Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el édesapámnak,...

Hogyan mondjam el édesapámnak, hogy külföldre költözöm?

Figyelt kérdés
Édesapám mindig olyan volt, hogy szeretett beleszólni a dolgaimba, mindenre hatással volt rám, elérte, azt, hogy igy 29 évesen már semmit nem merek elmondani neki, vagy hetekig eszem magam idegileg, és a végsőkig húzom, hogy elmondjak neki valamit, mert egyből nemtetszését nyilvánítja ki, egyből megmondja, amit gondol, vagy épp megpukkad és nem szól hozzám. Most is ez a helyzet. Külföldre költözünk a kisfiammal, már kevés idő van, tudom, hogy tudja, mert tesómtól is szokta sűrűn kérdezni, de én még nem mondtam el neki, de már lassan nagyon kellene. Kinek, milyen ötlete van, hogyan mondjam el? Mert apum szerint, ha valami nem egyezik az ő elképzelésével, az már nem is jó, és leszid (ennyi évesen is). Szinte ellenőrzés alatt tart.
2012. jan. 12. 08:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell állni elé, és egyszerűen elmondani. Önálló felnőttként jogod van azt tenni az életeddel ami neked jó. Hogy neki nem tetszik? Kéremszépen. Majd elmúlik. Hogy leszid? Én elmondanám neki, hogy hiába teszi, a döntés megvan, és x-kor indulsz.
2012. jan. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
8%
mért akarsz külföldre menni ?
2012. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Megmondod neki hogy "apa külföldre költözöm jövő hónapban". Felnőtt vagy , tudod mit akarsz.Külföldön könnyebb a megélhetés ezért akinek esze van elmegy.
2012. jan. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
3%

mi ellöt el menél halgasd meg !

Kárpátia - Ott, ahol zúg az a négy folyó

http://www.youtube.com/watch?v=05fWeVTahhE



"Ott, ahol zúg az a négy folyó,

Ott, ahol szenvedni jó,

Hol csodás tündéri tó felett kacag,

S nézi benne tűzarcát a nap.

Hol regék születnek, száll a dal

Búg a kürt az ős szilaj,

S merre Erdély kéklő bérce áll

Zúgva száll a magyar Turulmadár."



F /24

2012. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
17%

Hova akarsz menni? Van már ott biztos munkád? Milyen végzettséged van?


Én voltam külföldön és hidd el, nem olyan könnyű. Főleg gyermekkel.

2012. jan. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

09:09:

Tudod a hazafiságból nem lehet megélni...

2012. jan. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Odaállsz, megmondod. Mi történhet? Bezsél.Attól még senkinek sem lett semmi baja. Egyik füleden be a másikon ki.
2012. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszoló , nagyon szép és nemes dolog a hazafiasság de nem lehet belőle megélni , nem tudsz belőle a gyerekeidnek enni adni.
2012. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A párom öt éve kint van, természetesen minden megvan és adott. Csak apum, ha valami neki nem tetszik, azt kinyilvánítja, én meg nagyon, de nagyon nem szeretnék vele összeveszni. Lehet csak a félelem bennem nagy, de ezt meg ő érte el, hogy minden dolgot hetekig kezemet törve árulok el neki. Nagyon szeretem, és semmiféleképp nem akarok vele viszályban lenni, pláne azért nem, mert nem egyezik az elméletünk.
2012. jan. 12. 09:36
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:09! Ha ekkora hazafi vagy, nem ártana megtanulni helyesen írni legalább az anyanyelveden!


Kérdező! Odaállsz elé, és elmondod. Nem kell cifrázni rajta semmit. Apukádnak nyilván nem kell egyetértenie veled, lehet, h nem is fog, de ezt te már eldöntötted, így sokban nem befolyásol téged a véleménye szerintem. Az meg, h leszid?! Nem vagy már gyerek... De szidjon, te meg ereszd el a füled mellett! Előbb- utóbb kénytelen lesz belenyugodni...

2012. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!