Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen jogosan sértődött meg...

Ezen jogosan sértődött meg ennyire?

Figyelt kérdés
A férjem annak ellenére, hogy tudja, hogy útálom a meglepetéseket, a születésnapomra csinált egy meglepetés bulit, amin sajnos ő lepődött meg legjobban. A hétvégét a fiunk a nagyszülőknél töltötte, így mikor pénteken hazamentem úgy gondoltam végre kipihenem magam és lefeküdtem 6-kor aludni. A férjem még bíztatott is, hogy persze, pihenjek csak. Nem hittem volna, hogy este fél nyolcra meglepetést szervez. Én másnap reggelig aludtam és nem értettem miért olyan morcos. Mint kiderült, ő megpróbált felébreszteni, amire én félálomban csak annyit mondtam, hogy aludni akarok és hagyjon békén az ilyen hülyeségekkel (ebből semmire sem emlékszem). Azóta ezen duzzog, hogy miért szúrtam így el a meglepetést, miért nem tudtam felébredni, amikor a gyerek sír, akkor persze azonnal ugrok... Miért kell ezen ennyire megsértődni?
2012. jan. 17. 10:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

Mert jót akart, mert szeretetből csinálta, mert időt és energiát ölt bele, Te pedig átaludtad azt amit ő valószínűleg nem tegnap kezdett el megszervezni.

Fordítsd meg a kérdést. Neked nem esne ue rosszul? Ott van x vendég Te meg kínosan magyarázkodsz, hogy "sorry, a férjem alszik, de örülök, hogy eljöttetek"

2012. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Én megértem, hogy rosszul esett neki, de a te álláspontodat is megértem.
2012. jan. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%

szerintem kicsit jogos a haragja


én az ő helyében kis hideg vízzel fellocsoltalak volna akkor lehet, hogy észhez térsz

velem is fordult már elő,hogy hiába ébresztettek nem tértem magamhoz

2012. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Én nem hagytalak volna lefeküdni. Ha este 6kor lefekszik az ember, nem túl jókedvében fog ébredni 8kor. Szóval talán jobb is, hogy átaludtad, mert lehet hogy csak nagy veszekedés lett volna belőle.

Egyébként valahol jogos. Igaz meglepetést akart, de te nem tudhattad, így is készültél rá.

2012. jan. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy miért csinált ilyen bulit főleg úgy, hogy tudja, hogy gyűlölöm ezeket (ezért a barátaim nagy része el sem jött). Ráadásul vasárnap tartottuk a rendes, előre megbeszélt bulit. Nem értem én ezt...
2012. jan. 17. 10:34
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
úgy látom te sok mindent nem értesz így azt se hogy ő csak jót akart neked
2012. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%

1. probléma: a férjed olyan meglepetést szervez, amiről tudnia kéne (?!), hogy nem szereted. Valószínűleg pasiból van, és elég mafla, és nem értette meg, hogy tényleg nem szereted az ilyesmit.


2. probléma: hagyott elaludni. Egy buli előtt azért az ünnepeltnek kicsit készülődnie kéne, 6-kor már nem fekszik le az ember, hogy aztán álmos szemmel és kócosan kerüljön elő fél 8-kor a vendégek fogadására. Szólnia kellett volna, hogy péntek estére ne szervezz semmit, és öltözz fel szépen. Ugyanakkor logikus, hogy még örült is az elalvásnak, hiszen így a teljes társaság össze tudott gyűlni úgy, hogy nem veszel észre semmit. Egy pasi nem feltétlen gondol arra, hogy csak ő nem aggódna a külleme miatt, amikor előtántorog alsógatyában a vendégek közé. :)


3. probléma: mi az, hogy nem lehetett felébreszteni?! Nem tudom, mit csinálsz, de hacsak nem voltál ügyeletben 36 órát előtte, akkor azért egy egészséges embert fel lehet kelteni finoman.


4. probléma: ha valóban ennyire fáradt vagy, és ilyen nagyon aludtál, akkor inkább ezen kéne aggódni és változtatni, mert valami nem stimmel.


5. probléma: duzzogó pasi. Hát igen, valahol jogos, hiszen nyilván sokat dolgozott rajta, hogy minden kész legyen, és alapvetően azért kedves dologgal készült. Szerintem semmi bajod nem lesz belőle, ha odamész hozzá, megöleled és egy "ne haragudj, szívem" mondattal szépen megoldod a teljesen értelmetlen "haragszomrádot".

2012. jan. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%

ma 10:17 "Ezen jogosan sértődött meg ennyire?" "Miért kell ezen ennyire megsértődni?"

Azt, hogy min sértődött meg már többen leírták. Jót akart. Tett is az érdekében. Nem úgy sült el a dolog, ahogy szerette volna. Nem elismerést kapott a jószándékért és a befektetett munkáért cserébe, hanem egy ciki helyzetet a nyakába + egy dorgálást tőled. Szerintem a sértődése teljesen érthető. Annak a kérdésnek nincs értelme, hogy jogos-e. Amikor az ember megsértődik, nem mérlegeli sértődése jogos voltát. Annak sincs értelme, hogy "kell". Az ember sosem azért sértődik meg, mert "kell". Az "ennyire" sem értelmezhető. Fogalmam sincs, mennyire sértődött meg.


ma 10:34

"Csak azt nem értem, hogy miért csinált ilyen bulit főleg úgy, hogy tudja, hogy gyűlölöm ezeket"


Ez eddig rendben is van. A férjed rosszul csinálta. Ez az ő hibája. Úgy próbált veled kedves lenni, ahogy ő gondolta, és nem úgy, ahogyan az neked jó. De mit szeretnél? Nem érted, de meg akarod érteni? Ha megkapod rá a valódi választ, az garantáltan olyan lesz, amit utálni fogsz. Ráadásul teljesen nyilvánvaló az oka, és te is tudod, csak azért nem fogalmazódott meg benned, mert nem szívesen veszel tudomást róla. Tényleg kiváncsi vagy rá? Fájni fog.

2012. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%

Amikor ilyen kérdéseket látok mindig felhívom a barátnőmet és megkösznöm, hogy ő van nekem és nem egy ilyen hisztis beképzelt valaki ... .


Am. meg a férjedet sajnálom de ősszinten hogy veled kell hogy együtt éljen, van az a színt amikor nem számít hogy te szereted-e mosolyogni kell és megköszöni, mert ő azért csinálta, hogy te örüljél neki. Ugyan az a szitu mint mikor karácsonyra kapsz egy xy-t és te neked az a hátad közepére se kellet volna akkor közlöd, hogy né' má ez mekkora egy sz@r, hogy leheté ilyen hülye, hogy ilyet vettél nem is ismersz?!

2012. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Igazatok van mert tényleg nem értem, hogy mi a jó a meglepetés buliban, sajnos eddig nekem nem alakult jól egyik sem. Eddig kétszer szervezett a férjem ilyet. Először szintén egy szülinapra, akkor a buli kezdete után 10 percel telefonált a nagypapám, hogy menjek át, mert a nagymamám meghalt. A következő meglepetés babaváró buli volt. Úgy szervezte, hogy egy UH után mikor hazaérek már minden díszben legyen. Azon az UH-n tudtam meg, hogy már nem dobog a pici szíve. Akkor megígértettem vele, hogy soha többet nem csinál ilyet.

Most megint babát várok, gondolom azért vagyok aluszékonyabb és idegesebb is.

2012. jan. 17. 11:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!