Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg tud változni az az ember...

Meg tud változni az az ember aki ahogy megkapja a fizetését pár nap alatt elszórja, játékgépezik, pénzben pókerezik?

Figyelt kérdés
25 éves srácról van szó, a barátom. De sajnos a pénzt egyáltalán nem tudja kezelni, hiába dolgozik, szinte semmi látszatja nincsen. Pár hónappal ezelőtt feljött a szó az összeköltözésről. Én nem merem bevállalni. Lehet ez egy szakító ok, hogy én anyagi biztonságra és normális életre vágyom de ő meg csak habzsolja?
2010. ápr. 4. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Persze, hogy lehet szakító ok. Ez nem normális dolog, én össze sem jöttem volna így vele, ha már 25 évesen ezt csinálja mi lesz később? Nem csak a te fizetésedből kell megélni. Én még nem szakítanék, adnék ultimátumot, de ha nem hagy fel ezzel az életvitellel akkor otthagynám.
2010. ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menekülj az ilyentől, nekem van olyan ismerősöm aki 55 éves, és még mindig ezt csinálja! Régebben még a felesége Gyes-ét is eljátszotta! Nem fog megváltozni!
2010. ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én barátom is ezt csinálta, de próbálom lebeszélni róla meg rábeszélni hogy tegye félre a fizetésének egy részét és egész jól megy. Most már csak nagyon ritkán játékgépezik akkor is leszidom utána, nálunk használt.
2010. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 maundrel ***** válasza:
szenvedélybeteg... ha Ő akarja, le tud szokni róla (pl.:érted), ha nem akar változtatni, akkor úgysem fog...
2010. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy a pénzelb*szás vagy te. Én biztos mondanám neki hogy válasszon, mert ilyen felelőtlen emberrel nem akarok együtt élni. Az én barátom is ilyen, de mi még nem költözünk össze, úgyhogy így nincs közöm az ő pénzéhez. De már előre megmondtam neki, hogy ne is álmodjon róla, hogy így egyszer együtt fogunk élni mert nem akarom hogy a házat is elvegyék a fejünk felől az ő hülyeségei miatt.
2010. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ő nem játékgépezik vagy pókerezik pénzben, "csak" nem fizeti be a büntetéseit, ha megkapja a fizetését akkor telitankolja a kocsit és megy a városba kocsikázni csak úgy ok nélkül.... Hát normális az ilyen?
2010. ápr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre én azt tudnám mondani - méghozzá magamból kiindulva -, hogy igen, meg tud változni. De sajnos erőszakkal nem változtatható meg. Akkor kezd helyes úton járni, ha ténylegesen rájön, hogy nem jó ez így, és változtatnia kell a dolgokon.

Nálam ez úgy ment, hogy meg kellett védenem magam saját magamtól. Esélyt sem adtam magamnak, hogy gépezhessek (odaadtam bankkártyát, pénzt barátoknak), hogy kölcsönkérhessek (megkértem minden hozzám közelállót, ne legyek hitelképes náluk), vagy berúghassak (törzskocsma) vagy épp szétbulizzam az agyam folyton. Ebben nagy segítségre voltak a barátok (családra nem nagyon számíthattam). Azóta már megvan az önkontroll, vagy ha mégse, már reflexből megelőző intézkedéseket teszek :)

Természetesen az egész kilengésnek komoly ára volt, összesen jó 3 millióba van a hülyeségem (5 év alatt). De a nehezén már túl vagyok. Ja, és még mindig nem voltam játékgépfüggőnek, vagy alkoholistának mondható; egyszerűen csak ilyen idióta, felelőtlen életvitelem volt. Hiába mondta bárki, nemjó irány ez, erre kizárólag magamnak kellett rájönnöm.

Sok sikert a barátodnak, és bízz benne!

2010. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy tehetsz fel ilyen navian kérdést? Megváltozik? Nem.... Kutyából nem lesz szalonna. A szomszédunkban élő házaspár is ilyen. A nő, anno aládűlt így lett gyereke. Van egy házuk, amit a nő szülei vettek. A nő mindenben aszisztál a férfinak, mert nem akar egyedül lenni. A férfi előre vesz fel pénzt mkinek tartozik. A nő szülei hiába beszélnek a lányuknak az rájuk sem hederít. Neki csak az a fontos, h. lássa mki, h. ő mellett férfi van.. Ja és arról nem is beszélni, h. milyen hatással van a 10 éves gyerekére, aki ezt látja. Az ilyen nőket nem sajnálom....
2010. ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyen sose változik, úgyhogy fuss!!!
2010. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!