Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, akiknek a gyereküknek...

Szülők, akiknek a gyereküknek két vezeték neve van?

Figyelt kérdés
Mért döntöttetek úgy h két vezetéknevet adtok a gyerekeiteknek?És ha majd felnő és párt választ és neki is két vezetékneve lesz?Nem lesz szegényeknek ciki ez?Mért nem jó h csak az apa vezetéknevét viselje?
2011. jún. 22. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd lesz annyi esze, hogy úgy veszi fel a férje nevét, hogy ne nyelvtörő legyen belőle. Nem kell ezt túlkomplikálni.
2011. jún. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz dolog, ha mondjuk jól illik egymáshoz a két vezetéknév, ismerek ilyen nevű embereket.

Amit te említesz későbbi problémának, olyan nincs, mert egy embernek maximum 2 vezetékneve lehet, tehát ha Kovács Szabó Pista és Takács Varga Anna összeállnak, a gyereküket nem hívhatják Kovács-Szabó-Takács-Varga Jancsikának.

2011. jún. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát pl. azért lett két vezetékneve, mivel az én nevemben nem szerepel az apja neve. Legyen már valami látszatja, hogy van közöm hozzá, nem? :)

Bár én simán kiegyeztem volna azzal is, ha csak az én vezetéknevemet viseli, tekintve, hogy amikor megszületett, még így írták be az anyakönyvi kivonatba, csak pár hónappal később lett új csináltatva, mert nem volt meg az apai elismerő nyilatkozat, ugyanis az apuka külföldön dolgozott, és nem tudott hazajönni időben. Viszont őszintén szólva mi már akkor sem voltunk egy pár. Kb. tudtam is előre, hogy a gyereket egyedül én fogom nevelni, látva az apja hozzáállását (neki csak a formaságok számítottak minden téren, ilyen volt nála ez a név-dolog is), most is az van, hogy a négy éves gyerekét összesen 3-szor látta. Szóval én már bánom ezt a kötőjeles formulát, de nem azért, mert a sajátomnak nem kéne ott lennie. Hanem mert egy számára idegen ember nevét is viseli. Szerintem pillanatnyi elmezavar lehetett nálam, hogy ebbe így belementem, de hát most már mindegy.

2011. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

..én csak arra lennék kíváncsi, hogy akinek a férje pl. Szabó-Takács Béla, akkor a Kovács Erzsi, mint jövendőbelije, marad Kovács Erzsi, vagy lesz Szabó-Takács Béláné, vagy netán Szabó-Takácsné Kovács Erzsi? :)


Bocsi, hogy nem nekem szól a kérdés, de nekem amúgy nem jön be ez a duplanevezés, kivéve, ha tényleg jól mutat a két név.. jobb szeretném a gyermekem nevét nem túlbonyolítani.. én is imádtam, hogy rövid, egyszerű, de mégis szép nevet adtak a Szüleim. :)

2011. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az apja ragaszkodott hozzá, én kiegyeztem volna azzal, ha csak az apukája nevét viseli:)
2011. jún. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még nincs gyerek, de házasságkötésnél mi is a kötőjeles verziót jegyeztettük be.

A férjemnek kb olyan gyakoriságú neve van, mint a "Szalai", hogy mégsem Kovács, de azért vannak névrokonok bőven.

Nekem viszont nagyon ritka nevem van, összesen 20 ember van a világon kb ezzel a vezetéknévvel és mind rokon.

Ragaszkodtam hozzá, hogy ne haljon ki velem a név (legfiatalabb férfirokon a névvel apám, aki már 60 éves és nincs testvérem).

A gyerek később variálhatja, ahogy akarja, de nekem nagyon fontos volt, hogy fennmaradjon a név, mert büszke vagyok a családomra.

A férjem abba is belement volna, hogy csak az én nevemet viselje, de mivel van már egy gyereke az előző házasságából, így jeleztük, hogy neki és a leendő gyerekemnek lesz köze egymáshoz.

2011. jún. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó:Mi a neved?(bocsánat az OFF-ért)
2011. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!