Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek hülyének az...

Miért néznek hülyének az álmaimért otthon?

Figyelt kérdés

A fejembe vettem ,hogy kimegyek finnországba tanulni és most teljes gőzerővel ezen dolgozok. El kezdtem komolyan venni az angol tanulást, áttanulmányoztam a finn felsőoktatást, utána néztem a szálláslehetőségeknek, a munkalehetőségeknek. Már felvettem a kapcsolatot a CIMO-val is (ők osztják az ösztöndíjat). Szóval nagyon rá vagyok állva.


De a családom csak kiröhög, hogy semmire nem fogok vele menni, mert nincs kinn ismerősöm és drága ott az élet, ők ugye nem tudnak engem anyagilag támogatni, de én már erre is találtam megoldást, mert lehet ingyenes utazni is hazám és finn között, mert adnak rá utazásit...

Szóval nem értem miért kell ilyen negatívnak lenni és azt mondani, hogy úgyse sikerül... ez néha annyira le tud lombozni :( (De a célomtól nem rettent el!)


Volt még valaki így? És sikerült megmutatnia a családnak, hogy mégiscsak sikerült? :)


2012. jan. 14. 14:46
 1/5 bánomisén ***** válasza:
92%
Szerencsére nekem nem kotyogtak bele az életembe, főleg nem így. Te meg ne hagyd magad, ha ennyire akarod és lehetőséged is van rá, akkor menj és éld az életed.
2012. jan. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
sikerülhet, viszont nagyon nehéz lesz. egy idegen nyelven megtanulni az tananyagot, plusz dolgozni is mellette, hogy el tudd tartani magadat, ráadásul tök egyedül. szerintem ezért nem bízik benned a családod, mert így tényleg elég húzós, nem is beszélve a honvágyról. de ha ez minden álmod, akkor csak vágj bele. sokan irigyelnek majd, ha mégis sikerül.
2012. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
87%
Ha tényleg akarod, mindenképpen vágj bele! Én is hasonló cipőben járok, nyáron akarok kimenni, csak én Angliába. A te életedet te irányítod(bár ez elég közhelyes, de igaz).
2012. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehurrognak, valószínűleg sose értek el ennyit amit te most tervezel. Remélem tényleg nem foglalkozol velük. Én egy BA-t kezdtem el évekkel ezelőtt, és van olyan családtagom aki ezt se fogta föl agyilag, hogy miért csinálom, és azt se érti meg hogy nem "tart el" senki. Nemsoká végzek és most a mestert tervezem, és cél hogy elnyerjek egy ösztöndíjat. Ez még több embernél dobja majd le a gépszíjat nálunk.
2012. febr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ne hagyd hogy elvegyek a kedved, proba szerencse. viszont teny hogy itt draga az elet nagyon, nem tudom mennyi osztondijat kapsz majd es hogy az eleg lesz e normal eletre itt. az angol mellett a finnt is kezd el tanulni de nagyon ha munkat is akarsz,mert csak angol az nem eleg a munkahoz (hiaba beszel mindenki angolul)
2012. febr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!