Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy kapjak egy kutyát a lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát...igaz, van egy kutyánk, ő kinti kutya. Az a problémám vele, hogy nagyon hamis. A szüleimen, a tesóimon és rajtam kívül bárkit megharapna. De már engem is megmorgott többször is, és nem csak játékból! Felismerem mikor játékból vagy igazán morog. És lassan már félek a kutyánktól..Meg nem is hallgat ránk, csak apára, mert apa úgy nevelte, sokszor ha hívom sem jön oda hozzám, annyira apa a mindene. Ez úgy történt hogy amikor megkaptuk, akkor kikerült hátra, a műhely mögé, és apa mindig a műhelyben van..és állandóan kijárt hozzá. Én meg 10 évesen, amikor nem volt az orrom előtt a kutya nem igazán mentünk ki hozzá. (Elismerem hogy hibásak vagyunk ebben!) És apa nevelte, nevelte és most csak rá hallgat. Anya azt mondta, hogy ő sem szereti hogy ennyire hamis a kutyánk. És csak akkor jöhet új kutya, ha a mostanit apa elviszi valahova, pl őrzőkutyának valami telepre vagy akármi, mert annak jó lenne. De apa meg nem akarja elvinni őt. Meg ha új kutya is jönne, ugyanúgy apát imádná, mert a régi kutya helyére menne, és nem jöhetne be a házba, és megint csak apa nevelné! (Mielőtt bárki mondja, szerintem senki sem áll kint a mínusz 6 fokba hogy a kutyáját órákig nevelje meg ilyenek..) Nem tudom mi legyen, nagyon szeretnék egy kedvesebb kutyát, akit meg lehet "ölelni" úgy hogy nem kezd el ugatni és morogni, hogy ne féljek tőle, hogy elvihessem sétálni, hogy rám is hallgasson..

Valami ötlet?


2012. jan. 11. 18:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Nézd kérdező, neked nem való kutya! Hány éves vagy egyáltalán? Tudod hányan járkálnak ki a mínuszokban a kutyájukkal/kutyájukhoz?
2012. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudnád, hányan foglalkoznak órákon át a kutyájukkal, meglepődnél.


Neked nem való kutya.

2012. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Mi értelme kimennem, ha apám mindig ott van, és elhívja tőlem a kutyát, nem hagy vele foglalkozni?
2012. jan. 11. 18:58
 4/25 A kérdező kommentje:
Amúgy nem azt kérdeztem hogy való-e nekem kutya, hanem hogy hogyan győzzem meg a szüleimet. Ha nem a kérdésre válaszoltok, akkor ne is írjatok egyáltalán!
2012. jan. 11. 18:58
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolnám neked, hogy ne kutyát akarj, mert a lakásba bezárva egyik sem szeret élni. Tévhit, hogy a kis termetű ölebeknek kisebb a mozgásigényük - pont ellenkezőleg. Őket sokat kell futtatni, hogy levezessék az energiájukat.

Úgyhogy én inkább egy cicát ajánlanék neked. A cicával nincs sok gond, elvan a lakásban. Etetni kell, az almot tisztítani és játszani vele. Viszont a cica jön az öledbe dorombolni, lehet simogatni, puszilgatni.

Megjegyzem, én is kutyapárti vagyok/voltam, hiszem 6 éves koromtól 13 évig élt mellettem (lakásban) a kutyánk, de ő 3 éve meghalt sajnos. Mindenképpen szerettünk volna új állatkát, de nem akartunk újra kutyát, és így lett egy cicánk, aztán még egy, hogy legyen játszótársa. Nagyon szeretem őket is.

(Esetleg, ha tényleg a cica mellet döntesz és közel laksz Bp-hez, írj rám egy privit, mert én egy cicák mentésével foglalkozó alapítvány önkéntese vagyok, és tőlünk lehet örökbe fogadni cicákat.)

2012. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%
Ez csak egy hülye kifogás. Egyébként elárulom neked, ha ez a kutya leszarja a fejedet, akkor egy másikat sem tudnál megnevelni, valószínűleg inkább jól elb@sznád! Az ilyen nyimnyámnyila, határozatlan, jelentéktelen jellemű emberek alkalmatlanok a kutyanevelésre, az ő ölebeikből lesznek többnyire az idegbeteg, vérengző kis dögök.
2012. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A rossz indulatú válaszolók kíméljenek meg a véleményüktől. Fel lehetne fogni végre hogy a kérdésre VÁLASZOLNI kell, nem pedig leugatni a kérdezőt olyan dologgal, ami nem tartozik a kérdéshez.

Harmadik hsz! Az a gond hogy anya egyáltalán nem akar állaltot a lakásba..De azért köszönöm a normális válaszodat!

2012. jan. 11. 19:18
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Megértem édesanyádat, ettől függetlenül rághatod a fülét. Egy cica azért jobban elvan egy lakásban. És leteheted a nagy esküt előtte, hogy te fogod őt gondozni, te takarítod az almát és a többi, és hogy neki fel sem fog tűnni az állat.

Egyébként én anyum is azt mondta még 15 éve a kutyára, hogy nem. Aztán most 2 éve a cicákra is azt mondta, hogy nem. De végül mégis csak lettek, és majdhogynem jobban szereti őket, mint én.

Esetleg rágd egy kicsit apud fülét a kisállatért.


3.

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Apát esélytelen meggyőzni, épp ezért próbáltam anya fülét rágni, mert ha őt meggyőzöm, akkor már apának nincs "beleszólása". De múltkor is az volt a vége, hogy anya ordított velem, hogy hagyjam már abba ezt a témát...ha sokat rágom még anya fülét talán megenyhül..de ha hazahozok egy kiskutyát, nem lenne szíve kirakni az utcára..

Utolsó! Kköszönöm

2012. jan. 11. 20:22
 10/25 A kérdező kommentje:
*utolsó köszönöm a normális választ!
2012. jan. 11. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!