Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell leszólni, lenézni...

Miért kell leszólni, lenézni azokat, akik valami különlegesebb, nem hétköznapi nevet adnak / szeretnének adni a születendő gyereküknek?

Figyelt kérdés

Olvastam itt pár ilyen kérdést már, ahol nem megszokott névről kérdezett a kérdező. Ilyen volt például a Hadúr, a Jozefa, a Julitta, a Neszta, a Zsanna... De most olvastam, hogy a Zoé nevet is eléggé leszólta mindenki. Aki meg azt írta, hogy tetszik neki, 0 %-ra értékelték.

Miért?


2012. jan. 16. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
80%
Legtöbbször az az indokuk, hogy majd a gyereket cikizni fogják. Szerintem ez nincs így, én még nem tslálkoztam olyannal, hogy a gyereket a neve miatt cikiznék. Mindenesetre némelyik név számomra elég megmosolyogtató, mint pl. a Hadúr, egy akaratos kis szemétláda jut róla eszembe, akinek a szülei úgy ugrálnak, ahogy ő fütyül:)
2012. jan. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
80%
Mert a magyarított angol nevek nevetségesek, ezen felül meg cig*ny szokás mindenféle borzalom nevet adni a gyereknek. Nem ettől lesz különleges, hogy Kovács ÁNDZSELINA a neve... Van kismillió nagyon szép magyar név, nem kell rögtön mindenkit Erzsébetnek és Bélának kereszteli (jah, mert ma ez öreges), hanem van annyi sok szép, különleges MAGYAR név. Ezt kéne feldolgozni.
2012. jan. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
97%

Szia, szerintem az a baj, hogy megint átestek a szülők a ló másik oldalára és sokszor már olyan különleges és egyedi nevet akarnak adni a gyereknek, ami marhára nem megy a vezetéknévhez, túl idegen egy egyszerűbb magyar családnévhez, ezáltal válik nevetségessé. Ráadásul pont már ezek a nevek nem különlegesek és ritka a Katika vagy Petike, mert minden harmadik gyerek Zoé meg Zorka meg Donát és Benett és hasonlók. Tehát ezek lettek mára a hétköznapi nevek.

Amúgy ha megfigyeled, mindig voltak nagy hullámban ilyen név divatok, akár a 80-as években a Mónika, valaki elkezdte és terjedt mint a vírus, most pont ugyanez van ezekkel a "különleges" nevekkel.

Mondjuk a legcifrábbat még mindig a cigányok tudják adni, amikor ordibálnak a játszón a gyerek után, hogy Kevinke vagy Eszmeralda... azokon mindig szakadok a nevetéstől.

2012. jan. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
97%

Nekem semmi bajom sincs azzal, ha valaki külföldi eredetű nevet szeretne adni a gyerekének. Elvégre a Viktória, vagy a Mónika ( ha már valaki felhozta példának) sem magyar nevek, csak nagyon befolytak a köztudatba. Viszont az már gáz, ha nem illik a kifejezetten magyaros vezetéknévhez. Tehát adott egy olyan, hogy Szabó, akkor ne legyen a gyerek Eszperanza, vagy Esztebán, mert nevetségesen hangzik.

Tehát szerintem a legnagyobb gond ott van, hogy a keresztnév nem megy a vezetéknévhez. Külföldön is hülyén hangzik a Kincső Alvarez.

2012. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 A kérdező kommentje:

Nem az Eszmeraldára gondolok. Az szerintem is eléggé csúnya és idétlen név. Amúgy kicsit okosabbak lehetnétek. Angelina- t lehet anyakönyvezni Magyarországon, Ándzselínát nem. És az Angelinát lehet g-vel is mondani, nem kell dzs-vel.

De szép magyar név mondjuk az Eugénia. Legalábbis magyaros, és szépen is hangzik. De mivel különlegesebb, mint egy Zsuzsi, rögtön leszólta a többség. Miért?

2012. jan. 16. 14:28
 6/84 anonim ***** válasza:
79%
Azért, mert ezeknek a szülőknek egy célja van: ezzel akarják az ő kicsikéjüket különlegessé tenni. Mintha egy egy Béla vagy Katalin nem lehetne különleges. Rengeteg szép magyar név van, van miből válogatni. Megmosolyogtató, mikor ilyen neveket adnak a gyereknek pl. , hogy Dzsenifer, Benet, és hasonló ökörségeket.
2012. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 A kérdező kommentje:
Nekem pl. nagyon tetszik a Zoé. De nem azért akarom adni a gyerekemnek, mert ezzel akarom különlegessé tenni, hanem mert nekem tetszik, passzol a vezetéknévhez, szép a jelentése, tetszik, hogy görög eredetű. Úgy hangzik, mintha egy görög istennő neve lenne, én meg bolondulok a görög mitológiáért...
2012. jan. 16. 14:36
 8/84 anonim ***** válasza:
90%

Igen, jól leírták lényegében amit akartam mondani.


A szomszéd kislány? Szabó Kleopátra. Szerinted hogy hangzik?


Egyébként nem kell, hogy mindenkinek tetsszen, amit az arány mutat is, de pl: Hadúr, ott majdnem egyöntetű volt a nem tetszés, szerintem ez már azért jelzés értékű.

2012. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
68%
Mert egyszerűen borzalmas a hangzásuk. Pl. a Julitta olyan, mintha Júlia meg Melitta lenne egybegyúrva. Most azért nem fog tetszeni, mert különleges. De amúgy azt vettem észre, hogy tényleg ezzel akarják kifejezni a szülők, hogy ők milyen intellektuálisak, a gyerekük meg micsoda különleges csodagyerek.
2012. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Látom nem értitek. Nem a Kleopátra, Cézár típusú nevekről van szó. Szerintem is érdekes egy Szabó Kleopátra.

Viszont most egy Szabó Zsanna miért lenne vicc tárgya a suliban? Vagy egy Horváth Zoé?

2012. jan. 16. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!