Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek kezdi nem beírni...

Ha a gyerek kezdi nem beírni a jegyeit, akkor már kezdődik a szülő gyermek kapcsolat megromlani, ugye?

Figyelt kérdés
Ha a gyerek kezdi nem beírni a jegyeit, akkor már kezdődik a szülő gyermek kapcsolat megromlani, ugye?
2012. jan. 14. 01:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Saját tapasztalat, igen, sajnos.

Te vagy a szülő vagy a gyerek? (esetleg tanár?)

2012. jan. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Vagy csak a jegyek kezdenek romlani.

Teljesen normális, hogy a gyerek nem akarja megmondani (főleg ha 11-14 éves)

2012. jan. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem feltétlen. Én például amikortól rájöttem, hogy semmi nem történik, ha nem írom be a jegyeket, mert időnként úgyis begyűjti az osztályfőnök az ellenőrzőket és beírja egyben, egy jegyet se írtam be. Minek? Majd úgyis bekerül. Semmi köze nem volt a dolognak a szüleimhez.
2012. jan. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem biztos.

Én is volt, hogy eltitkoltam, az ember fél hogy mit szól a szülő, még akkor is, ha nem bántják, nem ordítanak vele nálunk nem volt ilyesmi. Talán az, hogy rossz nekik, hogy nem voltam okos. Ugyanakkor ez megmarad attól, hogy hazudunk és nem mondjuk el, és csak rontunk a helyzeten. Korábban lehet javítani, később nehezebb, de a gyerek még nem így gondolkodik.

Az én kapcsolatom jó maradt a szüleimmel, de nem dicsértek meg a nem tanulásért, és hazudásért, de ezt megértettem, el kell fogadni, majd változtatni próbálni legalább.

2012. jan. 14. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
18 éves vagyok, most fogok érettségizni. Mióta gimibe járok egy darab jegyem sem volt beírva az ellenőrzőmbe. Viszont mindig elmondtam a jegyeimet, mert jó kapcsolatom volt a szüleimmel, és a mai napig is tökéletes. Mindent meg tudunk beszélni, és azt is elmondhatom, ha egyest kapok, mert nem szedik le a fejem. Amúgy félévkor és év végén mindig a napló fénymásolatával kapjuk meg a bizonyítványt, ott úgyis látják egyben a jegyeket, én minek írkáljam. Szóval ez nem minden esetben igaz, náluk nem romlott el semmi ettől.
2012. jan. 14. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 wiWell ***** válasza:
100%
Nálunk a tanárok írták be mindig, de sokszor "felejtettem otthon" az ellenorzom, ha rossz jegyet kaptam. Anyáméknak ilyesmit nem lehetett soha normálisan elmondani, mert orjongtek már a 4-ért is. A kapcsolatunk nem volt sose a legbensoségesebb szulo-gyerek kapcsolat, rengetek mindentol tiltottak és rengeteg mindent vártak el. Szóval igaz a mondás, hogy hazudni tanít aki tilťással nevel.
2012. jan. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Az én szüleim, főleg anyám nagyon keményen vette a tanulást, olyan 12 évesen nem írtam be a jegyeimet, mert féltem, hogy kiakad. Akkoriban kicsit leeresztettem, bejött új tantárgyként a fizika, és csak egy 3-ast tudtam belőle összeszedni. Ez nem azt jelenti, hogy utáltam anyámat, vagy eltávolodtunk, de féltem, hogy kiakad, mert én is szégyelltem magam a rossz jegyek miatt, mikor kitűnő voltam mindig.

20/L

2012. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Gratulálok a kedves olvasóknak, aki nem azt írja, amit hallani akarnak, azt lepontozzák. Miért áll 60%-on az, akinél nem romlott a szülő-gyerek kapcsolat és mégsem írta be a jegyeit, és miért 100%-on az, ahol romlott a kapcsolat? Ha nincs a háttérben tragédia, akkor az embert már kutyába se veszik? Gratulálok ehhez a színvonalhoz. Gondolom a lepontozók mind azért nem írták be a jegyeiket, mert rossz jegyeket kaptak és amúgy is rossz kapcsolatuk volt a szüleikkel. De attól még el kéne fogadni, hogy van ahol ez nem így van!
2012. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
11.24 - olyan mintha én írtam volna, hisz te is 81%-os vagy, és én írtam azt a választ, hogy nem romlott a kapcsolatunk. De én már nem is háborgok az ilyeneken, az a tapasztalatom, hogy mindig a pozitív kimenetelű válaszok vannak lepontozva, és a negatívak az egekig magasztalva. Sok keserű ember jár erre az oldalra sajnos, aki örül más bánatának/rossz anyagi helyzetének. Ha valaki nyíltan vállalja, hogy neki háza van hitel nélkül 22 évesen, kb. 0%-on áll, mert az emberek irigyek és lepontozzák. Inkább te se foglalkozz ezekkel, mert sok mérgelődést okozhat... :)
2012. jan. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ :). Lehet azért nem írja be mert egyszerűen csak hanyag. Kérdezz rá milyen jegyeket kapott stb., hogy biztos nem-e kapott ezen kívül jegyet minden nap, de ne zaklatóan persze. Ha folyamatosan eltitkolja a rosszabb jegyeket akkor az lehet annak a jelen, hogy megromlott vele a kapcsolat. Sok gyereknek a megromlás nem is akkor kezdődik, hanem pl kiskorában mert az anyuka/apuka elvárta tőle a 100%-ot, hogy ő legyen a legjobb, legokosabb, teljesítsen mindig jól és esetenként meg is lett verve vagy büntetve. Így rögzült belé, hogyha anya/apa nem tud róla, akkor nem kapok büntetést, szóval lehet ő nem is tudja miért de inkább nem írja be a jegyeit. Ha a jobb jegyeket sem veri nagy dobra, tehát nem tudom egy 4-est sem mondd el akkor valószínű, hogy ez a probléma. Sajnos velem a szüleim így tettek és sok időbe telt mire rájöttem mit miért teszek. Próbáld meg megerősíteni vele a kapcsolatodat, mutasd neki, hogy nem baj ha rossz jegyet kap mert te bízol benne annyira, hogy kijavítja. Tegyük fel kap egy egyest vagy kettest. Ne azt mondd neki, hogy nem vesznek fel sehova, mehetsz kukásnak, meg ne is kiabálj, hanem csak mondd neki, hogy: "Semmi gond, előfordul, majd kijavítod." Ezek után lehet javulni fognak a jegyei, viszont ha nem és folytatja ezt akkor azért ne hitegesd megadat, néha nem árt a szigor sem.
2012. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!