Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megromlott a házasságom,...

Megromlott a házasságom, hogyan tudnám rendbe hozni? Szerintetek még lehet remény?

Figyelt kérdés

A férjem indulatos, nagyon hamar felkapja a vizet mostanában. Ha elmennék egy vagy több barátommal valahova, mondjuk csak kávézni, akkor is már duzzog, hogy túl sok szabadságom van. Ő viszont néha fogja magát és lelép a haverjaival este bulizni, és hazajön másnap reggel. Ha nem tetszik neki valami, akkor kiabál, meg összetör dolgokat, erőszakos. Elhord mindennek, aztán meg jön oda azzal, hogy "kicsim, szeretlek nagyon". Én sem vagyok tökéletes, már nem tudok nyugodt maradni, ha veszekedünk, én is kiabálok, egyszer meg is dobtam egy vázával. Ahogy ránézek más házasokra, azt látom, hogy teljesen az ellentéteink, nyugodtan andalognak kézen fogva, látszik, hogy közösen képzelik el a jövőjüket, békések, én meg ha magunkra nézek, egy 34 éves gyereket látok, aki a férjem, meg egy hisztérika csajt, aki én vagyok. Nem ilyenek voltunk, tiszteltük egymást. Bár egyikünk sem az a totál visszafogott típus, ennyire sosem durvult el a helyzet. Én már gyakran sírva fakadok és mondom neki, hogy elegem van, de ő ilyenkor megnyugtat, hogy szerinte semmi baj nincs velünk. Én meg akarom oldani ezt, de egyre kevesebb reményt látok. Az biztos, hogy nem untam meg őt és hogy szeretem, fizikailag is vonz, de ezek az indulatok a házasságunkban kikészítenek. És még "csak" 5 éve vagyunk házasok.

Szerintetek van még remény, hogy helyrehozzuk? Talpra lehet állítani egy házasságot, ha a felek szeretik, de mégis sokat bántják egymást?


2012. jan. 17. 23:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolat megoldása kétemberes meló. Menejtek el párkapcsolati terápiára.
2012. jan. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha a szeretet mellett újra tisztelni is tudjátok egymást, és nem lesz ennyi bántás, akkor igen. hogy ez a ti esetetekben vajon sikerül-e, senki nem tudja itt megmodani. amúgy néha én is tartok tőle, h ilyenné válik a mi kapcsolatunk is a párommal.
2012. jan. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a pasi leural téged. Mondd meg neki, ha te nem mehetsz el sehova, akkor ő sem mehet el sehova.

Vagy elmehetsz te is, és nem uralkodik rajtad, vagy akkor ő sem mehet el, mert "neki is nagy szabadsága van" mint ahogy ő mondta neked!

Ezt így mondd meg neki, mert előbb -utóbb már nem csak korlátozni fogja a szabadságodat, hanem indulatosságában még téged fog zúzni.

Én leülnék vele ezt beszélni, ha nem megy akkor fontolóra venném a válást, ebből már jobb nem lesz szerintem, csak rosszabb. Kivétel, ha észreveszi magát...

2012. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a feleségemmel már 11 éve vagyunk együtt, De ilyesmi nem fordult elő még soha amit írtál. De milyen érdekes pont tegnap beszélgettünk el erről, mert az évfolyamtársa is hasonló cipőben van. Manapság azt látjuk, hogy a párok inkább ragaszkodnak egymáshoz, mint egy szétesett menthetetlen kifújt kapcsolatnak véget vessenek. Az okok nagyon változatosak, de a vége a depresszió, állandósult rosszkedv, verekedés stb. Ha valaki igazán magába néz nem kell tanács. Tuja ha valaminek vége. Aztán azt be kell ismernie elsősorban saját magának. Onnan már csak egy lépés a szakítás vagy a válás. Ha rászánod magad a hercehurca kimerítő de megy magától és a vége a megkönnyebbülés. Nézz kicsit magadba és lásd meg, hogy vége van-e vagy nem. Ha nem akkor beszéljetek, ha igen akkor is. Csak így lehet.
2012. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg a férjed úgy gondolja, ahogy írod, hogy szerinte semmi baj nincs veletek, addig ez jó irányba nem fog változni.

Beszélj vele nyugodtan, ne várj rögtöni választ, főleg ne amit elvárnál, adj neki időt elgondolkodni a beszélgetés után. Add elő, hogy neked ez így nem fog menni, nem jó így hiába szereted az eszedre akarsz és fogsz hallgatni, mert nem akarod boldogtalanul leélni az életed. Valld be, hogy te is hibás vagy (neki) de hátha valaki ezt jobban tolerálná, vagy tudna neked segíteni jó irányba változni. De így egyelőre egymást csak húzzátok le, és te nem ez az ember akarsz lenni.

Nyugis beszélgetést ejtsetek meg, de ne törekedjetek rögtöni megoldásra.

2012. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ingerlékenység mögött érdemes kiderítani az okokat. Hátha munkahelyi problémák gyötrik, utazni akar vagy gyereket, vagy az autójával vannak gondok. Az, hogy duzzog, mikor elmész, azért még nem egy extrém helyzet, igen sok férfi neheztel ilyenkor a nejére. Te meg okosan lépsz, ha ilyenkor azt mondod, hogy bizony elmegyek, mivel Te is eljársz a barátaiddal szórakozni nagyon helyesen. De őszintén úgy gondolod Te is, hogy nem gond, hogy reggel jön csak haza a nélküled töltött buli után? Ha igen, akkor ezt nem kell megreformálni, de ha Téged bánt, akkor bizony további vitákra lehet számítani.

Vannak hullámvölgyek, sőt hegyek egy házasságban. A kérdés ilyenkor nem az, hogy 50 évet le akarok-e élni a másikkal, hanem az, hogy a holnaphoz van-e kedvem...

Érdemes lenne elutaznotok valahova (akár belföldre), kicsit kikapcsolódni, hátha rendbejöttök. Az, hogy bántjátok egymást és mellette szeretitek, egy olyan jel, hogy igenis érdemes küzdeni! Ha szeretnél, szívesen segítek, mert párkapcsolati tanácsadó vagyok. Természetesen válaszolok és segítek, ha írsz privit, hátha jobban sikerül kigubozni a gubancokat. Levélváltásokig a dolog teljesen bérmentes, ha egy terápiára is szeretnétek eljönni, akkor azt is meg tudjuk beszélni.

2012. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!