Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg anyát hogy...

Hogyan győzzem meg anyát hogy jobb lenne nekem szakmunkásban? ( normális szakmunkás )

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 13:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
14%
A szakmunkás egy embert jelent, akinek ez a képzettsége, gondolom, te nem egy ilyen emberbe akarsz jutni. Nem ártana, ha megtanulnál magyarul fogalmazni.
2012. jan. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Értelmes válasz helyett tényleg ilyen dolgokon kell fent akadni... Hogy te is értsd, szakképző iskolába.
2012. jan. 23. 13:15
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Miért, anyukád hova akar küldeni? Gimnáziumba? Mik az érvei? Jó tanuló vagy? Te miért nem akarsz oda menni? Miért akarsz inkább 'szakmunkás'ba menni?
2012. jan. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Ő mit szeretne?? van elképzelésed, hogy mit szeretnél dolgozni? milyen mesterséget szeretnél kitanulni? Mert az jó érv, hogy azzal kell foglakozni az embernek, amit szeret!
2012. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%
Inkább hallgass rá , biztosan nem akar neked rosszat. Gondolom ,azt szeretné min. , hogy érettségizz le.
2012. jan. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
9. osztályba járok most. Érvei konkrétan nincsenek, szóval nem is értem. Nem vagyok jó tanuló, általánosban se voltam. Nem szeretek idejárni, nem megy ez nekem. Érettségit kapnék ott vagy is tovább képzéssel még kaphatnék ha oda járnék de mellette az új Merci gyárhoz kapnánk képzést hogy ott eltudjunk helyezkedni jó fizetésért. Konkrétan többet keresnék ott mint a szüleim együtt véve.
2012. jan. 23. 13:21
 7/34 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarsz érettségit? Senki sem leszel, ezt most jegyezd meg! Elszállnak a diákévek, szüleid meghalnak, egyedül kell megteremtened mindent abból (mostani áron) 60-70 ezer nettóból, amit nagyon max egy szakmunkás kap egész havi teljes állású gürivel! Nem tudom, tudod-e, hogy mennyibe kerül egy lakást fenntartani (szüleid mondták-e már), és akkor még enni kell, meg esetleg családot alapítani is jó lenne! Nem is beszélve arról, hogy a diplomások és érettségizettek társadalmában milyen megítélésed lenne!

Szóval inkább szakközép, és érettségizzél is a szakma mellé, ha jót akarsz magadnak. Ezt jobb, ha elhiszed nekem, 26 éves vagyok.

2012. jan. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
78%

Akkor már inkább szakközépiskolába menj.Ott érettségid és szakmád is lesz.

Amúgy igazán jó tanácsot nehéz adni, mert hülye világban élünk.Ha van egy érettségid, azzal nagyon sok különféle helyre felvehetnek(már, ha van egyáltalán munkahely), közben azon sopánkodnak, hogy kevés a jó szakmunkás,miközben ha mégis akad ilyen, azt lenézik és/vagy alulfizetik.Én ezért ajánlom a szakközepet, így kicsit több esélyed lehet és ez egy alternatív megoldás lehetne.Van néhány szakmunkás meló, amivel egy férfi egész jól kereshet, de ha lány vagy, nem ajánlom hogy szakmunkás legyél.

2012. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok. Tudom hogy szakközép jobb lenne ,de ha nem megy nekem akkor mit tegyek?
2012. jan. 23. 13:28
 10/34 anonim ***** válasza:
32%
Veselkedj neki. Kilencedik osztályban még nem lehet eldönteni, hogy mi megy és mi nem. Az érettségire igazán majd a 11-12. osztály fog számítani, a 9-10. annyira nem. Ez az év legyen a beszoktatás éve. Senki sem mondta, hogy könnyű lesz, de ha odafigyelsz, meglesz a kettes, és most mondom a nagy igazságot: egy kettes érettségi is többet ér a mai világban, mint egy szakma, érettségi nélkül, csupán nyolc osztállyal.
2012. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!