Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy anya ennyire...

Hogy lehet egy anya ennyire elviselhetetlen? Lelkibeteg vagyok, félek az egyedülléttől a jövőtől! Mindez miatta!

Figyelt kérdés

Anyám rám van szállva, minden egyes nap, amikor eszek, reggelizek vagy vacsorázok, fél órákon át, de komolyan mindennap 2x minimum, arról nyavalyog , hogy hogy nincsen pénze! Apám tartja el tizenvalahány éve, mert ő egy lusta b*rom, akinek büdös a munka. Azért nem megy dolgozni, mert ő nem akarok későn jönni haza (úgy ahogy mások 4-5 fele), nem akar korán kelni, hidegben-melegbe n buszocskázni, új emberekhez alkalmazkodni. Ezt így megmondja. Közben csomó mindent kikövetel magának. Apám az összes fizetését odaadja neki, mert ha nem anyám napokig ordít vele. Aztán az összes pénzt elszórja. Keresett apám már jól is, tökmindegy hogy havi 300 e vagy 150 e ft volt a fizetése, mindig kevés volt. Én meg mindennap hallgassam, hogy hogy nincs pénz stb. Hogy ma is boltba kellett mennie és vásárolnia kellett, ma is több mint 1200ft-ot költött el kajára, mert itthon mindenki úgy eszik mint egy hörcsög. Kitalál házirendet, hogy este 9után már nincs mászkálás, mert hogy őt zavarja. Apámat üti, apám is visszaüti, velem folyamatosan ordibál, a semmiért!! Nem egyszer el akart már zavarni itthonról, hogy én ingyenélő vagyok. Suliba járok, azért mert ő erőltette rám, hála a jó istennek végre már az éven befejezem, mert meg fogok itthon bolondulni. Igy is lelkibeteg vagyok, barátom folyton azt mondja, hogy sokkal többet lát sírni, mint mosolyogni, barátnőm is mondja hogy depressziós vagyok. Félek egyedül lenni, úgy érzem hogy senkim nincs ebben a világban akire számíthatnék. Ha nem lenne a barátom én nem is tudom mit csinálnék. Szerencsére az éven összeköltözünk, de félek, hogyha nem találok munkát akkor miből tartom el magam?? Annyira félek a bizonytalanságtól, van egy kis megtakarított pénzem, hálistennek anyám nem tud róla, mert követelnék hogy fizessek itthon rezsit. Igy is mondja, hogy de jó nekem hogy nincs semmire kiadásom. Pedig már féligmeddig eltartom magamat. Nekem senki nem ad arra pénzt, hogy kifizessem a telefonszámlámat, a bérletemet, vegyek cipőt vagy kabátot, elmenjek fogorvoshoz, suliba vizsgadíj, különtanár, vegyem magamnak a tusfürdőtől kezdve fogkrémen át a zsebkendőig mindent,arról nem is beszélve, hogy féligmeddig itthon eszek, féligmeddig máshogy oldom meg. Nekem nem vettek még egy ágyat sem, aludjak a régi sz*ron amitől gerincferdülésem van, nem kaptam se telefont, se számítógépet, semmit! Mindenre magam kerestem meg a pénzt. Közben a 14 éves öcsémnek már az 5. telefont veszi és a 3. számítógépet, napi 1200 ft-ost bevásárlásból tesómnak vesz kólát meg édességet, csipszet. Miért utál engem ennyire anyám? Miért kerget az őrületbe? Annyira gyűlölöm már, azért nem megyek csak el itthonról mert nem tudnám eltartani magam, de ahogy vége a sulinak, költözünk össze barátommal, és a megtakarított pénzből élünk addig amig nem találok munkát. Apámról annyit hogy egy alkoholista, nagyon félelmetesen eltorzult feje van az alkohol miatt, büdös, állandóan szédeleg és terrorizálja az embert, azt lesi mit csinál a másik, benyitogat a szobámba, nem érti miért pötyögök egy napt 3-4 órát a gépen, nem tudja felfogni mi az a szakdolgozat. 50 éves, de 70nek néz ki, és úgy is mozog.

Irigylem az olyan embereket akiknek van normális családjuk. Körülöttem annyi embert támogatnak a szülei és nem követelik a gyereküktől 21 éves korában hogy szálljon be az anyagiakba. Megérteném a helyzetet, ha anyám is dolgozna mint más asszonyok, spórolna, és nem tudnák fizetni a számlákat, gondolkozás nélkül hozzájárulnék. De így?? HOgy itthon van és nehezére esik elmenni a boltba vagy kivinni a szemetet? Szerintetek normális hogy 20 e ft-os vízszámlánk meg 20 e ft-os áramdíjunk van? Szerintem nem. És azt követelik hogy én is fizessek. Miközbe anyám egész nap bekapcsolva hagyja a tv-t, tesóm napi 6-7 órát számítógépezik stb. Anyám egész nap mossa a semmit, épphogy felvesznek egy ruhát már mossa is! VAn valaki hasonló helyzetben? Mit tennétek a helyemben?



2012. jan. 19. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mást tenni, mint kivárni, hogy befejezd a sulit. Végül is már megvan a terv, hogy összeköltöztök a barátoddal, úgyhogy kitartás. Nem tudom addig hogyan lehet elviselni, most én is nagyon nehéz helyzetben vagyok, szintén az őrület határán, szóval nem tudom. Nekem a gitár sokat segít, amikor gyakorlok egész jól ki tudok kapcsolni és hajt a cél, hogy megtanulom. Meg az a heti egy óra is sokat jelent, amíg elmegyek gitárórára. Szóval azt javaslom keress valami hobbit, ami nem túl költséges, de el tudsz benne merülni. Ez az egy módszerem van megőrülés ellen.
2012. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 fúróferkó ***** válasza:
67%

A helyedben?

