Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Borzalmasan el vagyok keseredv...

Borzalmasan el vagyok keseredve. Van valami remény?

Figyelt kérdés

Én 21/N vagyok, ő 20/F. Fél éve hajszolja a munkahelyeket, de nem talál semmit. A szakmája porcelánfestő, de ezzel nem megy semmire...

Nagyon nehéz anyagi körülmények között él az anyjával, aki igen felelőtlen, főleg pénzügyekben, a nevelőapjával, aki már nem veszi jó néven, hogy otthon van, a 16 éves öccsével, aki rasszista, de mint tegnap kiderült, lop és füvezik, és a két kishúgával. A körülmények nagyon rosszak, a házon keresztülfúj a szél, csupa penész, felfűthetetlen. Sokszor ételre és tüzelőre sem telik...

Ezzel szemben nekem nagyon jó körülményeim vannak, nem luxus, de egy icipicit átlagon felüli a család, és egyetemre járok - néha majd megszakad a szívem, amikor mondja, hogy aznap nem nagyon tudott enni, mert nem volt mit, nálunk meg tele van a hűtő.

Segíteni szívesen segítek, ha megtehetem, de jelenleg még a szüleim tartanak el, így meg van kötve a kezem. Rengeteg mindent vásároltam már neki, 2 bőröndnyi új ruhát, és ha otthon vagyok (az egyetem nem a lakhelyemen van), mindig nálunk van. Ilyenkor kényeztetem, segítek neki ellazulni, nyugtatgatni, és főzök neki, amit csak megkíván. A hozzám utazását (70km-re van egymástól a lakhelyünk) június óta én állom - ez nem felhánytorgatás, soha nem is tenném, hanem már természetes.


Nagyon szeretném Vele leélni az életemet (áprilisban eljegyeztük egymást, 1 éve vagyunk együtt), megmenteni abból a környezetből, amiben ő van. Vágyom tőle gyerekre, otthonra, stabil anyagi háttérre, de tudom, hogy az utolsó miatt ezt nem tudná nekünk megadni.


Ő már borzasztóan ki van készülve, hogy sehova sem kell. Bármilyen munkát elvállalna, akár fizikait is, vagy külföldi munkát, csak csinálna valamit... Néhány napja már az is megfordult a fejében, hogy elhagy engem, mert ő nem akarja, hogy az ő szerencsétlensége miatt majd én is szenvedjek...


A másik dolog... A szülei kullancsok, úgy szívják a vért, ahogy csak lehet... Ha egy kis alkalmi munkán keres egy ezrest, az anyja egyből ellopja azt (az anyja egyszer meglopta a saját nagyanyját 100000Ft-tal), az apja pedig nem akarja, hogy elmenjen dolgozni, mert az önkormányzatnak vállal alkalmi munkát, és kerek perec tudatta a párommal, hogyha azt akarja hogy ételt és szállást kapjon, csinálja vele (de sokszor inkább helyette) a munkát. Az apjáról még annyit, hogy azt sem engedte, hogy az ő telefonjáról telefonálgasson, amikor munkát keres.


Elköltözni, elmenekülni nem tud, jelenleg sincs nála egy fillér sem. Hozzánk nem jöhet, mert régi módú család vagyunk, az is nagy szó, hogy a szüleim beleegyeztek abba, hogyha eljön hozzám nálunk aludjon (de akkor is ő az öcsémmel egy külön szobában), ne kelljen ezreket buszra fizetni... Anyumék nagyon szeretik, de azt mondják, semmi talpraesettség nincs benne, a munka miatt.


Mi a véleményetek? Egyszerűen már gondolkodni sem tudok... :'(


Egy elkeseredett lány


2011. nov. 10. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Költözzön hozzád. Eleinte ne kérd el tőle a lakbér ráeső részét (gondolom megteheted). Addig ő kereshet munkát, egyetemvárosban jobb esélyekkel indul.
2011. nov. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Volt ilyen kapcsolatom, talán 10 nőből 5 beleesik ebbe a hibába.

