Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti látogatnátok a helyemben a...

Ti látogatnátok a helyemben a párotok szüleit?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: a párommal három éve vagyunk együtt és fél éve együtt is lakunk, közös albérletben. (Mindketten egyetemisták vagyunk, tanulás mellett dolgozunk is, illetve mindkettőnk szülei is támogatnak anyagilag) Ketten két különböző városból származunk, mindkettő eléggé távol van attól a helytől, ahol most lakunk (140 ill 200) kilométerre, így jellemzően havonta/két havonta járunk haza egy-egy hosszú hétvégére. Míg az én szüleim amikor beszélek velük telefonon mindig kérik, hogy hadd beszéljenek pár mondatot a párommal is, illetve mindig amikor megyek haza hívják a páromat is, hogy jöjjön velem, addig az ő szülei soha nem keresnek telefonon és semmilyen formában és még soha nem hívtak, hogy menjek hozzájuk. Ehhez képest a párom mindig mondja, hogy amikor megy haza menjek vele, de kicsit fura nekem ez a dolog, mert a szülei viszont nem hívnak és mégiscsak hozzájuk megyek, ilyenkor mit lehet tenni? Ti elmennétek a helyemben?
2012. jan. 21. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én szüleim sem hívják a telefonhoz a páromat, de ez őt nem zavarja. Én vagyok a lány. Engem pl. hívtak már oda, mondhatom, rohadtul zavart... Ők beszéljenek csak a fiukkal, engem hagyjanak békén...

Nem tudom, mit kell erőltetni a dolgot? Nem gondoltál rá, hogy nem akarnak tolakodók lenni? Esetleg nem olyan közvetlenek? Mert párom szülei pl. állandóan telefonon zargatják egymást, ezért érzik magától értetődőnek, hogy engem is odahívnak, ami engem, aki nem ehhez szoktam, irritál.

Szerintem ne magyarázz be semmit, egyszerűen ők ilyenek. Jobb ez, mint az ellenkezője. :D Mikor olyanok akarnak veled beszélni, akik mikor ott vagy náluk, órák hosszat, egy árva szót nem nyögnek ki, telefonba is csak a kínos csend legyen...

2012. jan. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy személyesen szivesebben megismerkednek veled.
2012. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Voltár már náluk, és ha igen, hányszor? Mikor ott voltál, közvetlenek, kedvesek, vagy legalábbis elfogadók voltak, vagy levegőnek néztek? Mert vannak szülők, akik sose hivnák a gyerekek párjait, hívja csak a gyerek ha úgy gondolja....

Mellesleg a legtöbb (főleg felnőtt, középkorú) embernek igencsak gondot okoz a telefonon közvetlenkedés és ismerkedé olyan emberrel, akit nem ismernek olyan jól.

2012. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már nagyon sokszor voltam náluk amikor még a párom otthon lakott és hát élőben se beszéltek többet, mint amennyit muszáj...
2012. jan. 21. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
nem biztos ,hogy pozitívan állnak a VAD házasságotok mellett esetleg rendezni kéne aztán másképpen állnának hozzád! menjél hozzájuk a pároddal!
2012. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Vad házasság...hol élünk...a középkorban?

Nem, nem vagyunk házasok és úgy gondolom, hogy amíg tanulunk nem is leszünk, nem kell elsietni, majd pár év múlva, ha már mindketten dolgozunk.

Ellenben mindketten ugyanabban a városban vagyunk otthonról jó messze, nyilván mindkettőnknek jobb a közös albérlet, hiszen olcsóbbra is jön ki, meg egyikünknek se kell egyedül lakni, ami megint nem a legjobb.

2012. jan. 21. 20:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező. Te kísértetiesen hasonló cipőben jársz, mint amilyenben én, csak 140 km helyett 180 km, de a 200 km stimmel :D. Viszont nálam szimplám nem szeretik az "anyósék" ha a napi rutin megváltozik, emiatt nem hívnak (gyakran. Én úgy vagyok vele, hogy majd hívnak ha látni akarnak.
2012. jan. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
kedves kérdező mit háborogsz a vad szón ? rendezett a viszonyod a pároddal? ,Nem .Elég annyi ,hogy hit hű katulikusok legyenek,vagy tudnék még más indokot is írni ! de már az is nagy szó a mai világban ,ha fiú és lány alkotja a párt!!! meglátszik ,hogy egyetemista vagy!!!
2012. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A mai világban az is teljesen általános, hogy valakik házasság nélkül élnek 20 éve és emellett gyerekeket nevelnek! Egyébként nem katolikusok, nem is mélyen vallásosak... és köszönöm szépen, rendezett a kapcsolatom a párommal, nagyon jól megvagyunk :)
2012. jan. 22. 21:49
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
kedves kérdező neked van gondod a párod szüleivel és nem nekem!téged nem vesznek észre,vagy nem akarnak tudomásul venni!te kérdezted ,hogy mit lehet tenni én írtam egy példát, te fel háborodtál!
2012. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!