Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol kell kérvényezni hogy...

Hol kell kérvényezni hogy ideiglenesen én, mint testvér nevelhessem a testvérem gyerekét?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy a testvérem az 5 éves fiával eddig anyukámnál lakott. De anyukámnak felmondták a lakáshitelét és árverezni fogják a lakást,így költözniük kell a lakásból. édesanyám fizetéséből még így is vonni fognak.


Én már 1 éve külön lakok,albérletben a párommal. Ha tudtam segítettem anyukámnak mert csak ő dolgozott,tesóm csaka családi pótlékot kapta mert munkája nincs,és nem is igen kereste meg még most se keres.

Kivettük párommal egy nagyobb albérletet,hogy anyukám hozzánk költözhessen,meg legyen hely a tesóm gyerekének is. Ideiglenesen,amig az anyja nem szedi össze magát magamhoz venném. Eddig is gyakorlatilag anyukám meg én neveltük,etettük,ruháztuk a kicsit.

A testvéremet nem tudom és nem is akarom befogadni. Ő nem tud hozzájárulni a költségekhez és nem is lehet vele együtt élni.


Azért szeretnék hivatalosan eljárni,mert mikor mondtuk neki h addig a kicsi nálunk lesz amig nem lesz munkája meg hol laknia(persze akkor jöhetett volna hozzá amikor csak akar,meg még a segítségünket is ha talál munkát az albérlet kaukcióját kifizetjük neki h egyből tudjon költözni)akor megfenyegetett h akkor feljelent minket gyerekrablásért,és közölte h inkább csövezik majd vhol a gyerekével.

A gyereknek nincs apja,18 évesen teherbe atesóm és nem tudja ki a gyerek apja.

Jelenleg egyébként neki van "barátja",de ő megmondta neki h neki nem kell tesóm ugy h a gyerek vele van.


2012. jan. 11. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
marha kedves lehet az új fiú is :S gyámügy mindenképpen. bár azt gondolom hogy ilyen helyzetben nem te kanád meg hanem max anyukátok...azt hiszem itt is van hierarchia. először a közvetlen családtag. az pedig édesanyukátok (tehát a nagyszülő)
2012. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen nem kaphatsz ilyen jogot, föként, ha a testvéred nem foglalkozik a gyerekkel. Keresd fel a gyámhatóságot, ott kérj tanácsot. Valószinüleg vagy anyukád, vagy te kaphatod meg a gyerek gyámságát, de az attól kezdve kötelezö.
2012. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Azt mégis hogy gondoltad, hogy elszakítod a gyereket az anyjától?
2012. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen a testvéred, de ha lehet, neki segítsetek talpraállni. Beszélj vele: 1. munkakeresés (ami nem biztos, hogy hamar összejön!)2. pali dobása, ha kell, új keresése. A gyerek az övé, csak akkor akarjátok tőle elszakítani, ha TÉNYLEG mindent megtettetek, de menthetetlen. Ha csak depressziós, ez a lehető legrosszabb, amit tehettek!
2012. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok, igen nekem is az a furcsa, hogy testvéredről levennétek a kezeteket, de a gyereket szeretnétek..ez szerintem sem műkődik így...


esetleg kifejtenéd hogy mi a gond a testvéreddel mint anya?

2012. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem így működik. Csak abban az esetben vesznek el gyermeket az édesanyától, ha az alkalmatlan rá, vagy pedig lemond arról, hogy ő nevelje a gyermeket. És akkor sem ti jöttök a képbe, hanem a vér szerinti édesapa, ha ő nem alkalmas, akkor a nagyszülő, ha ő sem, akkor pedig te.
2012. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen a gyámügynél érdemes tájékozódnotok. Nem igazán értem amúgy a válaszadók egy részét. Számomra semmi kivetnivaló nincs abban, hogy a Kérdező, nem akarja a nyakába venni a testvére zűrös életének a gondját egy albérletben. Inkább tiszteletre méltó, hogy a lehetőségeihez képest megpróbál ebben a helyzetben fedelet adni az édesanyjának, és ellátást biztosítani egy kisgyereknek, aki végképp nem tehet arról, hogy ki hozta őt a világra.
2012. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"Azt mégis hogy gondoltad, hogy elszakítod a gyereket az anyjától?" És te azt, hogy gondolod, hogy egy gyereket kitegyen az anyja annak, hogy a híd alatt csövezzen? Az a kisgyerek nem tehet arról, hogy miért és hogyan jött a világra, nem tehet róla, hogy felelőtlen a szülőanyja. Az okát leírta a kérdező, hogy miért nem fogadja be a testvérét. Máshogy nem lehet ráébreszteni az ilyen mihaszna embereket, hogy az élet nem sétagalopp, igenis meg kell dolgozni a kajáért, lakásért, stb. Gondolom, ha segítette volna az édesanyját, ami elvárható lett volna miután a besikerült gyerekével 5 éve a mamánál húzta meg magát és nem dolgozott, akkor a kérdező anyukájának sem úszna most a lakása. A kérdésre válaszolva: én a helyedben felkeresnék egy családjogi ügyvédet és őt kérdezném a lehetőségekről.
2012. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem a testvérem a gyerekét,és nem szeretnénk kiszakítania megszokott környezetéből(anyukám,én és a párom velünk napi szintem találkozik),vagy hogy a felelőtlen testvérem miatt hajléktalan szállóra kelljen mennie(nálunk az az anya otthon is-és tele van cigányokkal is).

A testvéremmel nem lehet együtt élni. Már 5 éve próbál neki mindenki segíteni,de sehol nem tart. Állandóan tartozásai vannak,amit legtöbbször anyukám fizet vissza. Többször csak ugy vett előfizetéses telefont,nem tudta fizetni ezért kötbért kellett fizetni. Erre egy uzsorástól kért pénzt aki tripla annyit kért vissza. Ezt is én meg anyukám fizettük mer már azzal fenyegettek hogy a gyerek nem ér haza ovódából. Nekem nem hiányoznak a zűrjei,és anyagilag sem tudom őt vállalni. Arról nem beszélve hogy egy poharat nem képes elrakni. A szobája olyan akár putri,anyám 3 napig takarította a multkor mert már nem bírta elnézni, és fél nap után ugyanúgy nézett ki. Azt mondja mert a gyerek borított,pakolt,stb összevissza. Soha nincs otthon,csak pár órát délután. A gyerek sem igazán érdekli legalábbis nekem úgy tünik. Volt h nem ért haza az esti dumálunk a csajokkal programról és oviba se vitte volna el ha én nem viszem el. Már egy éve kértem a munkahelyemen egy másik beosztást,mert csak így tudtuk anyukámmal megoldani h hozni tudjuk a bölcsiből,majd most már oviból. Addig volt csak mindig otthon tesóm amig még szoptatott.

Egyszerüen nem lehet vele együtt élni. Legalábbis én nem tudok így együtt élni vele.


Elszakítani véglegesen nem akarom,csak h biztosan jó helyen,nálunk legyen. Ha összeszedte magát rendesen,akor éljen vele. látogatni meg akkor látogatja amikor csak akarja. Az apját nem tudja tesóm sem h ki. 17 évesen sokat bulizott,amig anyukám meg én éjszaka dolgoztuk ő eljárkéált otthonról

2012. jan. 12. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!