Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akadályoz-e a pénzhiány a...

Akadályoz-e a pénzhiány a családalapításban?

Figyelt kérdés
Semmi komolya. Egy tanulmány félét írok a szegénységről.Arra lennék kíváncsi,hogy hányan vagyunk/vannak azok,aki az anyagi gondok miatt nem alapítanak családot. Vagy nem házasodnak.Kérlek,írd oda a nemed,a korod...és kérlek,minél bővebben fejtsd ki a véleményed,tapasztalatod! Köszönöm.

2012. jan. 16. 20:59
1 2 3 4
 11/37 fehér gandalf ***** válasza:
83%

pontozzatok le megint. nekem a nemszámít.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__25..


még 2 óra sem telt el ,de van vki aki miután családot vállalt már necces helyzetben van.

2012. jan. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 fehér gandalf ***** válasza:
bocs 4 óra. másik kérdést néztem.
2012. jan. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Igen, akadályoz. Itt vagyok 23 évesen. Párommal két éve vagyunk együtt. Albérletben élünk. Ő relatíve jól keres. Valahol én is (havi 130 e forint). Így félre tudunk tenni egész sokat. Lakásról már valahol lemondtam, hacsak nem történik valami csoda. Babát viszont szeretnénk 3-4 év múlva. Csak addig jó lenne találni egy normális munkahelyet. Hiába nem keresünk rosszul, nem sok mindenre lehet jutni vele ebben a gazdasági helyzetben. Házasság... még nem kérte meg a kezemet, de remélem, hogy össze tudunk spórólni addigra annyit, hogy lehessen normálisabb. Amúgy nem járunk sehova, nem öltözünk a legutolsó divat szerint, szinte csak számlákra és ételre költünk. Meg ami itthonra kel (mosószer, öblítő). Így tudunk félretenni.
2012. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
78%
Aki hobbiból lepontoz egy választ, annak várom az indokát, hogy miért haszontalan a hozzászólás!
2012. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
46%
Engem nem akadályozott. Nem mondom, hogy milliomosok vagyunk, de nincs okunk panaszra. Az én családi házamban lakunk, férjemnek is van egy lakása, az ki van adva, elég jó a fizetésünk is, így nem volt gond, hogy jön a baba.
2012. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
40%

Albérlet, 34 négyzetméter, 1 baba...

Hiába dolgoztam 16 éves korom óta, nem voltam bejelentve normálisan, jobban járok a GYES-el, mint a GYED-el, átvertek. Most egyetemre járok, a szoctámból, meg az ösztöndíjamból van kis pénzem.

Férjem dolgoik napi 12 órát, heti 6 napot, és van, hogy így is épphogy kijövünk a pénzünkből.

A saját lakás csak álom, esküvőből 2 tanus volt, ruha, meg minden nélkül.

3 gyereket szeretnénk, de jelenleg a kislányunkat is épphogy el tudjuk látn, hát még kettőt? Felelőtlenség lenne. Sajnos :(


20/L

2012. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm mindenkinek! :)
2012. jan. 17. 08:34
 18/37 anonim ***** válasza:
78%

Igen, akadályoz. 23 éves nő vagyok, nincs rendes munkahelyem, csak helyettesi állás, ami ki tudja mikor lejár. Szeretném először is, ha lenne egy fixebb helyem, hogy el tudjak menni majd onnan gyed-re. A párom teljes fizetése kb. 90-100ezer elmegy hitelre és rezsire. Tehát ha most lenne is munkahelyem akkor is nagyon meg kellene húzni magunkat, hogy jusson a gyedből és egyébből a megélhetésre. Ami szerencse a pénztelenségben, hogy a lakás, amiben a Párommal élünk a szüleimé, tehát saját. Igaz, hitel terheli, (nem mi vettük fel), de saját.

A saját hitelünk (páromé igazából az előző "életéből") egy része 3-4 év múlva lejár, szóval nem reménytelen, de nem tudjuk végül hova lyukadunk ki. Ha sikerülne kimenni egyikünknek fél-egy évre külföldre már előrébb lennénk.

Én úgy vagyok vele, hogy 28 évesen akkor is nekiállunk a babaprojektnek, ha kukázni kell. Sarkítva persze.

Család nélkül megevett mindent a fene...

23N és 30F

2012. jan. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
40%
Én viszont "könnyen" vagyok, mert ebbe a nyomorult országba nem akarok gyereket. Már csak azon kell filóznom, hogy magamat hogy tartom el...
2012. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
35%

Egy gyereket már vállaltunk, talán még lesz 1 pár év múlva. Igaz én legalább 4 gyereket akartam, de a pénz miatt nem lesz.

Most még eléldegélnénk akár 4 gyerekkel is, de nem csak a jelenre kell gondolni hanem hogy hogyan lesz 10-20 év múlva, én mindig azon agyalok, hogy hogyan oldjam meg az iskoláztatásukat ha egyetemre akarnak menni akkor azt a pénzt nekem kell előteremteni, ne kelljen 20 éves létükre éhezniük és iskola mellett dolgozni.

A ház két szobás, pluszba van még egy helyiség amit ha megérkezik a második gyerek akkor annak fogjuk megcsinálni, de sajnos toldani nem tudunk a házhoz így a harmadik, esetleg negyedik gyereket hova rakjam, egy szobába nem akarok két gyereket rakni, mert kell az a kis magánszféra.


Házasság úgy néz ki, hogy még nem lesz, mert 1 meg se kérték még a kezem 2 nem akarok két tanús esküvőt


24/L

2012. jan. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!