Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám mostohafia állandóan...

Az apám mostohafia állandóan piszkál, nem hagy békén, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám nőjének van egy felnőtt fia, 30 éves. Állandóan cseszeget, mikor apámat meglátogatom, röhög, beszólogat, mikor ő is ott van. Apám néha rám küldi azzal, hogy vigyen el kocsival ide, meg oda és állandóan rajtam lóg, indokolatlanul megjelenik az egyetem előtt és nem hagy békén. De nem kedvesen nagylelkű, hanem cinikus, mert mikor segít, hogy elvisz valahova, vagy akármi, egyfolytában csak cseszeget hülyeségekkel és gúnyolódik. Leszólja a barátaimat, meg a barátomat, hogy milyen "kis kretén". Legutóbb eljött arra a szórakozóhelyre, ahova én mentem a barátaimmal, becsatlakozott, és egész végig engem égetett mindenféle hülyeséggel, hogy mivel magassarkú, meg egy csinos ruha volt rajtam, úgy nézek ki, mint egy luxusprosti, szerez majd nekem ilyen munkát, legalább neki is lesz biztos jövedelme, meg hasonlók. Hiába mondtam már neki ezerszer, hogy kopjon le rólam, élvezi, hogy kikészíthet, állandóan az én barátaimmal akar lógni, pedig teljesen lenézi őket. Ti mit tennétek a helyemben? 30 éves, de úgy viselkedik, mint egy 16 éves, éretlen kamaszsrác.
2012. jan. 16. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Tipped sincs, mire hajt? Pedig de..... Pontosan arra....
2012. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Miért mire hajt?Mire gondolsz első válaszoló?
2012. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kérdezőre. Miért lógna egy 30 éves férfi egy 10 évvel fiatalabb csajjal, azaz csak szeretne lógni vele, miért megy elé a sulihoz? A stílusáról annyit, hogy volt ilyen stílusú barátom (a fene tudja, mit ettem rajta), és a miket a lány írt a viselkedéséről, egyből ő ugrott be, pont így nyomult rám.
2012. jan. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jézusom, egész biztosan nem hajt rám, inkább olyan, mint egy idegesítő, éretlen báty, aki nem veszi észre, ha nincs hozzá türelme az embernek. De legfőképp csak velem ilyen, másokkal normálisabb.
2012. jan. 16. 18:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez az... Vagy ha jobbik esetben simán dilló, akkor szólj apukádnak, állítsa le.
2012. jan. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem többféle tippem van:

Apáddal van baja, de nem mer, nem tud konfrontálódni, ezért rajtad vezeti le. Mint amikor apuka veszekedik anyukával, anyuka meg a plussz feszültsége a gyerek leordításával vezeti le.

Irigy: arra, hogy egyetemre jársz, irigyli, hogy barátaid vannak, esetleg az apáddal való kapcsolatodat.

A harmadik tippem ugyanaz mint az első válaszolóé: rád indulna ennek kétféle levezetése lehet:

a. El akar marni mellőled mindenkit, és téged elbizonytalanítani.

b. Vonzódik hozzád, de tiltakozik ez ellen: ezért igyekszik minél kevésbé érdekessé tenni téged saját maga számára.

Beszélj apáddal. Nem kötelező jóban lennetek!

2012. jan. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát egyszer talán mondd meg neki, hogy ne égessen, ne idegesítsen, mert szerinted gyerekes ahogy viselkedik és téged zavar, szeretnéd ha változtatna. Lehet ő nem tudja, kívülről egészen máshogy néz ki, neki lehet fogalma sincs a viselkedésének következményeiről és megítéléséről. Kérdezd meg azt is, van-e valami ami őt bántja, zavarja, hátha nem is tudsz róla. Akkor meg kell próbálni azon is változtatni. Ha ez után sem változik semmi, vagy nem hajlandó a beszélgetésre akkor építsd le valahogy. 30 évesen ideje lenne felnőnie de nem a Te dolgod megnevelni. Szerintem...
2012. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!