Persze szereti az ember, de!

Te veszed a ruháit, Te állod az utazást.

Ebből az lesz, hogy a szeretetedet, és a sajnálatodat kihasználva fogja elérni, hogy Te tartsd el.

Szépen finoman indul, önsajnálattal, aztán egyszer majd csak azon kapod magad, hogy már nem is keres munkát, csak mondja.

Nekem négy hónap kellett, hogy észrevegyem mi folyik körülöttem.

Én akkor léptem ki a kapcsolatból, amikor az először akart velem ruhát vetetni.

2011. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába jönne hozzám, a város nem egyetemi város, és itt sincs több munkalehetőség, mint otthon. Ráadásul a szüleim megölnének (szó szerint).


Második! Ő soha nem kért tőlem semmi! Amit tőlem eddig kapott, ő soha nem kérte, csak tudtam, szüksége lenne rá. Minden dolgot önzetlenül megosztok vele. Nem léhűtő, mint írtam, most is dolgozik, kemény fizikai munkát napi 12 órába, amiért ráadásul egy vasat sem kap, mert az apja úgy van vele, így több marad a családi kasszában. Szeretne ő munkahelyet, de a megyénk ki van halva, itt semmi nincs. Az ő szakmája meg teljesen ellehetetleníti.

2011. nov. 10. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetem alatt hol laksz? Mert nekem úgy jött le, hogy mivel más városban, néha ott vagy, néha otthon.
2011. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
350 km-re van az egyetem az otthonomtól. Otthon 2 hetente 3-4 napra vagyok, ez idő alatt ő jön hozzám. A tényleges otthonomtól lakik ő 70 km-re
2011. nov. 10. 21:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Na. Ezt mondom, az egyetem városában költözzetek össze...
2011. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én megértem a helyzeted, én is voltam hasonló helyzetben, tesóm is.


Mindkettőnek az lett a vége, hogy belefáradtunk és belefásultunk a fiúink "eltartásába"még akkor sem, ha nem kér semmit. Gondolj bele: nem kéri, hogy kifizesd az utazását, de ha nem fizeted ki, nem fog meglátogatni téged... :/


Én igazán sajnálom, de ez hosszútávon nem működőképes!

2011. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fraser válasza:

Vajon mi az etelme az eletunknek? Az, hogy valahogy eletben maradjuk addig amig magunktol kipurcanunk? Mert ha ennyi akkor mondd meg a baratodnak, hogy keressen tovabb valamit es elöbb utobb talal majd egy melot.

En azt hiszem nektek (mindannyionknak) ennel többre van szuksegetek.

Szerinted azok a csaladok hogy elnek akik most elvesztettek mindenuket a thaiföldi arviz miatt? Vagy az ezrek akik elvesztettek a szuleiket a Japani földrengesben, vagy azok akik mar most betegek a sugarzas miatt? Vagy a polgar haboru aldozatainak csaladjai egyiptomban? Minden hetedik ember a vilagon ugy kel föl reggel, hogy nem tudja mit fog aznap enni. Nagyon sokak nem tehetnek semmit a körulmenyek miatt. De ugy erzem van valami amit megtehetnek.

Hogy ezt miert mondom? Azert, mert igenis van remeny. Nem szabad elkeseredned. Nem hiszem, hogy barki tudna jobb tanacsot adni a szerelmednek munkaugyben minthogy probalja tovabb es ne adja föl. En szemely szerint több mint fel eve keresek munkat es meg nem talaltam csak max par napra.Pedig en kulföldön vagyok es barmit elvallalnek. Edesanyam ket evig volt munkanelkuli (pedig diplomas de tudom, hogy ezzel sokan igy vannak) es csak most talalt munkat, batyam negy eve munkanelkuli.

Az elet nehez es mostanaban nagyon sok helyen szörnyu allapotok uralkodnak.

