Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyon a rossz és az...

Miért én vagyon a rossz és az elviselhetetlen, amiért már rosszul vagyok a gyereksírástól?

Figyelt kérdés

A testvérem 17 éves és 16 éves volt,amikor terhes lett.

Apa mondta,hogy ne tartsa meg,mert tönkre menne az élete,de anya persze erősködött,hogy nem vetetheti el,hiszen egy élet,stb.,stb és hogy nem lesz gond az eltartásával.


Nem is az eltartással van a gond,mert anya sokat keres(apával elváltak,mi anyával élünk) és jól élünk,de már kikészülök a csecsemősírástól...


14 éves vagyok,2 hét múlva írom a felvételit és próbálnék rá itthon is picit készülni,de mivel a nővérem fia csak akkor nem ordít,amikor éppen alszik,elég nehéz bármit is csinálni,ráadásul ugyanazon az emeleten van a szobája,mint az enyém.


Amióta megszületett,egy éjszakát nem aludtam át normálisan,ha itthon vagyok,alig csinálhatok valamit,mert 'Jaj,hagyjam abba azonnal,mert még a végén zajt csapok és felébred a kicsi...'


De ami ma a legjobban kiakasztott,az az volt,hogy a drága nővérem kitalálta,hogy Ő átfesteti a gyereke szobáját,mert nem tetszik neki a fehér,legyen inkább kék és közölte velem,hogy akkor az én szobámban kéne lennie a picinek pár napig,nem lehet a festékszagban.

Mondtam neki,hogy az én szobámba nem hozza be,így is örülök,hogy ott legalább nyugtom van és ott azt csinálhatok,amit szeretnék,nem akarok még egy gyerekágyat is kerülgetni meg akkor még kevesebbet aludnék és azt mondtam,hogy addig legyen az Ő szobájában,hiszen csak Ő az anyukája.

Erre elkezdett velem veszekedni,hogy az Ő szobája kisebb,mint az enyém,ott nem fér el egy kiságy és hogy nem lehetek ennyire szívtelen,hogy ennyit nem vagyok képes megtenni.

Én erre kiakadtam és közöltem vele,hogy jó,akkor legyen az én szobámba,de én akkor apáékhoz költözöm,mert már szívesebben vagyok a suliba meg különórákon,mint itthon.


A tesóm besértődött és elmondta anyának,anya pedig neki adott igazat(mint mindig...) és elkezdett velem veszekedni,hogy a nővéremnek most egy nehéz korszaka van,támogatnom kéne és nem ezt csinálni vele.



Miért én vagyok emiatt a gonosz és a rossz?

Tényleg a testvéremnek lenne igaza?



Köszönöm a válaszokat!



14/L


2012. jan. 7. 17:06
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%

Tökre nem a tesódnak van igaza!Mi az hogy a te szobádba teszi a gyereket és nem a sajátjába!

Ha megoldható költözz apukádhoz!!!

2012. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
95%

Anyukádnak téged is figyelembe kéne vennie. Nem vagy gonosz és rossz.

Ajánld fel, hogy költözzön be a nővéred ideiglenesen a picivel a te szobádba, te pedig átmész az övébe.

2012. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem be ne engedd tenni a nővéred gyerekét a szobádba, mert akkor soha nem fogja visszavinni.

Egyébként meg neked van igazad.

Ha meg tudod oldani, akkor költözz hosszabb távra apukádhoz.

2012. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
77%

Kompromisszum: vagy költözz a felvételidig apudhoz (nem is értem eddig miért nem tetted meg), vagy a gyerekszoba elkészültéig cserélj szobát a nővéreddel, vagyis megkapja a nagyobb szobát ideiglenesen és akkor nem veled lenne a kölyke.


De én a Te érdekedben az 1. javasolnám, húzz el otthonról a fenébe, ha teheted.

2012. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a tesódnak van igaza,ha lesz gyereked csak akkor fogod megérteni hogy miért,addig is hiába magyaráznám:)

De elég annyi hogy egy vizsga(de még 10 vizsga sem) ér fel 1 újszülött ellátásával:)

2012. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
99%
Mondd neki, hogy jó lesz a fehér szoba a gyereknek, ne télen jusson eszébe átfesteni a szobát, majd ráér nyáron, mikor lehet szellőztetni, meg legalább már Te sem tanulsz.
2012. jan. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
94%

Ha a testvéred arra jó volt, hogy összehozza a babát, akkor legyen arra is jó, hogy gondoskodjon róla. És az nem kifogás, hogy jaj de milyen nehéz korszaka van. Mindenkinek nehéz a szülés, de ő oldja meg és nem a szomszéd.

Anyudról meg inkább nem is írok semmit, mert elméletileg egy felnőtt ember.

Szeintem nyugodtan mutasd meg nekik ezt a kérdést.

Hátha rájönnek milyen idióták a viselkedésükkel együtt. Bár ezt kétlem.

Elnézést, hogy ilyen keményen fejeztem ki magamat, de másképp nem sikerült.

2012. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
80%
Hol a kicsi apukája?
2012. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
96%
6.: hogy hogy a tesójának van igaza??? Két gyerekem van, de nem értem!
2012. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
17%
Nem értem mi bajotok a tini anyukával?!Ellátja a babát,semmi gond vele:)
2012. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!