Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normálisnak számit ez egy...

Normálisnak számit ez egy párkapcsolatban? Te hogy viselnéd?

Figyelt kérdés

A párommal már több,mint egy éve vagyunk együtt.

Kéthetenként lejárok hozzá és maradok neki segiteni a főzésben,takaritani,intézni a papir dolgait,egyéb dolgokban.Mire ő haza ér,hulla fáradt és nincs ereje házimunkával foglalkozni,ezért rendszerint mire jövök hozzá,már tiszta kosz a lakás.

Szivesen vagyok itt és segitek neki,csak ő annyira természetesnek veszi.Egy "köszi"-t sem kapok érte,reggeli puszit sem nyom az arcomra soha,mielőtt elmegy.Szexelni csak ritkán,mert csakis a focira szeretne koncentrálni és hogy jól tudjon teljesiteni az edzéseken.

Sokszor egész nap egyedül vagyok.Reggeltől egészen este tiz óráig.Mikor hazajön eszik,internetezik,kb ennyi..tegnap sem vol ez másképp.

Észrevettem,hogy felvette a kapcsolatot egy régi hölgy ismerősével,akivel korábban összejártak du*ni.Mesélt nekem a lányról,viszont nem tetszik,hogy mostanába nagyon sokat csetelnek és beszélnek mikrofonon.Tegnap is ahelyett,hogy velem beszélt volna kicsit mélyebben,idejött a géphez és mondta,hogy beszélnie kell kicsit Krisztivel.......

Rákérdeztem,hogy miért tartja a kapcsolatot vele.Erre jött a válasz,hogy ez a lány segit neki megtudni néhány dolgot az egyetemi felvételivel kapcsolatban és a mesterképzésekről,mert ő jártas ilyen dolgokban és gondolta,őt kérdezi meg róla.Mondta,hogy van a csajnak is barátja,nekem is van ő,szóval nem érti,miért vagyok felháborodva :D

Ok.Nem mondtam semmit,tűrtem,ahogy beszéltek fél órán keresztül,én meg ücsörögtem az ágyon mellette szinte a sirás határán,annyira beszélhetnékem volt.Többnyire az egyetemi cuccosról beszéltek,de ez csak egy kifogás,ugyanis ezenkivül rengetegszer beszéltek még,csak úgy szimplán..sokat nevetgélnek,jól érzik magukat dumcsi közben :(

Az lenne a kérdésem,hogy ez normális?Mármint tűrjem nyugodtan vagy ez már tabunak számit?Ez nem olyan,mintha én egyik exemmel dumálnék jókedvűen,miközbe ő itt van?

Ez az első párkapcsolatom,sajnos nincs viszonyitási alapom.

19L ő 23F


2012. jan. 19. 09:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Most dobjad, amíg nem késő!
2012. jan. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Komolytalan a kapcsolat. Te csak teszel bele, vissza viszont nem kapsz semmit.
2012. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a kedves párod el van kényellmesedve. Minek csinálna meg bármit, amikor kéthetente elmész hozzá, kitakarítasz, feladod a csekkeket, főzöl rá.

Bocsi, kedves kérdező, nem akarlak megbántani, de: MI VAGY TE, AZ ANYJA?!

Sajnos sok nő itt rontja el (én is elkövettem ezt a hibát, az előző kapcsolatomban)

Velem is ez volt, bár én 17 voltam. Főztem rá, összeszedtem a szennyest, kimostam, kivasaltam eltettem, kitakarítottam, összeírtam mi nincs a lakásban.

Megcsalt.

Éreztem, hogy kezd elhidegülni, ezért rákapcsoltam a háziaskodásra.

Szakításunkkor jól az orrom alá dörgölte, hogy teljesen úgy viselkedtem, mintha az anyja lennék, az anyját meg mégsem d.ghatja az ember.

Jól megsértett, de valahol igaza is volt.

Kemény tanulópénz volt.

2012. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem normális. Te sokkal többet adsz ebben a kapcsolatban, mint amennyit kapsz, ezért nem csoda, ha úgy érzed, felborult az egyensúly.


Ne hagyd magad ennyire háttérbe szorítani. Higgadtan ülj le a pároddal és beszéljétek át a dolgokat. Mondd el neki, hogy neked mennyire fáj a viselkedése és ha nem változtat a dolgokon, tönkre fog menni a kapcsolatotok.


Tisztelt önmagad annyira, hogy ami már nem esik jól, azt ne tedd, vagy ne viseld el.

2012. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális egyik része sem. Kihasználja, hogy egy szó nélkül elvégzed a munkát, aztán tojik a fejedre. Volt olyan barátom, aki legalább ennyit vállalt, reggel 6-7 körül kezdett este 9-ig, de utána még el tudott menni velem sétálni legalább egy órácskát.

Az, hogy a csajjal beszél, no komment... felvi.hu, és minden kérdésére megtalálja a választ.


Hagyd ott, amíg nem késő. Ne add oda neki a fiatal éveidet!

2012. jan. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

ez ugye csak egy kamu kérdés volt?

mi a fenéért vagy vele? ezt elsem hiszem b*meg, hogy ezt te viseled! a cselédje vagy kb.

2012. jan. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Már az első kapcsolatodban is csicska vagy. Jó kezdés. Szerinted az hol normális, hogy te adsz, de nem kapsz? Vagy hol normális, hogy azzal a lánnyal beszél, amíg te ott vagy? Az én páromnak ilyen eszébe nem jutna. Ha lehet, inkább ne legyél tipikus szenvedő nő, aki mindent elvisel. Persze ha mártírkodni akarsz, akkor maradj vele, a te döntésed, de akkor később se panaszkodj miatta.
2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Hát, ha 10 évvel idősebb lennél 2-3 gyerekkel és a gyerekeid apja viselkedne így, akkor még megérteném, hogy gondolkodsz a dolgon, vagy hogy még meg szeretnéd menteni a kapcsolatot. De 19 évesen egy ilyen párkapcsolatban, már megbocsáss, de nagy butaság benne maradni. Egyértelműen lapát. Minél hamarabb, már ma tessék megmondani neki, hogy ki van rúgva. Hidd el a tapasztaltabbaknak, ebben a kapcsolatban te csak veszíthetsz.
2012. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
hogy normális-e? nem. Hogy viselném? Sehogy:) De komolyan, nem kell eltűrnöd. Ha a párod, aki szeret, munka után más csajjal foglalkozik, téged meg hagy az ágy szélén szomorkodni, én azért erősen elgondolkoznék hogy mit keresek még mellette. Ne vegye természetesnek, hogy te mosol, takarítasz neki! Az én barátom pl. nem engedné, mert nehogy már a barátnője takarítsa az ő szobáját:) Érted? Próbálj meg vele beszélni, tisztázni a dolgokat!
2012. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

"Már az első kapcsolatodban is csicska vagy. Jó kezdés."


Ez egy elég primitív hozzászólás, kérdező, ezt ne vedd komolyan. Éppen az első kapcsolatában nem szokta tudni az ember, mit kell csinálni, hanem utána tanul bele, tehát azért szégyellned nem kell magad, más is hibázik.


Viszont szerintem se engedd, hogy kihasználjon. Ne légy az anyja, ne csinálj meg helyette mindent, pláne úgy, hogy nem viszonoz semmit. Persze, nem azért csinál az ember dolgokat a párjáért, mert viszonzást vár, de akkor is, de magának a kapcsolatnak árt, hogy ő nem tesz bele semmit.

2012. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!