Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek ez hogyan este? Rokoni...

Nektek ez hogyan este? Rokoni kérdés

Figyelt kérdés

Keresztanyám(nagynéném) nagyon jó építészmérnök.

Úgy néz ki, megvennénk egy konfort nélküli kis házat nagyon olcsón.

Nincs fürdőszoba, vezetékes víz, gáz.

Vásárlás előtt kérdezni akartam tőle pár dolgot.

Pl: hogyan oldható meg a fürdőszoba, hova érdemes tenni, ilyenek.

Erre eléggé bunkó stílusban válaszolt, hogy nem gondolom, hog majd Ő ingyen dolgozik bárkinek, van neki elég munkája, most nem vállal plusszt, satöbbi. Mindezt valami hihetetlen bunkó, lenéző stílusban.

Azért is esett nagyon szarul, mert a családunk alapvetően nagyon összetartó, segítjük egymást.

Pl: én simán önköltségen csináltam a lányának szülinapi tortát, mert megkért rá, és elmondta mit szeretne. a családban én vagyok egyedül cukrász, így általában engem kérnek meg.

De pl most lesz a nagyszüleim 50. házassági évfordulója, és totál elszállt. Azt is kijelentette, hogy én most ne süssek, mert ő a Zserbó cukrászdából hoz tortát, meg sütit, és majd anyukám (testvérek) kifizeti a felét.


2012. jan. 22. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Hát én megmondanám neki, hogy ha akar hozzon a cukrászdából sütit, meg tortát, de anyukád nem fizeti ki a felét, mert Te megcsinálod és inkább azt adjátok össze anyuddal. Szerintem a nagyszüleid is jobban örülnének az általad készült tortának, mint egy vettnek.

A keresztanyád szerintem elszállt magától, a mi családunk összetartó és természetesen, hogy ott segítünk egymásnak, ahol csak lehet.

2012. jan. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Nekem nagyon szarul.

Most vagyok itthon babával, keresztanyám tanít főzni, mert eddig nem tudtam. MINDIG ő hozza az alapanyagokat és nem hagyja, hogy kifizessem neki.


Az évfordulóra ne felezzetek vele, süss te valami finomat külön :-)

2012. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon elszállt én is azt látom.

Havonta kapja a jobbnál jobb állásajánlatokat, és 10 év alatt annyit keres, mint én egész életemben fogok. Vagy még többet.

Most édesanyámmal is csúnyán összevesztek, mivel anyukámnak sincs pénze a flancolásra.

És Budapestről egy országos hírű cukrászdából sütit hozni az Alpokaljára flancolás. Meg lcd tévét venni egy 75 éves házaspárnak.

Ő szerencsés volt és kitört.

De egyre inkább úgy érzem, hogy totál lenéz minket. :(

2012. jan. 22. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
ne törődjetek akkor vele. ti készítsetek külön tortát, külön ajándékot, talán egyszer majd észbe kap, hogy nem kellene így viselkednie.
2012. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én mondjuk kapásból elküldtem volna a fenébe. Ha anyáddal is összevezsett, az még jobb, majd esetleg ha a fél család már nem beszél vele, akkor észbekap. De az tuti, hogy ráhagyni a legrosszabb.
2012. jan. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ez a nem szól hozzá senki dolog nem fog bejönni. :(

Ő a nagyszüleim kicsi lánya.

A húgom példaképe.

a lányom és a lánya imádják egymást (egy év a korkülömbség)

Anyukám totál önbizalomhiányos.

2012. jan. 22. 10:20
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
ezek utan semmikepp sem ot kernem fel, inakbb fizetnek valaki masnak mint neki. es ezek utan semmi szivesseget nem csinalnek se neki sem a csaladjanak. majd ha valami suti kell , megmondod hogy most nagyon elfoglalt vagy illetve te sem ingyen dolgozol nekik.. amugy meg anyukad helyeben nem hagynam hogy semmibe vegyenek. hozzon tortat a sajat penzen a nagymamadnak te meg majd sutsz valanmi finomat es a ti csaladotok azt adja.
2012. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szarul esett volna. Mondd meg neki, hogy ha akar, vegyen sütit az évfordulóra, ti ebbe nem szálltok be, te sajátkészítésűt viszel. Egyébként szerintem jobban is fognak örülni a saját sütinek, mint a vásároltnak. És ezentúl, bármi szívességet kér, nyugodtan mondhatod, hogy elfoglalt vagy, és nem dolgozol ingyen. Remélem előbb-utóbb rájön hogy mekkora se**fej volt...(szerintem tényleg az volt)
2012. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 birtokos válasza:

Szia,


Süssél te sütit, a legjobb. A másik amit még tennék felhivnám és megkérdezném ,hogy tud e egy jobb épitészmérnököt akinek jó is a munkája. Ha kérdezi hogy miért csak lazán mond neki :- jaj mindegy neked nincs idöd ilyenekre !


De kinézhetsz a googleból is egy irodát és csak rá kérdezel nála hogy ismeri-e a munkájukat.


Hidd el fogja öt bántani a dolog. De csak maradj makacs viszont diplomatikusan!

2012. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!