Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal házaspár vagyunk, és...

Fiatal házaspár vagyunk, és elkövettük azt a hibát, h a szülőkhöz túl közel vettünk lakást! Mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
Folyton mindenről tudni akarnak, úgy akarnak élni velünk, mint egy nagy család (mert úgyis közel vagyunk - áááááááá). Mi meg önállóságra vágyunk..
2009. máj. 25. 17:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a szülők felé világosan kommunikálni kell, hogy hol vannak a határok. Ez pedig annak a félnek a feladata, akinek a szülei mindent tudni akarnak.
2009. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerencsére én vagyok olyan határozott és önfejű, hogy megmondanám nekik, attól még, hogy közel lakunk, nem kell mindenbe beleszólni meg naponta 5ször átjönni. Én is laktam anyuékhoz közel, de sosem volt ilyen probléma. Mikor elkezdte, hogy minden nap 2-3szor felhívott, ott gyorsan le is állítottam. Természetesen ettől függetlenül imádom őket, nagyon jó a kapcsolatunk. Nem értem néhány ember miért fél ennyire a saját szüleitől. Tessék a sarkatokra állni és megmondani nekik mi van. Nem fognak megenni titeket. Ha meg emiatt megsértődnek, úgysem tart majd sokáig. Ne hagyjátok, hogy rátok telepedjenek, mert később még rosszabb lesz.
2009. máj. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon óvatosan kell kezelnetek ezt a témát. Én megbeszélném velük, hogy mikor megyünk át hozzájuk és azt is meg kellene kérdeznetek, hogy ők mikor akarnak hozzátok menni. Ez már egy utalás arra, hogy nem mindig értek rá, vannak más programjaitok is. Semmiképpen sem véleményezném az ő terveiket és nem folynék bele az életükbe, ezáltal talán ők is így cselekszenek. Arra is utalni kéne finoman, hogy munkátok végeztével mlyen jól esik saját fészketekben az együttlét, mert így tudtok igazán feltöltődni és egymásra figyelni. Ne menj ezért-azért kölcsön kérni, mert a ráutaltságod ok arra, hogy ők is ezt tegyék.
2009. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Hol vannak a határok? XD,neharagudj de a szülők nem értenek,mert nekik mindig te-ti lesztek a kis pröntyőkék akikről tudni akarnak.Az én szüleim is elkövették ezt a hibát,26 év után is isszák a levét.Adjátok el a lakást és menjetek messzire,mert előbb utóbb vagy megutáljátok őket vagy szétmentek.Anyámnak birka türelme van de ő is sokszor kibukik.Mindenbe beleszól nagyanyám,neki semmi sem jó és csicskáztat minket...a többit már el sem mesélem...Spuri máshová
2009. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Először is finoman adjátok ezt a tudtukra! Ha ez nem segít akkor:

Ha adtatok lakáskulcsot nekik, akkor azt valami ürüggyel kérjétek vissza. Néha amikor látod, hogy jön mondd azt, hogy éppen sürgősen el kell mennetek fontos ügyben, aztán húzzatok el egy félórára (mondjuk fagyizni egyet).

Kezdjetek el látványosan a nyakura járni, jó sűrűn, hogy átérezzék a problémátokat. Néha hagyjátok magatokat rajta kapni intim dolgokon (Pl. ha látod jönni kissé ziláld össze a hajad, és a ruhád), az általában nagyon beteszi náluk az ajtót.


Egy kollégám foglalta össze ezt egy mondatban: "Legalább olyan távolságra kell költözni a rokonságtól, hogy már ne lehessen átmenni papucsban!"

2009. máj. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elköltözni sajnos nem tudunk, pedig az lenne a legkézenfekvőbb.

Az a baj, h alapjaiban más véleményen vannak a távolabbi rokonok közötti jó kapcsolatról. Mert szerintük csak akkor jó a kapcsolat, ha mindenki napi kapcsolatban van mindenkivel, kibeszélik a napi eseményeket, stb. Náluk ez így szokás, én viszont menekülök ettől, és a férjem is. Azt várják, h sose legyünk kettesben itthon, hanem ehelyett náluk töltsük azt a napi 1-2 estét, amikor itthon vagyunk. Ja, és nagyon sértődősek, ha nem így teszünk, biztosra veszik, h haragszunk rájuk.

