Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg a szüleimet...

Hogy győzzem meg a szüleimet hogy kapjak egy kutyát a lakásba?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát...igaz, van egy kutyánk, ő kinti kutya. Az a problémám vele, hogy nagyon hamis. A szüleimen, a tesóimon és rajtam kívül bárkit megharapna. De már engem is megmorgott többször is, és nem csak játékból! Felismerem mikor játékból vagy igazán morog. És lassan már félek a kutyánktól..Meg nem is hallgat ránk, csak apára, mert apa úgy nevelte, sokszor ha hívom sem jön oda hozzám, annyira apa a mindene. Ez úgy történt hogy amikor megkaptuk, akkor kikerült hátra, a műhely mögé, és apa mindig a műhelyben van..és állandóan kijárt hozzá. Én meg 10 évesen, amikor nem volt az orrom előtt a kutya nem igazán mentünk ki hozzá. (Elismerem hogy hibásak vagyunk ebben!) És apa nevelte, nevelte és most csak rá hallgat. Anya azt mondta, hogy ő sem szereti hogy ennyire hamis a kutyánk. És csak akkor jöhet új kutya, ha a mostanit apa elviszi valahova, pl őrzőkutyának valami telepre vagy akármi, mert annak jó lenne. De apa meg nem akarja elvinni őt. Meg ha új kutya is jönne, ugyanúgy apát imádná, mert a régi kutya helyére menne, és nem jöhetne be a házba, és megint csak apa nevelné! (Mielőtt bárki mondja, szerintem senki sem áll kint a mínusz 6 fokba hogy a kutyáját órákig nevelje meg ilyenek..) Nem tudom mi legyen, nagyon szeretnék egy kedvesebb kutyát, akit meg lehet "ölelni" úgy hogy nem kezd el ugatni és morogni, hogy ne féljek tőle, hogy elvihessem sétálni, hogy rám is hallgasson..

Valami ötlet?


2012. jan. 11. 18:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt semmiképp ne játszd el! Nincs jogod hazavinni egy állatot úgy, hogy a szüleid nem egyeztek bele. Az az ő házuk. Azt javaslom, hogy rágd még a fülét, ameddig rá nem bólint. Esetleg kérd a születésnapodra, vagy ballagásra vagy valamelyik nagyobb eseményre, amire amúgy is szokás ajándékozni. Az első cicámat én is karácsonyra kértem, azaz akkorra nem mondott már nemet anyu :)


3.

2012. jan. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
73%

egyszer es mindenkorra felelos lettel azert ,akit megszeliditettel!!

ez volt a jelmondata egy tv-musornak ,amikor en kicsi voltam!

kedves kerdezo..neked lenne szived kirakni azt a kutyat ,aki tobb eve veletek el,lehet ,h hamis ,de akkor is a tietek!

nekem is van kutyam ,lassan 5 eve,lakasban van tartva,de ne gondold,hogy ez akkora moka,mint aminek te elkepzeled!

ne gondold azt,h nem szeretem a kutyamat,imadom mindennel jobban,de valamit meg kell ertened!!! egy szobakutyaval tobb dolog van szinte ,mint egy kintivel!

az en peldambol tudok neked idezni!

- napi minimum 3 seta,3*1 ora minimum! telen,hoban-fagyban,nyaron melegben,amikor esik,villamlik-dorog!!

MINDIG!! NINCS OLYAN,H MOST NINCS KEDVEM SETALNI VELE,utana meg szegeny kutya lesz a rossz ,mert mar nem birja tartani a szuksegleteit!

-amikor esik,vizes lesz,meg kell torolni,hajszaritozni! esos idoben minden nap 3szor!bar nekunk a kutyaruha sokat felfog,de akkor is kistestu es hamar koszos lesz!

-rendszeres furdetes,telen-nyaron!!!

-a lakasban kicsivel tobbet kell takaritani,mivel ahogy mi is,a kutya is akaratlanul viszi be a koszt!


ezek mind csak olyan dolgok,amik alapbol minden nap meg kell csinalni!!!

nincs olyan,h faradt vagyok,most beteg vagyok,faj a hasam!!!

menni kell,mert menni kell vele!!

ha benti kutyat akarsz bizony hozza kell igazitanod a napirendetet!suli elott seta,suli utan seta! este szinten seta!!

nincs olyan,h azert nem viszed el este,mert bulira keszulsz,vagy epp moziba!!!

a kutya is erzo leny,pont olyan,mint az a kutya,aki nalatok van,es el akarod erni,h kidobjatok!

javaslom,h menj el egy menhelyre es nezd meg,h hova akarod vitettni a kutyat,aki evek ota veletek el!!!!!


gondolkozz el ezen!!!

2012. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya? Attól is nagyban függ, milyen a természete.

Egygazdás kutya pedig pl. az akita, az egy embert elfogad, a többire meg fütyül.

De pl. a pulikkal kapcsolatban akárhánnyal találkoztam, ha nem is ismert, jött oda simogattatni magát.

Milyen új kutyát szeretnél?

2012. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
87%

nem fajta fuggo,h melyik kutya mennyire simulekony!!

ez hulyeseg!!

ne haragudj kedves utolso,de nem tudok mast irni,csak azt,h olyan lesz a kutya amilyenek nevelik!!!

nem annyira fajta fuggo,mint azt sokan gondoljak!!!

