Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem esik messze az alma a...

Nem esik messze az alma a fájától? Szeretek egy embert, de a szüleit ki nem állhatom.

Figyelt kérdés
Igaz, hogy előbb-utóbb olyan lesz, mint ők? Mert annyit hallani, hogy nézd meg a szülőket, mielőtt kicsi klónt választasz. Apja alkoholista, egyáltalán nem foglalkozik a családjával, csoda, hogy a gyerekei nevét tudja, az anya pedig egy igaz zsarnok (tekintélyelvű gyenge kifejezés lenne ide), élvezi, hogy hatalmat gyakorol a család felett. Szeretem a fiukat, de nem akarom, hogy egyáltalán kicsit is hasonlítson rájuk, pedig néha-néha felfedezhető 1-2 vonás, ami önmagában lehet, hogy nem is zavarna, de így, hogy tudom, hogy ezt is otthon látta így, így nem jó. Tapasztalatok?
2011. dec. 11. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, páromon is néha észereveszem, hogy olyan, mint az apja... Ilyenkor rászólok, hogy ezt most hagyja abba, mert én nem fogom úgy elviselni, mint az anyja...

Ilyenkor szerencsére észbe kap, remélem, le fog ezekről szokni.

2011. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül igaz, van, amikor nagyon messze esik.

Ha szereted a fiút, mit szeretsz benne? Csak a külsejét, helyes, csinos, szexis, vagy emberileg is szereted, vagy csak szerelmes vagy?

2011. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerelmes vagyok, de már nem az a rózsaszínködös, mint régen, sokkal inkább tisztelem, és becsülöm, no meg persze tetszik is:) De az a baj, hogy 2 testvéréből teljesen apa-klón lett:(
2011. dec. 11. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen,gyakori,hogy előbb-utóbb követi a példát. Ha azt tudja,hogy egy apának semmi dolga,nem KELL foglalkozni a gyerekkel, családi gondokkal, akkor ugyan neki miért kellene?! Nincs meg az a kellemes emlék sem, amit visszaidéz, ha játszik a gyerekeivel.Az ő tudatában az nem is létezik, mint jó dolog. Fiúnál nézd az apját, lánynál anyját, azt hozza, bár ha van előtte egy jó példa is (barátnő, barát, anyós, após) az adhat támpontot a helyes viselkedéshez.
2011. dec. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem látott jó példát, se nagypapa, se óvóbácsi formájában se:( Én is ettől tartok. De szeretném, hogy jó ember legyen, szeretnék bízni benne, hogy jó apa lesz. Jól teszem?
2011. dec. 12. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Anyukám beteg, meg mindenért ordibál, ha olyanja van. Én is ilyen vagyok egy kicsit, de próbálok leszokni róla.

Párom meg pont ugyan olyan lusta az otthoni teendőkben, mint az apja... SEMMIT, de szó szerint semmit sem csinál itthon. Amikor nagyon nagyon keményen rászólok, hogy ugyanolyan lusta vagy, mint Apád baxol te mindnre, akkor az esetek negyedében elmossa legalább a saját poharát.

Én megpróbálom Anyutól tanult viselkedést levetkőzni, sokszor sikerül is, de sajna sokszor nem. Megpróbálok én is leszokni a sok idegeskedésről meg lustaságról, mert Anyukám is lusta, mert rokkantnyugdíjas meg beteg, nem tud aktívan 8 órában talpalni és elhanyagolja a lakását. Sokszor otthon nem végzi el pl a mosogatást, főzés után ott ál napokig az edény, tál, tányér stb, meg ott van a csurgatóban MINDEN! Na ez nálam is pont így volt, míg nem lett párom és majnem teljesen eltűnt, sosem hagyok másnapra elöl se a mosogatóban sem a csurgatóban semmit! Cipőmet is ha hazajövök szépen a helyére teszem stb.

Ha valakit szeretsz a kedvééért meg lehet változni, na de nem 1-2 nap alatt sokkal inkább 1-2 l év. Egyik ismerősömet irritálta a káromkodásom. Azt mondja már nem is beszélek olyan riondán, mint 1 éve. Már a pics helyett csudát mondok meg ilyenek.

Ha valaki akar, megváltozhat! Csak idő és türelem kell. :-)

23/N

2011. dec. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem anyósomat. A két fia közül a sógorom pont olyan mint ő, a férjem pedig teljesen az ellentéte. :) Szerencsére.
2012. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak elég nehéz természetű szülei vannak. Ez alatt érts: állandóan verték, 8 éves korától kemény fizikai munkát végeztettek vele, elnyomták őt, később, mikor ösztöndíjat kapott vagy dolgozott elvették a pénzét, ha nem adta, akkor nagyon megverték. Azután összejött apukámmal és elköltözött. Akkor szűnt meg ez az egész, ez 24 éves korában történt. Még mielőtt támadnátok, hogy miért nem költözött korábban: lehetősége lett volna rá, de úgy nevelték, hogy elhitte azt, hogy a szülei nélkül ő semmire se viheti. A fizikai bántalmazás és a rengeteg kemény munka miatt egészségügyi problémái vannak. Mindezek ellenére ő a legjobb anya, akit kívánhatnék. Gondoskodó, szerető, nagyon kényeztetett engem, féltett, kímélt a fizikai megterheléstől. (De én is normális lettem. :)) Úgyhogy ő a lehető legmesszebb esett a fájától. :)
2012. jan. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem csípem annyira anyósékat, de a férjemet szeretem. Nem a szülőkhöz mentem hozzá, úgyhogy én ezzel a kérdéssel nem is foglalkozom. Nyilván van benne olyan mint az apj és az anyja, hisz "belőlük van" és ezmiatt mindig közel lesz az alma a fájához :)

Mi ismerjük annyira magunkat, hogy tudjuk kezelni a hozott dolgokat. A férjem is tudja, hogy mit tanult el az apjától, ami rossz tulajdonság. Próbálja levetkőzni ezeket, külön nem szólok ezért neki, engem is idegesíteni ha folyton azt mondogatná: olyan vagy, mint az anyád. :)

2012. jan. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!