Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közösen kell-e fizetnünk...

Közösen kell-e fizetnünk tovább a rezsi?

Figyelt kérdés
Válás előtt vagyunk a feleségemmel és amig áruljuk a házat amit elég nehéz lesz eladni, valószinü a gyerekekkel elköltözik. A továbbiakba nekem kell-e fizetnem a házzal kapcsolatos költségeket amig el nem adjuk? Nem örülök hogy a gyerekeket is elviszi!! Tehetek valamit ellene?
2009. máj. 25. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tehetsz,mert a biróság is neki fogja ítélni.A házzal kapcsolatos költségek mindkettőtöket terhelnek,ha közös a ház, és azt a vagyonmegosztás során kell elszámolni.
2009. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt akkor követelhetem? mert ő azt mondta semmit nem fog fizetni. Ez biztos? Ráadásúl minden kézpénzt magának akar, mert hogy nála lesznek a gyerekek. A kp nem sok 240e.
2009. máj. 25. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Jó lenne tudni hogy a feleséged albérletbe megy-e /ami költség/, vagy netán a szülőkhöz, hol nem kérnek pénzt az ottlakásért. Az lenne az ideális, ha a válás befejezéséig együtt maradnátok a házatokban és a költségeket is közösen fizetnétek. Persze ehhez normális egymással és gyerekkel szembeni viselkedés lenne szükséges. Ha ez nem megy, próbáld meg átmenetileg egy részét bérbeadni és a bevételt a költségek arányában elosztani egymás között. Amúgy rosszul teszi, ha elköltözik. A tárgyaláson ezt fel is róják majd neki, de ezt valószínű nem tudja. Meggyőzhetnéd! De amennyiben elköltözik, vagyis hajthatatlan, neked majd ki kell fizetned őt, ami nem lesz olcsó mulatság. A gyermeket addig is látogasd, amig az elhelyezése meg nem oldódik véglegesen!
2009. máj. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
A készpénz is KÖZÖS! Hiába akarja elvinni olyan címen, hogy viszi a gyereket is. Nem kötelező a válás befejezéséig elhagyni az apát a gyerekkel. És a készpénznek semmi, de semi köze a tartásdíjhoz. Az attól a perctől kezdve jár neki, amikor elhagy a gyerekkel. Légy észnél! Minden tartásdíj feladásról őrizd meg a bizonylatot és okos dolog lenne ügyvédet is fogadni, mert asszonyod a teljes kifosztást tervezi. Nő vagyok, de ellenzem az efajta asszonyi viselkedést. Ilyesmit csak a bosszú szokott motiválni.
2009. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pénzen nem akar osztozni! Szemét vagyok és smucig pénzéhes nem szeretem a gyerekeimet ha pénzt akarok. 100e van a bakszámláján és én eladom a robogóm ami 170e anyámnak 30e kifizet belölle 60e tartozásunk miatt. Inkább jónéhány dologgal többet tarthatok meg az ingóságainkból, mint a pénzt. neki nincs szüksége msógépre meg hűtőre és mosogatógépre. Nem is értem. Még a gyerekszekrénysór is az enyém. Lehet azt gondolja az új lakásba úgysem fér be minden. Kivi vagyok milyen meglepivel készűl még a válásig. Persze a mocit én árulom és már van rá vevő. Ha neki kellene eladni akkor vissza minden.
2009. máj. 25. 22:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Ha tényleg elmegy amig nem adjuk el a házat! A ház rezsiének a felét be tudom hajtani tölle hivatalosan?
2009. máj. 25. 22:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az annyához akar költözni.Nagyon utál engem, már nem akar velem beszélni semiről. Pedig én nem bántom, neha csak meg akarom vele beszélni a dolgokat amitől totál kikészűl.Pl Éppen ki mit fizet (rezsi és egyéb), ki mit visz ha válunk. nem tudok eligazodni rajta mert csak fenyegetőzik ha nem az van ahogy ő gondolja. A gyerekink előtt mondja, hogy én nem szeretem őket ha én pénzt akarok. Hihetetlen, nagyon kifordúlt magából.
2009. máj. 25. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!