2012. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem úgy működik, hogy van egy kutyánk, aztán elpateroljuk, mert másik kell...
2012. jan. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
Menj ki a közeli gyepmesteri telepre/menhelyre, válassz ki egy kedves kutyust, vidd el sétálni, és ölelgesd meg őt és aztán vidd vissza, nekik úgyis nagy igényük van a törődésre...az meg eszedbe ne jusson, hogy apudat megfosztanád a társától, te mit szólnál, ha a helyében lennél? Plusz szerinted az a kutya mit érezne, ha az után, hogy apud így szereti, neveli, kiraknák "valahova, pl őrzőkutyának valami telepre vagy akármi, mert annak jó lenne" ?????????? Plusz ha már családi kapcsolatok: összeugrasztanád a szüleidet azért, hogy neked jó legyen??? Érző lény vagy, az látszik....
2012. jan. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, már előre tisztázom, hogy nem lehurrogni akarlak, csak elmondom a véleményemet.

Én 19 éves lány vagyok. Van két nagytestű és nagy mozgásigényű kutyám(német juhász, golden retriever). Ugyan kinti kutyák(bejárással a házba), mégis minden reggel hajnalban kelek, mert suli előtt viszem őket sétálni. Este szintén, néha még napközben is megyünk. -20 és +45 fokban is. Ha esik, ha vihar, ha buli van. Bent többet kell takarítani. Nem csak abból áll a kutyatartás, hogy megöleled, ha éppen kedved van. Ennél sokkal több.

A nevelés/tanítás szintén nagyon fontos. Meg kell mutatni a kutyának, hogy te vagy a főnök. Ez a másik kutyával se sikerült, miből gondolod, hogy az újjal máshogy lesz? És mi lesz, ha őt is megunod? Megy valami telepre őrkutyának? Ne felejtsd el, hogy 10-15 évre választasz magad mellé társat.

2012. jan. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Tehát először is: tudom, hogy nem annyiból áll a kutyatartás hogy dédelgetem, simogatom, hanem hogy viszem sokszor sétáltatni, etetem, takarítok utána! Ezt anyumnak is elmondtam, hogy tudom mennyit kell vele foglalkozni, és ha már kikönyörgöm a kutyát, akkor vállalom is érte a felelősséget!

Másodszor: 9 évesen nem volt még annyi eszem hogy én tanítsam a kutyát, hogy a -fokba is kijárjak hozzá (a másik hogy anyáék nem is engedték mert elég beteges voltam kisebb koromban.)

Harmadszor: nem ugranának össze a szüleim emiatt. Anyát meggyőzöm, ő dönt, apa meg beletörődik. Az első kutyánk halálakor, apa azt mondta hogy erre a portára többet nem jön kutya. De mi, gyerekek akartunk valami házi kedvencet, és anya hozott haza egy nap egy kiskutyát. Nem volt belőle semmi baj, azt leszámítva hogy amíg a házban volt, addig tudtunk vele foglalkozni, törődni, de amint apum kivitte már nemigen tudtunk.

Negyedszer, én nem azt akarom hogy vigyük el a mostani kutyánkat, hanem hogy nekem legyen egy, akivel én törődhetek, akit én nevelhetek. De anya azt mondta hogy csak egy kutya lehet a portán, és hogy Ő is jobban örülne ha a mostani nem lenne itt, mert annyira hamis. Anya is fél, hogy egyszer minket harap meg, a morgásos példa alapján.

Köszönöm a normális válaszokat mindenkinek!

2012. jan. 12. 10:50
 19/25 A kérdező kommentje:

Amúgy keverék (foxy-spániel) kutyánk van! Eléggé hiperaktív kutya, mindig mindent összeugrál, állandóan kapkod, mindig meg is karmol minket (engem meg tesómat) mikor "játszani" próbálunk vele, a fogával is betalál néha..apámnál persze tök nyugodtan ül, vagy ha ugrál is, apa egyszer rászól és megnyugszik, nekünk meg milliószor kell neki szólni hogy figyeljen ránk egyáltalán.

Egy nyugodtabb kutyát szeretnék (én is, tesóm is, anya is), a fajtája nem igazán fontos, csak hogy ne ilyen "puskából kilőtt golyó" legyen. Nem azt akarom elérni hogy a mostani kutyánkat kitegyük, hanem hogy legyen egy olyan ami nem esz meg, és ránk is hallgasson, és el tudjuk vinni sétálni, mert a jelenlegi elránt minket (még apám is nehezen tudja megtartani), mindenkit megugat, megharapna bárkit az utcán.

2012. jan. 12. 10:55
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

ajanlom neked ill nektek Cezar Milan konyvet es videoit!!!


o tudja,h kell a kutyaval banni!

a kutya azert hallgat csak apukadra,mert o a fonok!

ratok meg azert ugral,mert nem mutatjatok neki a hatarozottsagot, csak ossze vissza ugraltok neki!

elosszor javaslom,h nezd meg a videoit,tanulj belole!

aztan probald ki a kutyatokon! hidd el bevalik! csak gyakorolni kell!!!!

2012. jan. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!