Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud előre kúszni a 8 és...

Nem tud előre kúszni a 8 és fél hónapos fiam. Le van maradva? Segíthetek neki valahogy?

Figyelt kérdés

sziasztok! a kisfiam remekül tud forogni, gurul mindenfelé, hason fekve teljesen kinyomva tartja magát és így bármelyik irányba fordul és hátrafelé nyomja magát. szóval visszafelé fókázik.

Hogyan segíthetnék neki? Le van maradva?

bármivel próbálom motiválni, egyedül előre nem halad egy centit sem :( viszont mindenáron ülni akar, ha hason van azt nézni, miben kapaszkodhatna meg, hogy felüljön, vagy felálljon. félek, hogy ebből se normális kúszás, se mászás nem lesz. sokan azzal ijesztgetnek, hogy tanulási zavarai lesznek később. így aztán aggódom :(

Köszönöm, ha adtok tanácsot, megosztjátok velem a tapasztalataitokat!


2009. jún. 23. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hósan kezdett felállni a bútorokba kapaszkodva, 9 hósan megtette az első lépéseket, 10 hósan már ügyesen ment. Viszont kúszni, mászni nem tudott. Mire már szinte szaladt, akkor kezdte a mászást. De hamar ügyi lett, bármit meg tud tenni. A tanulással nekünk semmi gondunk, mert 21 hós és rövid mondatokban beszél, érthetően kifejezi magát. Tehát kis okoska lett belőle. Ne izgulj! Mindennek eljön az ideje.
2009. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 1éves,és már mindent "tud".nekem is későn kezdett el kúszni,elküldött a doki rehabra,és azt mondták,semmi baja,tegyek elé játékokat,hívogassam,esetleg támasszam meg a lábát hátulról,aztán 9hónaposan elkezdett kúszni,3hét után ringatózni,és 1hét alatt felült,mászott,és felállt!ugyhogy behozta magát,ne aggódj,én ismár teljesen kész voltam,de minden baba más!
2009. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 7 hósan kúszott, 9.5 hósan felállt, azóta (11 hós lesz) bútorokba kapaszkodva lépeget. Szóval nálunk kimaradt a mászás, csak állni és menni akar. Én hordom dévény tornára 2 hete, mert én is el akarom kerülni a későbbi esetleges problémákat. Viszont! A legjobb barátnőm és a sógorom sem mászott pici korában, ám mindketten diplomás emberek. Szóval, nem törvényszerű, hogy problémája lesz. De ha megnyugtat, a dévény tornát (www.deveny.hu) szívből ajánlom, 2 alkalom után már látványos a fejlődés a kisfiamnál.
2009. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Otthoni próbálkozásra jó, ha egy lepedőt teszel a pocak-hónalj alá, és megemeled annyira, hogy a keze és a térde a földön legyen. +tegyél elé valami kedvenc játékot és úgy "húzd", hogy a talajt érezze a tenyerével és térdével. Nagyjából remélem érthetően írtam. Nekünk igy nagyon sokat fejlődött a babánk.
2009. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! nagyon kedvesek vagytok és hasznosak a tanácsok is! Mindenkinek jó egészséget!
2009. jún. 24. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!