Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálsz, ha valakit...

Hogy reagálsz, ha valakit sírni látsz? Én blokkolok. Ez rossz, mert ugy segítenék.

Figyelt kérdés

Olyan szivesen mutatnám ki az érzéseimet, ilyen helyzetekben is. De nem megy, valahogy kemény kiscsaj vagyok. Bár legszívesebben megszuttyongatnám az illetőt, de valahogy mintha karót nyelnék ilyenkor,nem megy. És változni meg szerintem nem fogok már, hacsak valami csoda nem segít. Emígy segtőkész is vagyok, tényleg szeretek emberekkel lenni..nem esik nehezemre segíteni akár munkában, akár meghallgatni az illetőt, de.. Ne röhögjetek légyi rajtam, tudom, hogy ez fura :S

Ja és lány vagyok,23.


2011. márc. 17. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Én sem tudok mit csinálni olyankor, abszolút nem vagyok empatikus. Ha megszólalok, baromságokat beszélek, ha nem beszélek, közömbösnek tűnök. Abszolút nem tudom kezelni a helyzetet.
2011. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
fú én sem nagyon tudok ilyenkor mit kezdeni... valahogy lefagyok, és nemtudom mit mondjak, mit csináljak... főleg ha közeli személy sír, akkor én is majdhogynem sírok. nem szeretem látni ha pl anyum sír valamiért, de mégsem tudom igazán megvígasztalni... mondjuk alapból nehezen mutatom ki az érzéseimet, ami nem túl jó, pedig én próbálkozom... 21/L
2011. márc. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Én is így reagálok, sehogy. Nem tudom magamról elképzelni, hogy átölelek valakit, és vigasztalgatom, főleg, hogy a vigasztalgatás általában csak hazudozás, hogy megnyugtassuk az illetőt, ő persze nem nyugszik meg ettől, mivel ez nem megoldás a problémára. Én általában elmondom a véleményemet, és ennyi.

21/F

2011. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Személy- és helyzetfüggő nálam a dolog, de általában megölelgetem az illetőt. Mondjuk ez nagyban függ attól is, hogy miért sír, meg hogy milyen viszonyban vagyok az illetővel.

24/L

2011. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy nem azt várja hogy megvigasztaljam, és általában megvárom míg abbahagyja, vagy otthagyom. 20n
2011. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez függ, hogy ismerem az illetőt vagy sem. Milyen viszonyban állok vele, csoporttársam, páciens, családtag, a párom vagy kicsoda.

Másak vagyunk. Egyik helyzet sem "jobb" vagy "több" mint a másik...sokszor én sem tudom mi a legjobb, de általában azért eltalálom, szakmából kifolyólag:)

2011. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon rossz segítő vagyok ilyen helyzetben. Bár empatikus vagyok, de nem elég határozott, és nem a szavak embere, és ilyenkor valahogy próbálom a pozitív oldalát bemutatni a sírás okának, vagy más pozitívumokat mondok a másik életéből, és veszek neki csokit. A gyerekemmel majd azért nem így lesz (a csokit értve).;)

19/L

2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia!


Van, hogy az ember azért sír, mert valamilyen mély lelki bántódás érte, gondolok itt szerelmi bánatra, közeli ismerős elveszítésére, reménytelenségre bizonyos dolgokban, stb.... Én sem tudok ilyen helyzetekben sok mindent tenni, és ahogy nézem a többi válaszoló nagyrésze sem. Ez azért van, mert ha valaki sír, akkor nem nagyon lehet hasznos dolgokat csinálni, maximum tudatni az együttérzésünket az illetővel.

Van a sírásnak egy másik típusa is, leginkább kisgyerekeknél tapasztalható, fizikai fájdalom miatt sírva fakad, ilyenkor meg kell nyugtatni a gyereket, és ápolni a sérült testrészt.

18f

2011. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én iszonyat bénán reagálok rá...h ne csak nézzek, ált. az illető kezébe nyomok egy zsepit, és ezzel elintézem :S...pedig egyébként van 1 szentimentális oldalam is, de v.hogy nagyon nehezemre esik kimutatni.

20/L

2011. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy reagálok, mint ők 0:25-nél.

http://www.youtube.com/watch?v=GNkLF23Vs2k

2011. márc. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!