2009. máj. 25. 18:04
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Húúúúú szegények!

Miért nem tudtok elköltözni, ez kézenfekvő . Ha most így gondolod, akkor mi lesz 5 év múlva. A te szüleid?

2009. máj. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is hasonló (volt) a helyzet. 2 házzal lakunk arrébb mint szüleim, anyu mindig mindenbe próbált beleszólni. Igazából, ha 300 km-re laknánk akkor is ezt tenné, azzal a különbséggel, hogy telefonon dirigálna. Én is tűrtem egy ideig, aztán elfogyott a türelmem és közöltem, hogy hozzám ne járjon át fontoskodni, én se megyek hozzá. Volt vezekedés, sírás, de nagy nehezen mgértette, hogy nekem bőven elég, ha ünnepnapokon látom és naponta max 5 percet beszélünk telefonon.
2009. máj. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Le kell ülni beszélni, ha van bennük tolerancia és illem, akkor nem sértődnek meg, mert jogos, amit kértek.

Nem vagytok már kisgyerekek, szeretnétek a odlgotokat végezni, a saját életeteket élni önállóan, és jó az maikor néha hiányoznak a szülők, mert a látogatásnál annál nagyobb az öröm.

Néha már túl sok, ha a egymás nyakán vagytok.

Nektek külön fészketek van. Még jó hogy a nászúton nem akartak veletek menni, vagy megosztani veletek a hálószobát.

:)

Szerintem ez tapintatosság kérdése is valahol, más szavakkal nem tudom kifejezni. Nem kell mindent eltűrni szó nélkül, mert ez később egy nagyobb feszültséget is kelthet. Érezzétek magatokat otthonosan a lakásotokban, tudom hogy velük nem tudtok elég lazán élni ott.

Én az unokatesómmal vagyok így, szülőkkel élek, gyakran jön fel hozzánk baírátom, nekem külön szobám van, a csajszi itt jár suliba, és mivel robogóval hamar ideér a felesleges idejét itt szokta tölteni, gyakran itt dekkol sokszor fél napokat, amikor unalmában nincs mit csinálni, vagy mikor már barátnői is alig bírják lerázni. Egyedül hagyni illetlenség itt, ha lemegyünk valahova akkor velünk jönne, és akkor már nem az igazi,

nem kell gyertyatartónak, és én nem fogom minden programomat lemondani miatta, mert nincs itthon más akivel cseverészhetne. Haza meg nem akarom küldeni...

Végülis ide csak kajálni jár, meg interhetezni, télen melegedni, meg hogy eldicsekedjen h neki milyen jó blá blá :) rém unalmas, szerintem tökre gáz a csaj és nem veszi észre magát. De persze nem vagyok tiszteletlen, csak éreztetem vele, hogy kellemetlen már egy kcisit, amit művel, és nem am i szégyenünk, mert ez őt minősíti. Most nem akarom bántani a zsülőket, csak erre a lányra tértem ki példa képpen, de persze ez kicsit más story.

2009. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Én a szüleimmel lakom egy udvarban, de külön házban. A férjem anyukája egy utcával feljebb, mint mi, a legjobb haverja szintén anyósom utcájában. Ebből akár válás is lehetne, de mi már az elején letisztáztuk a dolgokat. Az unokát mi visszük látogatóba, még a szomszédba is, hétvégén pedig lehet jönni a mamáknak babázni, a férjem pedig haverkodik 2-3 hetente. Attól, hogy közel lakunk mindannyiunknak van magánélete, amit tiszteletben kell tartani. Anyukám egyébként szeret beleszólni a dolgaimba, de ha nem itt laknék, akkor is, mert a nővérem 200km-re költözött és telefonon keresztül bizony tudja osztani az észt:) Ez szerintem akkor is probléma lenne, ha nem laknátok olyan közel. Mindenképpen le kell ülni ezt megbeszélni.

2009. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!