Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akadályoz-e a pénzhiány a...

Akadályoz-e a pénzhiány a családalapításban?

Figyelt kérdés
Semmi komolya. Egy tanulmány félét írok a szegénységről.Arra lennék kíváncsi,hogy hányan vagyunk/vannak azok,aki az anyagi gondok miatt nem alapítanak családot. Vagy nem házasodnak.Kérlek,írd oda a nemed,a korod...és kérlek,minél bővebben fejtsd ki a véleményed,tapasztalatod! Köszönöm.

2012. jan. 16. 20:59
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Akadályoz hát. Egy tisztességes esküvőre nem telik (nem akarunk két tanúsat, szeretnénk megünnepelni a családunkkal, barátainkkal), a lakás romokban, a hitelt alig bírjuk fizetni, álmodozunk a felújításról, de az bizony csak álom marad. Az meg, hogy kiessen a jövedelmem, és itthon maradjak babázni? Kizárt... megyünk külföldre, amint lehet.
2012. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 fehér gandalf ***** válasza:
42%

22/f

a véleményem a következő. ameddig az apámra támaszkodom odáig nincsen jogom még több terhet rá róni. főleg most h elvettéka korkedvezményt. ugyanúgy elkell mennie dolgozni. csak még jönnek rá a hitelek és még kevesebből kell megélni.

mindenhez kell igazolvány fegyverhez jogosítványhoz. a szüléshez is kéne. bármennyire meredeknek hangzik ez a gondolat.



am a helyedben keresnék egy régi arc tanárt aki aztmondaná h segítene mert így gyakorin feltenni egy kérdést túlságosan szegmentált.

2012. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
74%
1 éven belül végzünk az egyetemmel mindketten. Szeretnénk összeköltözni, családot alapítani. De (és most kicsit távolabbról közelítem meg a témát) munkát is nehezen fogunk találni pályakezdőként, nemhogy egy lakás árát összespóroljuk. Én nagyon szeretnék még a 20-as éveimben szülni. Most 22 vagyok, ideálisnak azt tartanám, hogy 24-25 évesen esküvő, 26-27 évesen gyerek. Ezt lehetetlennek látom a mai helyzetben, egyrészt miből lesz pénz az esküvőre? Utána a gyerekre? Szakmám elég gyér munkapiaccal rendelkezik, elvétve találni csak nekem való állást. Ez sem könnyíti meg a helyzetet. Ma úgy gondolom hogy nem azért tanultam hogy takarítsak valahol, persze ez egyből megváltozik amint egyedül kell boldogulnom, és valamiből fizetni a számlákat. De azért mégis bánt hogy 5 évig jártam egyetemre azért, hogy aztán ne tudjak szakmában elhelyezkedni és a tescoban legyek árufeltöltő.
2012. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
87%

Igen, akadályoz... 8 éve vagyok együtt a párommal, 6 éve albérletben, de együtt lakunk. Lakásunk előreláthatólag soha nem lesz. 3 hónap után eljegyzett, de esküvőre nem telik :( Nem akarom azt nézni, hogy melyik a legolcsóbb ruha, és kit ne hívjunk meg az esküvőre...

Hónapról hónapra élünk. Mindketten dolgozunk folyamatosan. Nyaralni nem járunk, egyedül a hobbinkra költünk ésszerű keretek között (sport). Emelett én egyetemre járok, de nincs pénzem mellette a nyelvtanfolyamot fizetni... azzal sem tudom mi lesz, pedig 2 nyelvvizsga is kell a diplomámhoz.

NAGYON szeretnénk már 1-2-3 gyereket is akár, de egyszerűen nem merem bevállalni, mert mégis hova teszem? (42 m2-es az albérletünk) Miből tartom el? Ráadásul nem eshet ki a jövedelmünk nekünk sem...

Mindennapos téma a gyerekvállalás nálunk. Előbb-utóbb biztos lesz, mert majd csak megoldjuk valahogy.


26/L (és 34/F)

2012. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
57%

A személyes véleményem az, hogy nem az számít, hogy mennyi pénze van valakinek, hanem két dolog:

Egyrészt mennyire látja biztosnak vagy bizonytalannak a jövőt azon az életszínvonalon, amelyen úgy érzi, hogy képes lenne családostul megfelelően élni. Másrészt, hogy a közteherviseléshez mennyire járul hozzá az illető, ez gyakorlatilag a nettó jövedelem és a befektetett munka aránya. Ha ez alacsony, akkor ki van fosztva az illető, ha magas, akkor remekül él, mint hal a vízben. Utóbbiak közé tartoznak a segélyesek ("szegények") és az adócsalók (többnyire gazdagnak mondható vállalkozók), előbbibe a legális munkavállalók (középosztály).

