Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal hazasok kisgyerekkel!...

Fiatal hazasok kisgyerekkel! Mennyire segitenek be a szuleid es a parod szulei?

Figyelt kérdés
Es hogyan? Gyereknevelesben, anyagiakban?
2012. jan. 19. 09:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Mivel anyukámmal élnünk együtt, így ő mindig segít, legyen az etetés, gyerekfelügyelet, főzés, bármi. Férjem szülei is bármikor "kaphatóak" bármire. Anyagilag? Amikor nagyon beruházást csináltunk, akkor anyósék szó nélkül adtak kölcsön, nem is kellett mindet visszaadni. Összességében nagyon segítenek. Szeretem is őket.
2012. jan. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Anyagiakban úgy, hogy a párom anyja fizeti a víz számlát itt még leolvasós van és helyben kell kifizetni, mivel ő vele szokták leolvasni így ki is fizeti amit nem fogad el tőlünk. Bútorok vásárlására is adtak pénzt.

A gyerekre bármikor vigyáznak van mikor csak úgy elviszi, hogy pihenjünk mi.


Az én szüleim már annyira nem tudnak támogatni anyagilag,de anyukám szokott venni pár apróságot pl. öblítő, mosópor, edényeket, bébi kaját. Nyáron sokat jött hozzánk a kertet csinálni. Mivel messze lakunk és ha hazautazok akkor autóval visszahoznak, nekem már ez is nagyon nagy segítség.

A gyerekre nekik még eddig nem kellett vigyázni de biztos szívesen vállalnák, mert az én babám az első egészséges unoka, és vele sokkal másabb lenni mint egy betegek babával.

2012. jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

A feleség vagyok. Ruhát még nem kellett vennünk, mivel a családom (jó nagy) szép szokása, hogy elteszik a kisruhákat és unokatestvéri szintig vándorolnak a dobozok, korosztály szerint válogatva. Ha meg vesz valaki az is megy a többi közé.

A szüleim őstermelők, tejet, tojást disznó és marhahúst szoktak adni, a nyulainknak pedig takarmányt.

A férjem szülei devizások, elváltak. Apósomékkal sokkal jobb a viszonyom, mint anyóssal.

Apósom második feleségétől kapom a lelki erőt, és csodálom őket, hogy a sok nehézség ellenére kitartanak.

Sajnos nagyon messze laknak, főleg Skype-on beszélgetünk, de ha a sógorkám (16) jön le, akkor szegény meg van rakva tejpéppel, jóreggelt kekszszel, mert az unoka szereti.

Szegény srác jön tavaszi szünetben, már most könyörög az anyjának, hogy ne küldjön annyi mindent, inkább itt megveszi.

2012. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Sokat segítenek. Az én szüleimtől havonta kapunk 30 ezer forintot (ciki vagy nem, ez van), néha vesznek a kisfiunknak ruhát. Anyósom ennyi mindent nem engedhet meg magának, de soha nem jön üres kézzel, legalább egy kis gyümölcsöt mindig hoz magával. Illetve nyáron sok zöldséget kaptunk tőle, ami az ő kertjében termett.

Ha tudnak, vigyáznak is a gyerekre, de ilyen ritkán van, mert még mindannyian dolgoznak.

2012. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Pénzt nem kapunk, de apósomék falun élnek, ha ellátogatunk hozzájuk mindig csomagolnak ételt, főttet is és nyerset is.
2012. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sokat segített a családom, főleg felügyeletben, lényegében semmilyen programról, amit nagyon akartam. Amikor külföldön dolgoztam, akkor vállalták. Ha anyagi gondjaim voltak, akkor is besegítettek. Nagyon közel lakunk egymáshoz, 1 buszmegállóra se, szóval hetente többször látogatjuk a nagyszülőket, dédszülőket.
2012. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nalunk az en szuleim 1,5 km re laknak, ezert gyakrabban talalkozunk, barmi van vigyaznak a lanyunkra,anyum szinte minden nap vesz neki valami aprosagot.Az epitkezesben is nagyon sokat segitettek, a telket is toluk kaptuk. Butort vasaroltak.Sokszor inkabb azt nezik mi kell meg nekunk, es ami nekik kell az elmarad.Ezert sokszor mar szinte szegyenlen,de tudom hogy mindent szivesen tesznek.

Ezzel ellentetben a ferjem szulei akik 10 km re laknak egy evben meg tudom szamolni hanyszor jonnek ki hozzank, aposom inkabb tevezik munka utan, anyosom betegnyugdijas de o is ritkan jon ki. Ha meg is keri a ferjem nagy immel ammal vallalja el hogy vigyazzon az unokajara.marciusban jon a kisteso es ezert megkerte a ferjem az anyjat , hogy jojjon segiteni, de o nagyon huzakodik.nem is varom el, hogy anyagiakbna segitsenek, de sajnos maskepp sem segitenek.

Mikor epitkeztunk aposom egyszer sem volt segiteni. Mikor bekoltoztunk persze jott es beleszolt mindenbe, hogy ezt igy kell meg ugy kell.

Ezzel ellentetben edesapam aki beteg, itt volt vegig.

Bocsi , hogy igy kiakadtam ,de muszaj volt elmondjam valakinek. A ferjem is tisztaban van a dolgokkal, nem is hibaztatom, amugy is nehez gyerekkora volt.

2012. jan. 19. 09:46
 8/19 anonim ***** válasza:

Gyerekfelügyeletben sajnos nem tudnak segíteni, mert messze lakunk mind a két családtól, anyósomék rokkantnyugdíjasok, ő már jelezte, ha alkalomadtán beteg lesz a gyerkőc, jön és vigyáz rá, bármikor mozgósítható.

Tőlük főleg zöldséget, gyümölcsöt kapunk, mivel rengeteget dolgoznak a kiskertjükben, befőtteket, savanyúságokat, hagymát, lecsót stb.

A szüleim szerencsére még aktívak, dolgoznak, tőlük általában rengeteg tojást kapunk, télen disznót vágnak, onnan szalonna, hurka, kolbász, hús kerül.

Anyósomékkal ez a segítségnyújtás kölcsönös, mert mi szoktunk nekik tartós élelmiszert venni, mosószert, vagy besegítünk a téli tüzelő vásárlásába.

Amikor megyünk, mind a két család felpakol friss kajával is, hogy ne kelljen két-három napig főzni a baba mellett.

2012. jan. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező a férjednek ne mond, hogy az ő szülei nem segítenek, mert nagy fájdalmat okozol neki ezzel. A párom már néha szóvá tette, hogy az én anyámék miért nem adnak annyi pénzt mint az övé. Ilyenkor a sírás kerülget, mert nem én tehet róla miért engem bánt ezzel.

És nem rég párom elszólta magát, hogy a szülei kérdezgették, hogy az én szüleim mennyit segítenek anyagilag.Ez se volt valami kellemes érzés.


Fogadd el, nyeld le ez már ilyen marad. Vigasztald magad azzal, hogy az unoka a te szüleidhez jobban fog ragaszkodni.

2012. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Első vagyok. Jó olvasni ezeket, a sok "utálom a családomat, szüleimet, púp a nyakunkon " sztori után.
2012. jan. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!