Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nevelő szülőkhöz...

Mit tegyek? Nevelő szülőkhöz szeretnék menni!

Figyelt kérdés

Igazából csak 12 éves múltam el de nagyon szeretnék el költözni a csak az a gond hogy nem tudom hogy mondjam el az igazi szüleimnek. Egyáltalán azt sem tudom hogy milyen a nevelő szülőknél?! Ha valaki nevelő szülőknél lakik annak nagyon meg köszönném a válaszát. Normális válaszokat várok.

12/L



2012. jan. 16. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia :) Mi az oka annak,hogy el szeretnél költözni?
2012. jan. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nevelő szülőknél mindig fennáll a veszély, hogy csak a pénz miatt veszik magukhoz a gyereket.


Képes lennél idegenekkel élni?


Ahol a nevelőapuka lehet hogy betakargatna esténként?

2012. jan. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, hogy ott tök jó lesz. Amit a szüleid elnéznek neked, mert a szüleid, azt más nem fogja. Gondolj bele milyen együtt élni egy csomó idegen emberrel, ráadásul a hivatásos nevelőszülőknek több nevelt gyerekük is van, szóval hozzájuk is kellene alkalmazkodnod. És ha nem jönnél ki velük? Ráadásul az sem biztos, hogy kitennének téged nevelőszülőhöz. Sőt...kevés a nevelőszülő. Nagy valószínűséggel maradnál szívatnának téged ezerrel, sírva könyörögnél, hogy hazamehess. az intézetben, ahol aztán a többiek (a gyerekek többsége magatartásbeli okok miatt kerül be)
2012. jan. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Jól összekevertem. Szóval maradnál az intézetben, mert ez nem kívánságműsor, ahol a többi gyerek agyba-főbe szívatna téged. (akik bekerülnek, a legtöbbjüknek magatartásbeli okaik vannak).
2012. jan. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Az a problémám hogy nem igazán szeretem a családom és ezért szeretnék elköltözni, nem tudom hogy képes lennék e másokkal élni de ha viszont olyanokhoz kerülök akiknek betegség miatt nem lehetnek gyerekeik akkor biztosan jó szülők és nem köcsögök. De pl egy volt osztálytársam is nevelő szülőknél él de tagadja (de tudjuk hogy igaz) őt is imádják a nevelő szülei ugyanis olyan osztályba járunk ahol kell fizetni az alapítványt (havi 4000ft) és azt is fizették neki, az ilyenek tökre normális nevelő szülők!

Mégegyszer köszi a válaszokat! Továbbra is várom.

Sziasztok:)

2012. jan. 17. 14:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi de én nem intézetbe szeretnék kerülni hanem nevelő szülőkhöz. És nincs nagyon magatartási problémám ugyanis most kaptuk a félévi bizonyítványt 4,58 lett az átlagom a magatartásom 5 szorgalom 4 ugyhogy nem hinném hogy intézetbe lenne a helyem *-*
2012. jan. 17. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:
De azt értsd meg, hogy NEM te döntesz, és ha nincs nevelőszülő (hiszen azért él olyan sok gyerek intézetben), akkor te is ottmaradsz. Ráadásul ne haragudj, de a legtöbb ok (alkoholizmus, testi, fizikai, szexuális bántalmazás, elhanyagolás) te okod, hogy nem igazán szereted a szüleidet, ez semmi. Ezért nem vennének állami gondozásba.
2012. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg tudod fogalmazni miért nem szereted a szüleidet?

(Ezt egy lehetséges tárgyaláson is megkérdezik majd tőled)

2012. jan. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is a bátyámat nagyon utálom mert állandóan üvöltözik

Anyám mindig üvöltözik mindenért ha a báttyámmal veszekedek ha egy poharat véletlenül eltörök

Többet beszél a barátnőjével mint a lányával Szánalom!!

Apu meg sokat éjszakás és akkor nappal alszik vagy nappalos és éjjel alszik ugyhogy vele nem nagyon beszélek csak ha szabadnapos !De talán apával vagyok talán ugy a legjobban

:S

A többi ügyekbe nem szeretnék belefojni.

2012. jan. 18. 13:19
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez messze van az indoktól...
2012. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!