32F

2012. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. jan. 16. 21:24
 7/37 anonim ***** válasza:
75%

Akadalyoz, persze. Egyszeruen a suli utan (22 eves vagyok) meg evekig kell dolgoznunk, hogy megfelelo anyagi hatterrel rendelkezzunk majd a jovoben.


Nem, nem lakasra gondolok hanem egyszeruen csak par szazezer forint megtakaritasra, ha ne adj isten baj van, akkor legyen mihez nyulni. Mivel alberletben elunk a parommal, csak havi 40 000 ftot tudunk jo esetben megsporolni. Ebbe mar nem fer bele egy gyermek nevelese hosszutavon. Most mire gyujtsunk? Lakasra vagy elore a baba erkezesere? Jo kerdes! Ha a lakas mellett dontunk akkor talan 15 ev mulva ossze is jon ra a penz, na de akkor hol marad a baba... Ha a gyermek mellett dontunk akkor viszont a lakasra nem tudunk sporolni. Az, hogy hitelt vegyunk fel kizart! Nehez ugy ez a penztelenseg, egyaltalan nem kedvez nekunk, pedig boldogan lennenk szulok nehany ev mulva, viszont ha a helyzetunk valtozatlan marad akkor erre nem kerul sor. Foleg, hogy most ismet eloalltak egy nagyszeru hirrel ami kedvez a gyermekvallalasnak, csokkentik a gyed osszeget...



Eskuvo??? Szep alom, de jelenleg ez all az utolso helyen amire koltenek!

2012. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
48%

67 %-os, én a valóságot írtam meg, te meg káromkodsz.

Na melyikünk az értelmesebb?


Szerintem nincs abban semmi kivetnivaló, ha az ember feketén fehéren megírja, mi a mai magyar valóság, nem kell szépíteni semmit.

2012. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
44%

Nem az számít, hogy mennyi pénz van, hanem hogy hogy osztják be. Akadályoz, persze, hisz mindenki szeretné a legjobbat adni a gyermekének, de sajnos nagyon sokan úgy állnak a dologhoz, hogy majd akkor vállalnak gyereket, amikor lesz sok pénzük, autójuk, stb. De sokaknak ez nem jön el, sajnos. Akkor ne legyen gyerekük, mert nem úgy élnek, ahogy szeretnének? Ezzel nem értek egyet! Különben se a pénz számít, hanem hogy mennyire boldogok. Tudom, sokan vannak, akik tényleg nem állnak olyan helyzetben, de sok ember egyszerűen egoista! Előtérbe helyezi a tárgyakat, vagyont, mint a családot! ezt nem szabad!

Én nagyon szeretnék 20-23 évesen férjhez menni, és gyereket is szülni! Úgy vagyok vele, hogy első a család, aztán a karrier, pénz. Ebben is nőttem fel.

Viszonylag szerencsésnek mondhatom magam, nem vagyunk gazdagok, de nem élünk rosszul. Családi vállalkozásunkban dolgozom, ház az adott, lenne hol lakni majd a saját családomnak. most 18évesen még nem, de 2-3év múlva bevállalnám a családot, gyereket.

A lagzi persze amilyenre telik! nem szeretnék nagy felhajtást, de az esküvő fontos a számomra!

szóval röviden: akadályozni akadályoz, de nem befolyásol teljesen. Ha nem nagyon rosszak a körülmények, első a család!

2012. jan. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

igen.

Mivel magyarországon azon van a hangsúly, hogy mindenki saját lakásba éljen így mindenkinek elsődleges célja a lakás/ház, ami az ővé ,ami a fészke lesz.

Aztán jöhetnek a gyerekek.

A gond csak az, hogy a mai gazdasági rendszer szerint egy átlagkeresetű (100-130FT) fizetésből nem gyűlik össze 5 éven belül. És az ember pedig kifut az időből és szülhet 40-50 évesen.


Szóval sokan felteszik a kérdést: család vagy ház/vagyon?

Sajnos a kettő extra támogatás nélkül nem jön össze :(

22/L

2012. jan. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!