Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hivatalosan csak az a kapcsola...

Hivatalosan csak az a kapcsolat számít élettársinak, ha egy címre is vannak bejelentkezve? Családi pótlék utalása miatt kérdezem, nem a gyerek apjával lakok együtt. Szeretném egyedülállóként kapni.

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal ha van új párod akivel együtt élsz, akkor nem jár az egyedülállóknak való családi pótlék, de ha nem hapsival élsz együtt, akkor természetesen jár. Unokatesóméknak kellett egy papírt aláírniuk lakcímkártyával feltüntetve, hogy együtt élnek, szóval nekik így volt a hivatalos.
2010. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
mi különböző címe vagyunk bejelentve, ráadásul egy harmadik címen élünk együtt, nincs hivatalos papírunk arról, hogy élettársak lennénk, de nyilván mivel együtt élünk nem igényeltem magasabb összegű csp-t. Nem szeretném minden reggel arcul köpni magam, ha tükörbe nézek.
2010. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem mertem kockáztatni, mert ha kiderül, kamatostul vissza kell fizetni visszamenőleg. Annyit nem ér az az ezer egy-két száz ft amivel több lenne. Egyébként az állandó lakhelyünk nekünk is más más, és mi is egy harmadik helyen élünk együtt.
2010. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Együtt élünk, de hát ki tudja mi lesz még a vége.Hogyan tudja a hivatal ezt ellenőrizni?"És ha nem segítene anyagilag? "
2010. okt. 15. 18:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Na én nem köpném szembe magam.Amennyit kicsalnak a zsebünkből mindenféle hivatalok az nem egyszerű.Ennyi nekem is jár,még ha nem sok is.Én úgy gondolom,hogy a gyerek ügyébe csak akkor kéne így eljárni,ha már új házasság köttetett.
2010. okt. 15. 18:27
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, pont ezaz hogy nem jár, főleg nem olyan időkben, amiket most élünk. Akiknek járna, azok az árvíz és vörös iszap károsultak, nem pedig te.
2010. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lekérdezzük az IP-címét, és felülvizsgáljuk az ügyet, köszönjük:

Szociális Visszaélésekkel Foglalkozó Iroda

2010. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek.Nem nekem kell az a pénz,hanem a gyerekemnek.Lehet,hogy neked olyan rohadt gazdag a férjed ,vagy a pasid,hogy nem kell,de mi nem olyan körülmények között élünk.Te albérletben laksz?Mennyit fizetsz?Ne merészelj engem megitélni!
2010. okt. 15. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Simán kiderül, ha együtt élsz valakivel. Én nem kockáztatnék, meg valahogy a gyomrom se venné be. Azért, mert más lop, csal, hazudik, én nem fogok. De konkrétan a kérdésedre a válasz: Ha valakivel együtt élsz, közös háztartásban, akkor nem vagy egyedülálló. Ez egyébként nem szeretet kérdése, hogy lehessen választani, hogy én ilyen családit szeretnék kapni, én meg olyat..
2010. okt. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkeztem, nem szokásom, de attól még ez nem fog járni és ha nem olyan körülmények között éltek akkor van lehetőséged szociális segélyre és egyebekre, és feltételeztem, hogy nem luxus miatt kell, hanem a gyerek miatt, de attól még nagyon csúnyán lebukhatsz vele és ezerszer rosszabbul jársz, mert tényleg kamatostól visszafizettetik veled.
2010. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!