Azonnal elhagynám a szűlői házat.

Ügyvédi letétbe helyeznék egy nyilatkozatot,amiben megköszönöm,hogy a semmirekelő anyám egész nap mosta a semmit,nekem külön szobát bitosítottak.Ezután nem tartok rá igényt,magam akarok gondoskodni megélhetésemről,mind a 18 darab telefonomról,lakhatásomról.

Sem most, sem később nem tartok igényt semmiféle anyagi támogatásra ,mindennemű örökségemről is örökre lemondok.

2012. jan. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A távolság(tartás) néha csodákra képes. Reggel elmész, este hazamész, így alig látjátok egymást. Ha 21 vagy, akkor gondolom már nem kell tippeket adni, hogy hogyan üsd el az idöd és hol. Ahogy az elözö is írta, próbálj meg valami másra koncentrálni, egy hobbira, a tanulmányaidra, amik elvonják a figyelmed édesanyádról.
2012. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

21 éves vagy, már az önmagában motiváló erő a különköltözéshez, hogy önálló életet szeretnél élni.

Ha ennyire tragikus a helyzeted miért nem költöztél még el?

A szakdologozatos részig azt hittem egy 12-13 éves csaj vagy. Az évek folyamán elmehettél volna koliba/albiba, munka is akad, főleg, hogy ezt a történetet több évre vetítetted le, annyi idő alatt találtál volna. Ha ilyen a helyzet nálatok jár a Bursa Hungarica, szociális ösztöndíjak vannak minden egyetemen és tanulmányiak is. Sok apró pénzforrási lehetőséged van az esetleges munka mellett.

Azt mondd már meg nekem, hogy neked jobb nyavalyogni??? Mert minden ember akit bánt ez az évek óta elhúzódó helyzet már rég lépett volna a helyedben. Nyilván így azért kényelmesebb, igaz, mert mégis van hol lakni....

2012. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is csak azt tudom hogy várd ki mig elköltözhetsz. rmeélem eza srác meg is maard neked mert ha nem akkor nagyon szar... addig is probálj minél kevesebbet otthon lenni. sosem értettem az ilyen embereket de állitom neked anyád beteg....és még örülhetsz hogy apád dolgozik amellett hogy alkesz. mi lenne ha ö sem?

ha nekem lehetöségem lenne és többet vissza se jönnék ide még látogatoba se a helyedben.amugy vannak szülök akiknek a lány az nem ember. bnöm is ugy élt hogy soha nem kapott semmit mig a két bátyját elhalmozták. nekik egyszerüen a lánygyerek az egy senki. lehet nálatok is ez a helyzet.de a bnöm pont emiatt egy harcos lett és megküzdött mindennel.

2012. jan. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10:11-nek: suli mellett hogyan tudott volna külön költözni, és eltartani magát? Gondolkozz már.... teljesen kiszolgáltatott helyzetben van!
2012. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10.11es vagyok

Főiskolás vagy egyetemista ha a szakdolgozatát írja.

Rengetegen dolgoznak suli mellett, nehezebb, persze, elismerem, de nem lehetetlen. Mérlegelni kéne, hogy mi a rosszabb, jobban beosztani az időd és mellette dolgozni, vagy hazamenni ebbe a közegbe. Iskola mellett lehet dolgozni. Vannak diák és egyéb munkák is.

2012. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10:56 vagyok

Én is dolgoztam fősuli mellett, de nem tudtam volna magamat eltartani. És reálisan nézve, ha választanom kell a két helyzet között, akkor igen, inkább elviselem az otthonikat, mint "nappal tanulni éjjel dolgozni" és ezzel totálisan leredukálva a saját energiám, szociális életem, anyagi helyzetem és egyáltalán... Suli után úgyis elköltözik, addig pedig ki lehet bírni. Egyébként én is azt tanácsolom, h próbálj kevesebb időt tölteni otthon (pl tanulj inkább a könyvtárban).

Diákmunkát csak nappali mellett lehet vállalni, és nagyrészüknél olyan kikötések vannak, h heti 4-5 napot vállalni kell, amit nem lehet megoldani (kivéve, ha csak 1 tárgyad van, ilyesmi...). De ha egy vidéki intézményben tanulsz, alig akad diákmunka.

A levelezőt nem részletezem, így nehéz munkát találni, nem még suli mellett...

2012. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt sem értem, hogy a részeges apád hogyan keres havi 300 vagy akár 150e ft-ot.....

Párom is dolgozott egyetem mellett, az öccse is, sőt, én még középiskola mellett is! Van délutáni meg esti műszak, hétvége. Ha nagyon el akarnál menni, megtetted volna. Amúgy ha nem dolgozol, honnan van "saját" pénzed?

2012. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dolgozok, ahogy fenntebb is írtam, semmire nem kapnék itthon, akkor mégis miből tudnám kifizetni azt a sok mindent amit fenntebb leírtam? Vidéken járok fősulira, egyik hónapban nem is szólnak hogy menni kell, másik hónapban meg amikor tudok megyek suli mellett. De ez igy átalgosan havi 25 e ft-ra jön ki. Abból nehezen tudnám eltartani magam.
2012. jan. 19. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!