Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jobb: az, ha...

Zokniszörny kérdése:

Szerintetek mi a jobb: az, ha az ember fiatalon kiéli magát, vagy az, ha mértékletesen él?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 00:26
1 2
 1/19 ava87 ***** válasza:
99%

Hú, én utálom ezt a "kiéli magát" kifejezést, olyan pejoratív szerintem. Én úgy vagyok vele, hogy ne KIélje magát, hanem egyszerűen csak éljen az ember, az adott igényeinek és lehetőségeinek megfelelően. Ha fiatal, és szeret szórakozni, miért ne tenné? Sokan itt úgy bizonygatják, hogy "nem bulizom", mintha az valami ördögi dolog lenne.

Na meg élni nem csak fiatalon kell, szerintem később is, ezért is nem találom értelmes dolognak ezt a "kiélést", mintha ez olyan lenne, hogy na, fiatalon letudjuk, később már nem kell. Egy ötven éves felnőtt ember is szerethet szórakozni, csak nyilván már mást szeret, mint a fiatalok.

2012. jan. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondolom, hogy 50 évesek is szórakozhatnak, mégis, sokan vannak, akik 20 év múlva jönnek rá, hogy "Jézusom, nem is éltem", és amikor elkezdenek bulizgatni, vagy vadulni, azt általában elítéli a társadalom. Nem mellesleg a hirtelen jött "kapuzárási pánik" családokat is tönkretehet (a környezetemben ezt tapasztalom.) Akkor már jobb, ha valaki fiatalon nőzik-bulizik-piázik, nem?
2012. jan. 20. 00:38
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Aurea mediocritas.
2012. jan. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Egyetertek az elsovel.

Annyi, h azt se szabad elfelejteni, h bulizni ugy igazan csak fiatalon lehet, ezert hangsulyozzak, h addig menjen.

2012. jan. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

"Akkor már jobb, ha valaki fiatalon nőzik-bulizik-piázik, nem?"


Attól függ, milyen az illető!

Nekem a mérsékletes a "jobb", mert én nem vagyok ilyen. Aki meg olyan típus, az úgyis kibulizza magát fiatalon. Legalábbis az ismerőseim ilyenek. Ha bulizósak, arra van igény fiatalkorban is. Aki meg visszafogott, az nem 3 gyerekkel és férj/feleség mellett kezd el bulizni 40 évesen...legalábbis nagyon kevés a valószínűsége. Előfordulhat, de nem nagyon jellemző.


Te érzed hogy mi vonz...ha vonzz, akkor kezdj el bulizni, nőzni vagy pasizni, ahogy jól esik.

Amíg fiatal vagy addig tedd, ilyenkor van igazán az embernek lehetősége ezekre, illetve több partnerválasztási lehetőséged van.


Azért elég furán néznék, ha egy 40-es anya vagy apa kezdene úgy viselkedni mint egy tini...tényleg abban a korban már más az életcél.

2012. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
38%
Különben a mai tinik 80%-a ezt csinálja: isznak, pasiznak/nőznek, buliznak. Nemde? Ha ez vonz, tedd ezt, senki sem fog furán nézni rád! Főleg ha tini vagy..
2012. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%

Bár én fiatal vagyok a falra tudnék mászni az ilyen "éld ki magad", "ne kötelezd el magad" és hasonló kijelentésektől. Tavaly költöztünk össze a párommal és nem érzem, hogy most ettől vége lenne az életemnek. 17-19 évesen én is szinte naponta mentem valahova ha mehettem, de már nem tartom normálisnak, hogy minden nap elmenjek valahova. Együtt élünk, de ha nekem ahhoz van kedvem, ugyanúgy elmegyek a csajokkal bulizni. Ketten is el szoktunk járni ide-oda. Nekem így jó. Szeretek együtt lakni vele, nem érzem gátolva magam semmiben. Mint írtam, pár éve én sem voltam túl mértékletes, de szerintem ez egy idő után normális esetben lecseng. Hirtelen nagynak érezzük magunkat, anyu már nem szól bele úgy a dolgainkba, úgyhogy kipróbálunk olyasmit amit eddig nem lehetett. De szerintem egy pár év múlva unalmassá válik ez a határokat feszegető életmód. Akkor már komolyabb céljai is vannak az embereknek és az én céljaim közé pl. nem az tartozik, hogy mindennap félrészegre igyam magam. Akkor sem ez lenne a célom, ha egyedül élnék.

Szóval számomra nem az a "kiélés", hogy minden este másik klubban/kocsmában támasszam a pultot és másik pasit cipeljek haza. Mi abban "éljük ki magunkat" a párommal, hogy olyasmiket teszünk együtt, vagy külön, amit pl. később gyerek, család mellett nem tudnánk. Ilyen nekünk pl. az, hogy rendszeresen eljárunk kondiba/edzésre, kutyát sétáltatunk, hétvégén ha fáradtak vagyunk későn kelünk, ha van kedvünk elmegyünk itthonról, stb.

2012. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Erre egy jó válasz létezik: személyiségfüggő-


Van akinek ez a jobb, van akinek az. Ugyanis hiába mondják egy házasodni készülő 21 évesnek, hogy ne házasodj, éld ki magad előbb.....lehet hpgy ő ilyen típus, és lehet hogy ha 50 éves koráig maradna agglegény vagy hajadon, akkor sem ment volna el egy buliba sem élete folyamán.


A másik meg, aki a férjévl együtt még 40 évesen is benne van minden mókában.

2012. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A kérdés teljesen elméleti, egy beszélgetés során merült föl, és kíváncsi voltam más véleményekre is. Köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradságot, és írt!
2012. jan. 22. 12:20
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem ember ill. hangulatfüggő is.

én pl. "KIélni" sosem fogom magam. :D szeretek bulizni volt, hogy szinte mindennap mentem, de nekem ez nem abból ál hogy minden helyes pasit ha meglátok, rámászok.

van amikor meg olyan hangulatom van hogy hetekig ki sem mozdulok.

szeretek haverokkal menni mindenfelé, de a szex terén pl. nem ugranék minden előszörre, másodszorra látott ember ágyába. azt én a komoly kapcsolatra tartogatom.

volt egyszer szeretőm is mikor egyikünknek sem volt senkije, de az hosszabb távon, több alkalomból állt.

tehát, nem k.urvulok mert nem vagyok az a típus, hiába nagy divat mostanság.

kinek milyen életstílus való, azt találja meg.

2012. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!