vagy, akár nem, segíthet, ha elmész egy szép nagy templomba, mondjuk a Bazilikába, és ott kicsit elmélyedsz magadban, kicsit felülvizsgálod a lelked, eltöprengesz a világon. Az egy jó hely, ott senki nem fog siettetni. Sokszor én is rossz embernek érzem magam, és nem vagyok túl vallásos, mégis, ha elmegyek, néha a sírás környékez, és utána sokkal jobban érzem magam.
2011. ápr. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha már ajánlották a buddhizmust, én inkább a Bibliát mondanám. Az a tuti. Példabeszédek könyve és az újszövetségi rész alap erkölcsi és magatartási követelményeket ír le. Ha azokat betartod tuti jó ember leszel.

Ajánlom figyelmedbe Joel Osteen: Jobb emberré válni c. könyvét.

Nagyon jó, olvasmányos, és döbbenetes igazságok vannak benne.

[link]

2011. ápr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindenki lehet jó, meg rossz, attól függ, éppen hol áll a személyes csúszkakapcsolóján. Lehet feljebb menni. Olvasd el ezt a könyvet, megváltoztathatja az életedet!:

[link]


Az enneagram bölcsessége


Russ Hudson - Don Richard Riso

2011. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Imádkozz Jézushoz, hogy költözzön a szívedbe! nem baj, ha nem hiszel.ú

Tedd össze a kezed, hunyd le a szemed, és mondd hangosan, vagy magadban: "Jézus, kérlek, segíts nekem, kinyitom előtted a szívemet!" megpróbálni meg lehet....

2011. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól lesz valaki jó ember, hogy szimplán betart bizonyos szabályokat és erkölcsi előírásokat, a jósághoz még csak vallás sem kell.


Válassz ki egy napot - mondjuk a legközelebbi hétfőt -, amikor mindenkiről csak jót fogsz gondolni. Nyilván becsúsznak majd a hülyeségek is, de ha tudatosan keresed a világban a jót, meg is találod - és ezzel te is jobbá válsz.

Ha szembejön veled valaki az utcán, ne arra összpontosíts, hogy undorító cipője van, hanem keress rajta/benne valami pozitívat, pl. hogy a haja viszont nagyon szép.

Ha találkozol az ismerőseiddel, ne a legrosszabb szokásaikra gondolj, hanem elmélkedj el azon, hogy milyen jó tulajdonságaik vannak mindemellett. Add át a helyed egy öregnek a buszon, mosolyogj rá egy kisgyerekre, segíts beemelni a buszba a babakocsit, ne sopánkodj, ha várnod kell a boltban a kasszánál, hanem figyeld meg közben az embereket.


Próbálkozz, és meg fogsz lepődni azon, hogy mennyi fantasztikus ember él közöttünk. Hétköznapi nagymamák, sörpocakos ötvenesek, festett hajú tinik - de mind csodálatraméltóak. Ha jobbá akarsz válni, akkor első lépésként elkezdheted keresni ezeket a csodákat.

2011. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valaki csupa jó, vagy csupa rossz. Egész biztos neked is vannak olyan tulajdonságaid, amelyek a jók közé tartoznak, talán csak nem tudsz róla, vagy nem mutatod ki.

Nem árultad el, miért gondolod magadat rossznak, de szerintem ez nem is lényeges!

Ha most úgy érzed, hogy sok mindent nem úgy csinálsz, ahogy csinálni kellene, az csak azt jelenti, hogy felismerted, nem olyan életet élsz, amilyet valójában élni szeretnél.


Változtasd meg a szokásaidat, és megváltozik az életed! Megváltozik az önmagadról alkotott képed, és megváltozik az emberek rólad alkotott véleménye is!


Persze az évek alatt berögzült "szokásokat" elég nehéz leküzdeni, másként lereagálni egy szitut, stb. Ezért valóban nagyon sok lelki, szellemi segítséget adhat hozzá akár a Biblia, akár a buddhista élet-filozófia. Nem tudom, egyáltalán forgattad-e már a Bibliát. Jézus a szeretet fontosságát hangsúlyozza, szeretet adni, szeretetből cselekedni, önzetlenül segíteni annak, akinek arra szüksége van. Érdemes forgatni!

A buddhista tanításokból egy mondatot élet-filozófiámnak tekintek: (ők hiszik, hogy halálunk után végignézzük életünk fontosabb eseményeit)

"Élj úgy, hogy amikor lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen azt végignézni!"

2011. ápr. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!