Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális, ha egy 40 éves...

Az normális, ha egy 40 éves nő a két gyerekével (fiú 11, lány 7) alszik, és nem a férjével? Másoknál is előfordul, vagy komolyan kezdjek aggódni, a feleségem elmeállapotát illetően?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 07:50
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
17%

A meztelenség,bár ma divat sok családban,de NEM természetes dolog. Főleg,nem a gyerekek előtt.

A feleséged gondolkodásával komoly bajok vannak,és nagyon rossz hatással van a gyerekek fejlődésére.

2012. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Nem, még nem próbáltam beszélni vele.
2012. jan. 12. 09:04
 13/39 anonim ***** válasza:
59%

én meztelen családban nőttem fel, a férjem is, semmi kivetnivalót nem látok ebben, nem sérültünk a látványtól, ellenben kötetlenül tudunk beszélni a testiségről.

Még a gyerekkel alvás sem égben járó bűn (bár anyásabbak lesznek mint az átlag és nálunk a gyerek a kiságyában alszik), az viszont ha apuka is velük él, nem normális, h anyu nem vele alszik. Le kell ülni megbeszélni és visszaédesgetni magadhoz. Lenne egy-két tippem mi az, amit csak te tudsz nyújtani neki éjjel!:-)

2012. jan. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
94%

A meztelennülmászkálást válsszukmár el aaz ottalvástől. A meztelenül mászkálássalsemmi gond,az én szüleim is voltak így előttem,én is a gyerekeim előtt, nincsezzel semmi gond.

De az ottalvás nagy baj.

Az,hogy gondolom a héázasságotokkb nem működik a gyerek születése óta, az egyértelmű.Dea gyerekeknek nagyon rosszat tesz,hogy az anyjuk ott van. Teljesen önálltlanná neveli őket. Mi lesz, ha osztákykirándulásra mennek és ott alszanak? Mi lesz, ha egy barát akar náluk aludni? (nem is értem nálunk már 5 évesen ott voltak ez első barátok,akik ott is aludtak.)

Tehát a házasságotok a ti dolgotok, az enyém így nem működne egy napig sem. Nő vagyok és a férjemet "akarom" magam mellett. És nagy szeretkezéseket. És megbeszélni a dolgokat. A gyerekeim egyedül is elalszanak amióta hazahoztam őket a kórházból.(sőt már azóta egyetemre is járnak)

Tehát a velük alvás nekik káros. Ezt próbáld megértetni a feleségeddel.Ha szereti őket, akkor hagyja egyedül.

(bár lassan külön kéne tenni a fiút is alánytól)

2012. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
39%

Az elme állapotával szerintem nincs semmi baj, más okok állhatnak a háttérben. Lehet már nem vonzódik hozzád, vagy horkolsz, bár 20 év alatt megszokhatta volna. Vagy talán a gyerekek félnek a sötétben? És emiatt van az ott alvás?

Mindenképp ülj le vele beszélni erről a problémáról mert rá mehet a házasságotok! Amúgy az együtt nem alvás miatt jó a szexuális életetek? (bocsi ha túl indiszkrét lett a kérdésem!)

Gondolom a feleséged sem szeretné ha rá menne a házasságotok, és a gyereknek nélkülöznie kellene az apjukat!


A meztelenkedésre pedig annyit mondok, hogy NEM kellene szerintem, mert már elég nagyon a gyerekek, főleg a fiú! De lehet csak én vagyok túl prüd!

2012. jan. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%

11!


NEKED nem természetes dolog a meztelenség. Nálunk is volt rá példa és nem lettem lelki sérült, sőt kevésbé hoznak zavarba az ilyen jellegű dolgok, a meztelen testek látványa nem okozott szorongást soha, ami nyilván serdülőkorban sokat dob a szexualitás fejlődésén, mert egy gonddal kevesebb. Azért mert valaki meztelenül mászkál a gyereke előtt, attól még nem perverz. Szerintem hasznos is, mert még időben kérdezze meg a gyerek amit meg akar, ne később legyen homály a fejében, mikor amúgy is nagy a kavarodás a kis fejében. (Aki látta a Kék lagúna c. filmet, az emlékezhet rá, hogy a csaj nem tudta, hogy a melle azért van, hogy szoptassa a gyerekét.Persze ez csak film, de simán van ilyen.)


A velük alvás ilyen korban valóban necces, de hát írta a kérdező, hogy már az első gyerek után sem aludt vele, mégis megszületett a második. Szóval attól még szexuális életük lehet. Azt meg meg kéne tudakolni, mégis miért nem alszik inkább vele. Meg nekem az is furcsa, hogy ennyi év alatt még nem kérdezte meg a feleségét! Ezen el kéne gondolkodni. Kicsit elakadhatott a kommunikáció.

2012. jan. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
38%

A szülők ne legyenek meztelenül a gyerekek előtt. Ez undorító.

Az együtt alvás a gyerekekkel tönkreteszi a házasságot.


Nem normális dolog. Részvétem.

2012. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
80%

Ez szerintem sincs rendben, de a meztelenkedés és együtt alvás helyett a legnagyobb probléma az, hogy a férj ezt miért nem kérdezte már meg évekkel ezelőtt.

Végzetes módon nem működik a kommunikáció, és ez a legnagyobb gond.

2012. jan. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
60%

A szavaidból úgy veszem ki, hogy neked mindig probléma volt ez, kvázi 11 éve. Na jó, az talán még természetesnek mondható, hogy az újszülöttel alszik az anya, akkor is 10 éve ez számodra probléma. Nem értem, miért nem sikerült ezt megbeszélnetek? Szerintem a feleséged számára már az a természetes, hogy a gyerekekkel alszik, ami egyébként teljesen természetellenes, de ő ezt valószínűleg nem látja. Ha eddig nem tetted, most beszélj vele erről, mert nem normális. Az sem normális, hogy a 11 éves fiú előtt meztelenül mutatkozik, de szerintem már a 7 éves lány előtt sem igazán. Legalább egy bugyit és melltartót kapjon föl magára. Egyébként mennyire van rendben a házasságotok? Van köztetek szex?

Nekünk 3,5 éves a lányunk, anno nagyon nehezen aludt, kb. másfél éves korában került be a mi szobánkba és azóta felváltva én és a férjem alszunk vele. Azonban mindkettőnket ez már nagyon zavar és igyekszünk rászoktatni az egyedül alvásra. De közöttünk minden rendben működik, van szex és jól élünk.

2012. jan. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
84%
Arról nem hinném, hogy vitát kéne nyitni, hogy természetes-e a meztelenség vagy sem, mert úgyis mindenki ahhoz a táborhoz csapódik, ami számára normális, ahogyan látta a szüleitől és ebben a témában megoszlanak a vélemények. Sosem fogjuk tudni elmagyarázni a másik tábornak, hogy miért is jó/vagy nem jó a meztelenkedés. Én a nem jó táborhoz tartozom.
2012. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!