Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két keresztnevem van. Egész...

Két keresztnevem van. Egész életemben a 2. at használtam, ezért szeretném elhagyni az elsőt. (meg nagyon nem tetszik. ) Ez kb. mennyibe kerül? Mennyi idő mire megcsinálják?

Figyelt kérdés

2012. jan. 12. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
3%

Minek elhagyni? Eddig sem használtad, ezután sem fogod, ez ilyen egyszerű. Sosem értettem az ilyen névváltoztatási balhékat.


Egyébként besétálsz a megfelelő hivatalba és ott elárulják a részleteket.

2012. jan. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Megértelek, nekem a 2. nevemmel van problémám. Az összes iratomon fel kell tüntetnem, mindenhol úgy kell aláírnom, mindenhol úgy keresnek, marha idegesítő. Ráadásul egy elég ronda, nevetséges névről van szó, és ezt nem csak azért mondom, mert nem tetszik, tényleg olyan, hogy csak a hülye adja a gyerekének.

Be kell menni az okmányhivatalba és ott mindent elmondanak. Úgy tudom, maga a változtatás 10 ezer forint környékén mozog, viszont az összes iratodat meg kell változtatnod, pl személyi, diák, bankkártya stb. Tehát ezek pluszköltségek.

2012. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ.
2012. jan. 12. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
30%
kedves második, éppen most hülyézted le a szüleidet. ők biztosan nem arra gondoltak, mikor adták, hogy haha, de jól kitolunk vele.
2012. jan. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!