Amennyire megertettem a helyzetet a legnagyobb problemaja parodnak az, hogy nincs otthon szeretet. Még a munkanelkuliseg sem töri meg annyira az embert mint a szeretetlenseg. Azert mondom mert megoldani a munkanelkuliseget nem minden. S, hogyan is tudnek abban segiteni? Viszont a borzasztoan el vagyok keseredve-rel talan segithetek.

Sok csaladot lattam mar akik nagyon nehez helyzetben eltek. CSaladok boldogtalansagban es boldogsagban habar ugyanolyan szegenyek voltak. A kulömbseg az volt köztuk, hogy amig ezek egymas eletet meg nehezebbre forditottak a szethuzassal, zsörtöödessel es a gyulölködessel addig azok összetartottak es egyutt igyekeztek atveszelni a nehezsegeket.

Mit mond ez neked? Azt, hogy ha a lelek a helyen van akkor a test akar megtört is lehet az ember tul fogja elni. Abban a helyzetben viszont ha a lelek törik meg semmi sem szamit. Sem munka sem semmi.


A munka ugyre szerintem minden valaszolo csak huzhatja a szajat mivel ezzel mostanaban mindenkinek meggyulik a baja.

A csalad problemaira, arra, hogy az öccs drogozik iletve, hogy sokszor nincs mit enni pedig azt tanacsolom, hogy keresd fel a legközelebbi csaladsegitöt ök tudnak segiteni. Altalaban.


Nos szemelyes velemenyem, hogy az eletunket mi nem vagyunk kepesek biztositani. Az ember legnagyobb problemaja mindig is az volt, hogy a sajat kezebe akarta venni az iranyitast. A munkahely altal aterzett kenyelem inkabb csakolyan illuzio melyet barmelyik pillanatban elveszthetunk. A szeretet az megmarad.

Nos az nem baj ha elkeseredsz az sokunkkal megesik többször mint hinned abban a kesergesben sokaig megmaradni viszont karos.

En amikor minden remenytelennek tunik örökke oda lyukadok ki, hogy a szeretet az ami atvisz mindenen.

Sokszor vannak olyan pillanatok amiket csak at kell veszelni es ha van valaki aki tamogat minket megha csak egy jo szoval is az mar sokat segit.

Ezt megtehetitek. Tamogatni es szeretni egymast a legremenytelenebbnek tuno helyzetekben is, amikor szinte csak egy köfalat latsz magad elött ami elallja minden remenyedet. Ahhoz pedig, hogy ezt hogyan is csinald felutheted a bibliat a zsoltarok 18 30 nal.

Van meg nehany dolog amire en ugy felkaptam a fejem s amik nagyot valtoztathatnak a tanacsomon. pl "Anyumék nagyon szeretik, de azt mondják, semmi talpraesettség nincs benne, a munka miatt." Miert nincs benne talpraesettseg? Mert nem talal munkat vagy mert szerencsetlenul keresi? Lehet, hogy nem is jo helyen keresi?

Miböl fuvezik a öccs ha meg kajara sincs penz?

Tehat ennyi lenyegeben...

Munkahely = nehez eset mindenkinek---> keress amig talalsz

elet= nehez eset mindenkinek ---> szeretet

Anya aki lop es nem tudja beosztani a penzt = csaladsegitot felhivni

Öccs aki fuvezik= csaladsegitöt felhivni

Nincs eleg elelem= csaladsegitot fölhivni + a helyi lelkesz is segithet

KItartas!

2011. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már úgy is sokat költöttél rá, úgyhogy ez még szerintem beleférne:írasd be valamilyen átképzésre.Hátha úgy könnyebben kapna majd munkát .

És segíts neki állást keresni.

az hogy lehet, hogy az apja, aki gondolom, nem túl iskolázott, talál munkát?Akkor szerintem a fia is kapna hasonló álláslehetőséget.Az lenne a cél, hogy ne az apja mellett dolgozzon, hanem külön!És akkor esetleg már el is költözhetne a fizetéséből albérletbe.

2011. nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!