Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy valami tragédián...

Az igaz, hogy valami tragédiának kell történni, hogy az ember igazán értékelni tudja az életet és ne siránkozzon mindenen?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 15:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ti erre mikor jöttetek rá?
2012. jan. 10. 15:53
 2/14 anonim ***** válasza:
Hosszas munkanélküliség (diplomával).
2012. jan. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Az már régen rossz, ha a tragédiára kell "várni".


Én 2 éve jöttem rá, mikor zsinórban a 3. szilveszteremet töltöttem otthon, egyedül, a szociális életem kimerült a facebookban és évi 1-2 "kötelező" pofaviziten, aztán meguntam. Önfejlesztő könyveket kezdtem olvasni, megtaláltam a probléma gyökerét (bennem volt egy korlát a 10 kilós feleslegem miatt, csúnyának éreztem magam és emiatt nem volt kedvem társasághoz sem, minek, mikor mindenki szerelmes rám meg rám se néz senki..).


Aztán elhatároztam magam, egészséges életmód, sport, aminek köszönhetően néhány hónap alatt teljesen kicserélődtem, kívül-belül. Az emberek alig akartak rámismerni, elismerően néztek, lett önbizalmam és ettől lett a kisugárzásom is olyan, hogy végre a társaság értékes tagjának érezhettem magam, és persze a pasik sem maradtak el. Azóta jobban teljesítek a munkában, suliban is.


Állj fel, határozd el magad, és kész. Annyi évet elvesztegetünk a siránkozáson, közben az egyetlen akadály ami előttünk áll, mi magunk vagyunk. Olvass pár könyvet a témában.

2012. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Úgy volt, hogy anyukámnak 80% bizonyossággal rákja van. A megerősítő eredményre 4 napot kellett várni. Életem leghosszabb de egyben legsorsfordítóbb 4 napja volt.

(Mellékesen, az orvos tévedett, nem rák volt)

2012. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy milyen diplomád van? (ugyanis engem is aggaszt ez a kérdés, pedig még tanulok)
2012. jan. 10. 16:02
 6/14 anonim válasza:
Szerintem nem igaz, de az biztos, hogy egy tragédia segíteni tud a helyes értékelésben. De enélkül is örülhetsz őszintén az életnek. Már csak azért is, mert ha nem csukod be a szemed, akkor látod más emerek tragédiáit. és ezek is tanítanak.
2012. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elég egy betegség is, ami nem tragikus, de ha elmúlik, az ember értékelni tudja azt ha egészséges és sok más apró dolgot is észrevesz, aminek örülni lehet.
2012. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát... ha nem is teljesen igaz, de nagyon meg tudja változtatni az ember prioritásait és a véleményét bizonyos dolgokról.

Én speciel mindig is értékeltem az életet és azt gondolom elég pozitívan álltam hozzá mindenhez, de amikor a férjem 3 hónapja elhunyt (28 évesen, minden előzmény nélkül, hirtelen szívleállása volt) az azért elég sokmindent megváltoztatott az életemben és a hozzáállásomban is....

2012. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem. Tehát akivel nem történik soha semmi relatíve rossz dolog, az felszínes, siránkozó, és nem tudja igazán értékelni az életet? Ez hülyeség.
2012. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el hinni Istenben, mikor mamámnak szívműtétje volt és 20% esélyt jósoltak az orvosok, hogy sikerül. Onnantól kezdve fenntartás nélkül hiszek Istenben és a Sorsban. Meg is segített mindig, ha kértem.
2012. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!