Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként egy...

Egyedülálló anyaként egy óvodás kisgyerekkel, albérletben? Ki lehet jönni 100-120 ezres fizetésből?

Figyelt kérdés

Az albérlet, az óvodai költségek, a megélhetés és bármi, ami egy hónapban közbejöhet pl betegség....

Persze ehhez hozzácsapódna a családi pótlék, és a gyerektartás, feltéve ha apuka fizetni fogja.


2011. márc. 9. 14:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

meg persze


de jó albérletet kell találnod

2011. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Huh, az elején biztos nagyon nehéz lesz.. de ki lehet jönni.. szörnyü dolog hogy manapság egyre többen nevelnek egyedülállóként pici gyereket. Olcsó, de jó albérlet mellett ki lehet jönni, mi a párommal 40.000 ret fizetünk a rezsire, és kb 60.000 minden más (kaja, ez-az.) Szűkös lesz, de kibírható. Én szurkolok, kitartás!
2011. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem meg nem.

Alapból egy albérlet is 40ezer minimum, + átlagban egy panel rezsije 40ezer. Már 80 ezernék tartunk és még nem ettetek. Szűkösen, ha nagyon jól csinálod kilehet jönni. Ja is olcsóó albérletet alacsony rezsivel keresni.

2011. márc. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

hát ettől félek én is, hogy nem jövök majd ki sehogyan. :(

És persze szerintem az oviban is fizetni kell a gyerek kajáját még pluszban, ez nem tudom mennyi havonta, mert jelenleg olyan helyen lakunk és jár oviba, ahol ingyenétkezés van. Csak itt egy a baj, hogy nincs munka!!!!

Igen olcsó albi, de 35 ezer alatt nem igen van és még a rezsi...

2011. márc. 9. 14:59
 5/31 anonim válasza:
52%
Költözz össze másik egyedülálló gyermekét nevelő szülővel, adj fel rá hirdetést mondjuk. Lehet hogy hülyeség de hátha kifogsz egy értelmes pasit, azok is nevelhetnek gyermeket.
2011. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

én pl megyeszékhelyen másfeles lakást 20-ért bérlek,rezsivel spórolok,nyáron 15,télen 30 a rezsi...(és nem fagyok meg,22 fok alá nem megy a hőmérő)

és jó helyen is van,csak idő volt megtalálni,az idősebbek csak cetlit ragasztanak ki,meg ujságban hirdetnek,nem interneten...és nincsenek is elszállva az árakkal...


tehát lakbér és rezsi 50-60ból is kihozható

gyereknek turiból ruha,ugyis hamar kinövi,amit kinött,feltenni vatera/teszvesz,mindjárt vissza is jön az ára

óvoda állami ovi,kevesebbe kerül

és 20-30 ezer tartalákot tegyél el minél hamarabb,mert ha beteg lesz a baba akkor az sok pénz mindig,és az tényléeg vésztartalék legyen



én nagyjából 100ezerből kettőnket kihozom,ebből 50 körül a lakbér+rezsi,többi kaja és egyéb,és van minden nap főtt étel

meg lehet csinálni,csak okosan kell


sok spórolós jó tippet irtak már le ezen az oldalon is

2011. márc. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

A mi környékünkön 20.000.-től indulnak az albérletek.Igaz minnél olcsóbb annál kisebb.De mivel kicsi kevés a rezsije.

Egy anyukának meg a gyerekkel nem kell 3 szobás albérlet,mert minek.

Attól függ milyen környéken éltek (mert pl.:Budapesten lényegesen drágábbak a bérleti díjak,mint kisvárosokban).


Összességében szerintem ki lehet jönni ennyi pénzből ha ügyes vagy.

2011. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

egyedülálló anyaként elvileg ha nem magánovi,akkor máshol is ingyen kell legyen az oviban a kaja,de min fél áron


családi pótlékot is emeltesd meg ha eddig nem egyedülállóként kaptad,pár ezerrel több


albit pedig találsz,csak keresni kell,melyik megye?talán tudunk segiteni

2011. márc. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor csak a kockás papír segíthet megmondani, mi a jó megoldás.

Bal oldalra össz kiadás, vagyis:

-albi

-rezsi

-utazás/bérlet

-kaja (napi szinten kiszámolva*30)

-óvodai költség (lehet,hogy itt is ingyenes lesz, mert egyedülálló anya vagy)


Ezt állítsd szembe a nettó bevételeddel (bér+csp). A számok magukért beszélnek.

Ha a különbség nagyon kicsi, nem szabad forszírozni,mert egy nem várt kiadás (pl.:gyógyszer, új ruha, cipő stb..), kényes helyzetbe hozhat.

Szerintem -gyors számolás alapján, nagyvonalúan - necces ennyiből kijönni.


Üdv!

2011. márc. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Rémisztgetitek itt,hogy nem lehet belőle kijönni.

Aki 70-80 ezret keres az sem halt még éhen és a gyereke is jól van.


Ki lehet belőle jönni,csak ügyesen kell csinálni.Mint már előttem is írták:gyereknek a ruha turiból,ha kinövi vatera,mindennap ha főzöl valami gyorsat és egyszerűt azon is sokat tudsz spórolni stb.

Nem mondom,hogy fényűzően fogsz élni,de meglesztek szépen.

2011. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!